#اخبار غزه #مشاهده سود سهام عدالت sahamedalat.ir #شهرآورد تهران #پرسپولیس #استقلال #شب یلدا #آلودگی هوا #انتخابات مجلس #اخبار فرهنگیان و آموزش و پرورش

آموزش و راهنما درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه ddn.csdiran.ir


راهنمای سایت ذینفعان بازار سرمایه

توجه مهم: استفاده از این درگاه صرفا برای کاربران سجامی شده (احراز هویت شده) فراهم گردیده است.


فیلم راهنمای عضویت و ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه ddn.csdiran.com

 

راهنمای دریافت گواهی سهام از درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

 


راهنمای تصویری ورود به سایت ذینفعان بازار سرمایه ddn.csdiran.ir

https://khabarpu.com/img/post/1618403708.png


سوالات متداول درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه DDN

تعاریف

درگاه یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه به چه منظور ایجاد گردیده است ؟

این درگاه به منظور اتصال یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه شامل سهامداران، ناشران، ارکان بازار سرمایه و نهادهای نظارتی و حاکمیتی، به منظور اطلاع¬رسانی جامع و خدمات الکترونیکی و درخواست¬های شرکت سپرده¬گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه طراحی شده است.درگاه یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه با هدف ارائه خدمات الکترونیکی یكپارچه به سهامداران، ناشران و نهادهای نظارتی از طریق اپلیکیشن موبایل (اندروید و iOS) و همچنین نسخه تحت وب بدون نیاز به مراجعه حضوری به ذینفعان سجامی شده در راستای حفظ شفافیت و اطلاع رسانی صحیح می باشدخدمات ارائه شده توسط درگاه یکپارچه بازار سرمایه

درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه چه خدماتی به کاربران ارائه میدهد ؟

درگاه الکترونیکی سهامداران(دارا) ارائه خدمات الکترونیک بصورت آنلاین به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی هدف درگاه دارا ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری با رویکرد اطلاع رسانی صحیح و به موقع به سهامداران حقیقی و حقوقی است. از جمله این خدمات می توان به مشاهده وضعیت سبد دارایی شامل نام و نماد دارایی، تعداد، قیمت و ارزش آن، درصد هر دارایی از سبد و کارگزار ناظر اشاره کرد. اخذ گواهی سپرده دارایی، گردش معاملات، اطلاعیه های صادر شده از سوی ناشران اوراق بهادار، مشاهده علت ممنوع از معامله شدن کد یا نماد و امکان شرکت در مجامع شرکت های ناشر موجود در سبد دارایی به صورت الکترونیکی (غیرحضوری) و اعطای رای از جمله دیگر کارکردهای این سامانه می باشد. همچنین در این سامانه امکان مشاهده نمای بازارها، پروفایل اطلاعات سجام اشخاص و نیز دسترسی مستقیم به سامانه سجام برای به روز رسانی اطلاعات، آخرین اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه و در آینده مطالبات سود نقدی سهامداران فراهم است.

درگاه الکترونیکی ناشران(دانا)ارائه خدمات الکترونیک بصورت آنلاین به ناشران بازار سرمایه هدف درگاه دانا ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری در بستری امن و مطمئن، در سریع ترین زمان ممکن به ناشران اوراق بهادار به عنوان ذینفع استراتژیک شرکت سپرده گذاری و بازار سرمایه است. ارتباط الکترونیک با ناشران، فرایندهای مرتبط با عملیات زیرساختی ثبت و سپرده گذاری، برگزاری مجامع، توزیع سود، افزایش سرمایه و گزارش گیری را سرعت می بخشد و با کاهش محسوس چرخه انجام فعالیت ها، بر بهره وری بازار سرمایه تأثیر شگرفی خواهد داشت.

درگاه الکترونیکی ارکان بازار سرمایه و نهادهای نظارتی و حاکمیتی(ناظر)

ارائه خدمات الکترونیک بصورت آنلاین، به ارکان بازار سرمایه و نهادهای نظارتی و حاکمیتی هدف درگاه ناظر ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری در راستای ارتقا دقت و سرعت فعالیت های نظارتی به ارکان بازار سرمایه، سایر نهادهای ذیصلاح اعم از دفتر ریاست جمهوری، وزارتخانه ها، بانک مرکزی، بیمه مرکزی، سازمان امور مالیاتی، نهادهای حقوقی و انتظامی از جمله قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مانند آن است. از جمله این خدمات می توان به اعطای دسترسی جهت اخذ گزارش های متنوع بنا به نیازهای مختلف هر یک از این نهادها به صورت آنلاین اشاره کرد.

شرایط استفاده از درگاه یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه

استفاده از درگاه یکپارچه بازار سرمایه به چه صورت امکان پذیر است؟

شرط استفاده از این درگاه سجامی شدن کاربر می¬باشد. کاربران با کد ملی یا شناسه ملی ثبت شده در سامانه سجام امکان ورود به درگاه را خواهند داشت و به شماره موبایلی که کاربر در سامانه سجام اعلام نموده است کد تائید ارسال خواهد شد.در صورتی که هنگام ورود کدملی یا شناسه ملی خود با پیغام " کاربر مورد نظر در سامانه سجام ثبت نام نشده است" مواجه شدید بدین معنی است که شما هنوز ثبت نام خود را در سجام تکمیل نکرده و احراز هویت نشده اید. برای آشنایی بیشتر با مراحل ثبت نام در سجام و تکمیل فرایند سجامی شدن اینجا کلیک کنید.

نحوه ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

ورود به درگاه یکپارچه بازار سرمایه به چه صورت امکان پذیر است ؟

برای ورود به این درگاه از دو طریق میتوانید اقدام نمایید : نسخه وبسایت : با ورود به آدرس اینترنتی ddn.csdiran.com میتوانید به امکانات سایت دسترسی پیدا کنید. نسخه تحت موبایل : جهت دانلود نسخه تحت موبایل به سایت سمات www.csdiran.ir مراجعه فرمایید. همچنین دریافت اپلیکیشن اندروید از طریق کافه بازار و نسخه IOS از طریق سیب اپ نیز امکان پذیر می‌باشد.

رمز عبور

رمز عبور کاربر چیست؟

این رمز بصورت کاملا محرمانه جهت فعالسازی سرویس احراز هویت یکپارچه توسط کاربر تعریف خواهد شد. رمز انتخابی بایستی حداقل 8 کاراکتر باشد و حتما شامل حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد و کاراکتر نگارشی موجود در صفحه کلید باشد.

درصورتی که رمز عبور درگاه یکپارچه بازار سرمایه را فراموش کردیم چه کنیم ؟

جهت بازیابی رمز عبور خود کافیست پس از ورود به سایت درگاه یکپارچه بازار سرمایه و ورود کد ملی/ شناسه ملی خود و ثبت کد تایید،در صفحه ورود رمز اصالت امن روی گزینه " رمز خود را فراموش‌کرده اید؟ " کلیک کرده و با ورود مجدد کدملی و کد تایید به صفحه ویرایش رمز عبور هدایت شوید.دقت نمایید که رمز انتخابی بایستی حداقل 8 کاراکتر و حتما شامل حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد و کاراکتر نگارشی موجود در صفحه کلید باشد. برای ورود کلمه عبور لطفا حتما از صفحه کلید انگلیسی استفاده نمایید. برای تغییر رمز عبور خود اینجا کلیک کنید.

دریافت گواهینامه سهام

چه طور میتوانیم گواهینامه سهام خود را دریافت کنیم ؟

به منظور دریافت گواهینامه سهام لازم است کاربر وارد درگاه یکپارچه خود شود و پس از ورود به بخش "گزارش دارایی" بر روی گزینه "دریافت" کلیک نموده و گواهینامه سهام خود را در قالب فایل PDF دریافت نماید.

میز خدمت الکترونیک

میز خدمت الکترونیک چیست ؟

میز خدمت الکترونیک این امکان را به کاربر می¬دهد که امور مربوط به اصلاح مشخصات، رفع ممنوع از فروش، اعلام مغایرت¬ها، امور قهری، امور توثیق، امور توقیف و امور وکالت را از طریق میز خدمت به صورت غیرحضوری پیگیری نماید.

نحوه ثبت درخواست در میز خدمت الکترونیک

به چه صورت می توانیم در میز خدمت الکترونیک ثبت درخواست کنیم ؟

برای این منظور کافیست وارد قسمت میز خدمت الکترونیک شوید و بر روی "ثبت درخواست" کلیک نمایید. موضوع درخواست را از لیست درخواست¬های مندرج در صفحه میز خدمت انتخاب نموده و اقدام به تکمیل موارد مربوطه فرمایید.

خدمات ارائه شده در میز خدمت الکترونیک

اصلاح مشخصات

به منظور رفع مغایرت مشخصات سهامداران حقیقی و مشخصات ثبتی سهامداران حقوقی با مشخصات موجود در سامانه پس از معاملات، اصلاح مشخصات انجام می‌شود. اگر انجام درخواست ارسالی مستلزم اصلاح مشخصات کد معاملاتی باشد ، شرکت مجاز می‌باشد که کد معاملاتی را اصلاح نموده و درخواست مربوطه را انجام دهد . مدت زمان امکان انجام معامله حداقل 3 روز کاری پس از اصلاح مشخصات می باشد . و نظر به اینکه تمامی اقدامات به صورت مکانیزه صورت می‌گیرد، چنانچه این مدت به دلیل اشکال در برنامه‌های نرم‌افزاری خارج از اراده و قهری ، طولانی‌تر شود و یا کد معاملاتی به دلایل دیگری از حالت غیرفعالی خارج نشود ، مسئولیتی متوجه سمات نخواهد بود .

اعلام مغایرت در میزان موجودی سهام و درخواست بررسی آن

در این خدمت مغایرت در میزان موجودی سهام مشاهده شده در سبد دارایی سهامدار بررسی می‌گردد.

درخواست رفع ممنوع از فروش اشخاص حقیقی/حقوقی

اشخاص حقیقی و حقوقی که در دو سال گذشته فروش نداشته باشند و ارزش ریالی سبد دارایی آنها، بالای 500،000،000 ریال باشد. جهت جلوگیری از سواستفاده احتمالی از کد معاملاتی ایشان، ممنوع از فروش می‌گردند.

انتقال دارایی متوفی به وراث

این خدمت امکان پیگیری مراحل انجام درخواست انتقال دارایی اوراق بهادار متعلق به سهامدار متوفی میان ورثه ایشان را فراهم می نماید. درخواست لزوما توسط یکی از ورثه میبایست ارائه شود.

پیگیری پرونده توقیف اوراق بهادار

این خدمت امکان استعلام درخصوص مرجع دستور دهنده توقیف و یا پیگیری مراحل اجرای دستور رفع توقیف اوراق بهادار را فراهم می‌آورد. درخواست لزوما توسط محکوم-علیه (سهامدار) میبایست ارائه شود.

استعلام مدارک و مستندات جهت توثیق و فرآیندهای مرتبط

در این خدمت مدارک و مستندات ضروری جهت انجام درخواست توثیق اوراق بهادار، رفع توثیق، فروش و استعلام اوراق بهادار توثیق شده به متقاضی اعلام می‌گردد.

درخواست نمونه وکالتنامه جهت توثیق اوراق بهادار

در این خدمت نمونه وکالتنامه پیشنهادی جهت توثیق اوراق بهادار به متقاضی ارائه می‌گردد.

پیگیری پرونده توثیق اوراق بهادار

این خدمت امکان پیگیری مراحل انجام درخواست توثیق اوراق بهادار، رفع توثیق، فروش و استعلام اوراق بهادار توثیق شده را فراهم می‌نماید.

استعلام مدارک و مستندات و فرآیند جهت تایید وکالتنامه فروش اوراق بهادار

در این خدمت مدارک و مستندات ضروری جهت تایید وکالتنامه‌های با موضوع فروش اوراق بهادار و فرآیند موبوطه به متقاضی اعلام می‌گردد.

درخواست نمونه وکالتنامه جهت فروش اوراق بهادار

در این خدمت نمونه وکالتنامه پیشنهادی جهت فروش اوراق بهادار به متقاضی ارائه می‌گردد.


سایت ذینفعان بازار سرمایه ddn.csdiran.ir, درگاه یکپارچه ذینفعان بورسفروش سهام عدالت در بانک ها و کارگزاری ها:


کارگزاری ها:

خرید رپورتاژ آگهی در خبرپو
آخرین اخبار روز