#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس
آخرین اخبار دولت هوشمند و الکترونیک

راهنما سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند iran.gov.ir+اخبار دولت الکترونیک


راهنمای سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند چیست؟

به لطف الهی و تلاش خدمتگزاران صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات 20 ماه پس از ابلاغ نقشه جامع خدمات الکترونیکی کشور در فرآیندی فنی و حقوقی فشرده‌ای بررسی عموم خدمات دستگاه‌های اجرایی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با همکاری دستگاه‌های اجرایی با رعایت قوانین و مقررات و رویکرد کاهش فرآیندهای زائد اداری صورت گرفت و تاکنون بررسی نزدیک به 70 دستگاه اجرایی شناسنامه خدمات مربوط تدوین و متعاقب آن درگاه ملی خدمات دولت هوشمند برای خدمات دولت‌ به ‌شهروندان و کسب‌وکارها طراحی و ایجاد گردید و ‌اینک در دسترس عموم قرارگرفته است. این درگاه، مرجع کلیه خدمات دستگاه‌های اجرایی و خدمات الکترونیکی شده است که انشاء الله امید است به‌تدریج با تداوم اقدامات حقوقی و فنی تعداد خدمات الکترونیکی شده دستگاه‌ها به حداکثر پوشش ملی برسد به‌نحوی‌ که برای دریافت انواع خدمات کمترین نیاز مراجعه به دستگاه‌های اجرایی باشد.


 • آغاز واریز کالابرگ الکترونیک
 • تخلف‌ کافی نت‌ها را گزارش کنید
 • زمان دقیق واریز حقوق تیرماه فرهنگیان اعلام شد
 • رشد ۱۰ درصدی تامین هزینه‌های دولت از محل مالیات
 • زمان رونمایی از خرید بعدی استقلال مشخص شد
 • استقلال در آستانه منفجر کردن همزمان ۳ بمب نقل و انتقالات است! / ۲ پرسپولیسی یاغی های جدید‌ می شوند!
 • نامه رسمی باشگاه استقلال برای جذب این بازیکن
 • عکس واقعی! پرسپولیسی‌ها باور کنید


 • راهنمای استفاده از سایت دولت هوشمند iran.gov.ir

  در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند اطلاعات موردنیاز برای دسترسی به خدمات دولت که مورد تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هستند به 5 روش فراهم‌شده است.

  1- دسترسی از طریق فهرست الفبایی خدمات

  خدمات-دولت-هوشمند

   

  2- دسترسی از طریق جستجو :با جستجوی موضوع یا عنوان خدمات از طریق جویشگرهای بومی دسترسی به خدمت هم درون درگاه ملی وهم در شبکه ملی اطلاعات حاصل می‌شود.

  خدمات-دولت-هوشمند

   

  3- دسترسی به خدمات پرکاربرد :خدماتی که بیشترین استفاده را داشته باشند به‌صورت هوشمند در بخش بالای درگاه در دسترس قرار می‌گیرد.

  خدمات-دولت-هوشمند

   

  4- دسترسی از طریق 14 دسته موضوعی : در بسیاری از مواقع عنوان خدمت یا دستگاه ارائه‌دهنده خدمت برای متقاضی پوشیده است به همین منظور کلیه خدمات دولت در 14 دسته تقسیم‌بندی شده در این بخش در دسترس متقاضیان است. ترتیب ارائه خدمات بر اساس میزان تقاضا است.


 • ارتقای کیفیت محصولات نهایی و میانی مجتمع فولاد سبا در سه‌ ماهه نخست ۱۴۰۳
 • مترو مشهد-گلبهار به شبکه مترو مشهد متصل می‌شود
 • استخدام های جدید سال 1403 (دولتی و مهم)
 • خرید تور گرجستان لحظه آخری از 11,680,000 تومان
 • خبر فوری از نقل و انتقالات پرسپولیس
 • استخدام در سازمان بورس و اوراق بهادار (جدید)
 • قیمت ورق سیاه
 • افزایش قیمت سهام شرکت‌های کریپتویی پس از ترور ناموفق ترامپ!
 • رشد ۷۷ درصدی ترانزیت جاده ای عبوری از ایران؛ بازگشت شکوه به بندرعباس!

 • خدمات-دولت-هوشمند

   

  5- دسترسی از طریق دستگاه اجرایی ارائه‌دهنده خدمت :آخرین بخش درگاه دسترسی بر اساس دستگاه ارائه‌دهنده خدمت است.در این بخش‌بر اساس دستگاه اصلی یا دستگاه‌های ذیل آن دسترسی به خدمات تأییدشده حاصل می‌شود.

  خدمات-دولت-هوشمند

   

  پس از یافتن خدمات شناسنامه خدمت قابل‌مشاهده است و بسیاری از اطلاعات مفید برای دسترسی به خدمت شامل، شیوه ارائه خدمت، شرایط اخذ خدمت، مخاطبین خدمت، اطلاعات موردنیاز، فرآیند ارائه خدمت و در صورت الکترونیکی بودن پیوند دسترسی به خدمت الکترونیکی در دسترس قرارگرفته است.

  خدمات-دولت-هوشمند


  راهنمای کار با درگاه ملی خدمات دولت هوشمند برای نابینایان

  معلولان با آسیب بینایی، می توانند با مطالعه این فایل راهنما، با سهولت بیشتری از امکانات این پایگاه استفاده کنند.

  تمامی جوانب دسترس پذیری برای استفاده ی نابینایان رعایت شده و این قشر می تواند به وسیله صفحه خوان ها و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار فارسی خود، از خدمات ارائه شده دستگاه های مختلف استفاده کند.

  توجه داشته باشید که جوانب دسترس پذیری، صرفاً مربوط به مطالب، صفحات و لینک هایی می شود که در خود درگاه ملی خدمات دولت هوشمند باز می شود و وبسایت های سایر دستگاه های خدمت رسان که از طریق این پایگاه به ارائه خدمت میپردازند را شامل نمی شود.

  در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به خدمات دولت که مورد تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هستند، به چندین روش فراهم شده است.

  دسترسی از طریق فهرست خدمات که به صورت حروف الفبایی

  در این بخش فهرست خدمات بصورت الفبایی بخش بندی شده است. با ورود به این صفحه با زدن کلید میانبر رفتن به محتوای اصلی، روی حروف الفبا قرار می گیرید. سپس چنانچه خدمت مورد نظر شما برای مثال با حرف ب است، روی آن کلیک کرده و به وسیله حرف h، به صورت هدینگی، روی اولین خدمتی که با حرف ب شروع می شود، قرار می گیرید. برای حرکت روی سایر خدمت ها نیز بدین منوال عمل کنید. در این بخش، چنانچه حرفی فاقد خدمتی باشد، نوشته است برای این حرف خدمتی وجود ندارد.

  دسترسی از طریق فهرست دستگاه های اجرایی

  در این بخش نیز با زدن رفتن به محتوای اصلی، بر روی شش دستگاه اصلی قرار می گیرید و با اینتر بر روی هر کدام از این دستگاه ها، خدمات مرتبط با آن نمایش داده می شود که به صورت هدینگ در دسترس شما خواهد بود.

  دسترسی از طریق جستجو

  با جستجوی موضوع یا عنوان خدمات از طریق جویشگرهای بومی، دسترسی به خدمت هم از طریق خود درگاه ملی و همچنین از طریق شبکه ملی اطلاعات حاصل می‌شود.

  دسترسی به خدمات پرکاربرد

  خدماتی که بیشترین استفاده را داشته باشند، به صورت هوشمند در بخش بالای درگاه در دسترس قرار می گیرد.

  دسترسی از طریق خدمات عمومی

  این بخش شامل چهار بخش اصلی اطلاع‌رسانی، استعلامات، بانکی و مالی و اداری و شهری است. با کلیک کردن روی هر یک از آنها، خدمات مربوط به آن به صورت جداگانه لیست شده و قابل پیمایش است.

  دسترسی از طریق فهرست موضوعی خدمات

  در بسیاری از مواقع عنوان خدمت یا دستگاه ارائه‌دهنده خدمت برای متقاضی پوشیده است. از این رو، کلیه خدمات دولت در 14 دسته موضوعی تقسیم بندی شده که خود دارای زیر مجموعه هایی هستند.

  پس از یافتن خدمات، شناسنامه خدمت قابل‌مشاهده است و بسیاری از اطلاعات مفید برای دسترسی به خدمت شامل: شیوه ارائه خدمت، شرایط اخذ خدمت، مخاطبین خدمت، اطلاعات مورد نیاز، فرآیند ارائه خدمت و در صورت الکترونیکی بودن پیوند دسترسی به خدمت الکترونیکی، در دسترس قرار گرفته است.

  دانلود اپلیکیشن های اندرویدی

  یکی دیگر از راه های دسترسی به خدمات ارائه شد از طریق درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، دانلود اپلیکیشن های خدمات دولت هوشمند، مصوبات خدمات الکترونیک و قوانین فناوری اطلاعات است که در بالای سایت پس از رفتن به محتوای اصلی و پیش از رسیدن به صفحه اصلی سایت قرار دارد.

  با کلیک کردن روی هر کدام از این لینک ها، می توانید وارد آن شده توضیحات مربوط به ویژگی های آن را مطالعه کرده و آن را دانلود کنید.

  دسترسی به کارشناسان و ارسال پیام برای آنها

  در بالای سایت و زیر نوشته درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، بخشی تحت عنوان آفلاین یا بعضاً گفتگوی آنلاین قرار دارد که با زدن کلید space بر روی آن، می توانید وارد فرم ارسال پیام شده و پیغام خود را برای کارشناسان این پایگاه، ارسال کنید.

  لازم به ذکر است، ارسال پیام از طریق این بخش، دارای کد های امنیتی تصویری نبوده و به راحتی می توانید پیام خود را ارسال کنید.


  ورود به سایت دولت هوشمند iran.gov.ir, سامانه دولت همراه الکترونیک
  سایت دولت من my.gov.ir, پنجره ملی خدمات دولت هوشمند +راهنما

   

  خرید رپورتاژ آگهی در خبرپو
  آخرین اخبار روز