سامانه سلامت کرونا salamat.gov.ir
اخبار کرونا
هواشناسی
حمایت معیشتی
تعطیلی مدارس
برجام
اخبار فرهنگیان

باخت سنگین سپاهان برابر السد + فیلم خلاصه دیدار

در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و السد قطر امشب (سه شنبه) از ساعت ۱۹:۰۵ به مصاف هم رفتند.

به گزارش ورزش سه، سپاهان که سه فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا دور مانده بود، شروعی مقتدرانه در بازگشت داد و توانست با 4 گل از محبی، کی روش، رفیعی و محبی، نماینده امارات را شکست دهد. در سوی دیگر دو تیم السد و النصر در عربستان به مصاف هم رفتند که تساوی 2 بر 2 حاصل کار دو تیم دیگر مدعی گروه سوم شد. السد در خانه به نتیجه ای غیر از پیروزی نخواهد اندیشید و شاگردان امیرقلعه نویی نیز تمام تلاششان را می کنند تا دست خالی از ورزشگاه جاسم بن حمد خارج نشوند.گزارش زنده این دیدار:
السد قطر – سپاهان اصفهان / سه شنبه 29 بهمن ماه / ورزشگاه جاسم بن حمد
داور وسط:  عزیز اسیموف؛ کمک اول: روسلن سرا زنیدوف؛ کمک دوم: علیشیر عثمانوف. هر سه داور از ازبکستان.

 

ترکیب السد:
سعد الشیب
طارق سلمان
پدرو میگل ( 83 حمید اسماعیل)
بوعلام خوخی ( 76 محمد واد)
یاسر عیسی
گابی فرناندز
جونگ وو ینوگ
نام تائه هی
حسن الهیدوس
اکرم عفیف ( 86 هاشم علی)
بغداد بونجاح
سرمربی: ژاوی هرناندز

 

ترکیب سپاهان:
پیام نیازمند
سعید آقایی
شایان مصلح
محمد طیبی
مرتضی منصوری ( 70 رضا میرزایی)
مهدی کیانی
امید نورافکن
سروش رفیعی (58 سجاد شهباززده)
محمد محبی
محمدرضا حسینی
علی قربانی( 83 محسن الغسانی)
سرمربی: امیرقلعه نویی

کارت زرد:

 

محمد طیبی دقیقه 10 سپاهان

 

شرح نیمه اول:
در نیمه اول مسابقه همان نتیجه ای رقم خورد که کادر فنی سپاهان به دنبالش بود، یعنی تساوی بدون گل و گل نخوردن در زمین حریف و آنها معتقد بودند که در نیمه دوم با به هم ریختن نظم بازی این امکان را پیدا می کنند تا به درواز حریف بیشتر نزدیک شوند و گلزنی کنند. البته که شاگردان قلعه نویی پس از پشت سرگذاشتن چند دقیقه پرفشار در ابتدای بازی، شرایط بهتری پیدا کردند و توانستند حملات پرتعدادی از سمت چپ خط دفاعی السد روی دروازه الشیب ایجاد کنند. حملاتی که یکی از آنها اگر با دقت بیشتری توسط محبی زده می شد، بی شک گل اول بازی رقم خورده بود. با این حال کسب تساوی بدون گل در نیمه ای که مهاجمان السد بارها با کارهای ترکیب مدافعان سپاهان را جا گذاشتند و پیام نیازمند را در چندین مرحله وادار به انجام واکنش های حیاتی کردند، آنچنان بد هم به شمار نمی رود.

 

شرح گل:
السد (1-0): پاس عالی بونجاح در عرض محوطه جریمه، اکرم عفیف را صاحب موقعیتی استثنایی کرد و این بازیکن دیگر این فرصت را از دست نداد و دروازه نیازمند را در دقیقه 51 باز کرد.
السد قطر (2-0): پاس در عرض بونجاح به محوطه جریمه که در موقعیتی کاملا مشکوک به آفساید به حسن الهیدوس رسید با ضربه رباح ماجری این بازیکن به گل دوم بازی در دقیقه 73 تبدیل شد.
السد قطر (3-0): اینبار برخلاف دو مرتبه قبلی، بازیکنان السد از سمت راست خط دفاعی سپاهان حرکت هجومی اشان را با استارت انفجاری اکرم عفیف که تکل بلند شایان را پشت سر گذاشت، شروع کردند و پاس این بازیکن پس از عبور از بازیکنان پرشماری که روی تیرک اول حضور داشتند در تیرک دوم به حسن الهیدوس رسید تا این بازیکن گل دوم خودش را در دقیقه 78 ثبت کند.

 

لحظات حساس:

دقیقه 1: اکرم عفیف در موفعیت تک به تک با نیازمند قرار گرفت که دروازه بان تیم فوتبال سپاهان به خوبی توپ را بازگشت داد و در ادامه شایان مصلح خطر را به طور کلی دفع کرد.

دقیقه 7: حرکت انفرادی زیبای حسینی با گذاشتن دفاع مستقیمش و ارسال به دهانه دروازه همراه شد ولی قبل از اینکه توپ به نورافکن برسد، با ضربه مدافع السد راهی کرنر شد.

دقیقه 11: در شرایطی که السد از سمت راست خط دفاعی سپاهان در حال فشار آوردن روی دروازه سپاهان است، یک ارسال دیگر با خروج به موقع نیازمند به جایی نرسید.

دقیقه 16: بونجاح پس از یک ارسال خوب با پای چپ به سمت دروازه ضربه زد ولی شوت او دقت کافی نداشت.

دقیقه 21: در شرایطی که حسن الهیدوس در موقعیت تک به تک قرار گرفته بود، پیام نیازمند ضربه چیپ این بازیکن را به خوبی دفع کرد. کمک داور در این صحنه اعلام آفساید کرد ولی مرور تصاویر آهسته نشان می داد که هافبک السد به درستی صاحب موقعیت شده است.

دقیقه 24: ضربه ایستگاهی نورافکن به دیواره دفاعی برخورد کرد و به از خط طولی به اوت رفت.

دقیقه 29: ارسال محمدرضا حسینی به قربانی رسید ولی در شرایطی که مدافع السد مهاجم سپاهان را تحت فشار قرار داده بود، ضربه او با فاصله راهی اوت شد.

دقیقه 30: یک کار ترکیبی از بازیکنان السد می رفت شرایط خوبی برای این تیم در محوطه جریمه سپاهان رقم بزند، ولی مدافعان سپاهان به موقع رسیدند و توپ را دفع کردند.

دقیقه 33: یک تغییر منطقه بسیار زیبا توسط نورافکن، حسینی را در سمت راست خط هجومی سپاهان صاحب موقعیت کرد. این بازیکن پس از ایجاد مالکیت به توپ به عرض زد و سپس شوتزنی کرد ولی ضربه او با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 34: شوت نام تائه هی با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 36: یک ارسال بلند دیگر از محمدرضا حسینی پس از رد شدن از مهاجمین به سعید آقایی رسید و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه 40: بهترین موقعیت بازی روی حرکت حسینی از سمت چپ خط دفاعی السد به دست آمد و او توپ را برای محبی در موقعیت تک به تک با الشیب قرار داد ولی ضربه محبی کم دقت بود و با فاصله کمی راهی اوت شد. این فرصت را می توان بهترین فرصت بازی تا این دقیقه قلمداد کرد.

دقیقه 44: پیام نیازمند دو مرتبه روی ضربات بغداد بونجاح و اکرم عفیف دروازه تیمش را نجات داد تا کمک کند تیمش بدون گل خورده به رختکن برود.

دقیقه 48: یک کار تیمی فوق العاده از بازیکنان السد می رفت نام تائه هی را در موقعیت گلزنی قرار بدهد ولی درآخرین لحظه مدافعان سپاهان بهتر عمل کردند و توپ را برگشت دادند.

دقیقه 56: یک کار تیمی با پاس خوب عفیف به نام تائه هی رسید ولی دروازه این بازیکن که از داخل محوطه جریمه  و روی زمین زده شد، با واکنش خوب نیازمند و پای چپ این گلر راهی اوت شد.

دقیقه 60: شوت مهدی کیانی روی یک برگشت از محوطه جریمه السد با واکنش الشیب دفع شد و در برگشت بود که تلاش علی قربانی برای زدن تیم با مصدومیت بازیکن السد همراه شد.

دقیقه 66: ارسال مهدی کیانی را بغداد بونجاح با ضربه آکروباتیک از محوطه جریمه دور کرد.

دقیقه 78: شوت گابی با فاصله زیاد از سمت راست دروازه پیام نیازمند راهی اوت شد.

دقیقه 84: شوت بازیکن السد که با هوشمندی از میانه های زمین زده شد، با واکنش نیازمند راهی کرنر شد.

حاشیه:

* روز گذشته دو نماینده ایران که شهرخودرو و استقلال بودند، به ترتیب با نتایج 3 بر صفر و 2 بر 1 مقابل تیم های پاختاکور و الاهلی عربستان شکست خوردند و حالا در روز دوم مسابقات امیدواریم که سپاهان و پرسپولیس این نتایج را جبران کنند.
* امروز به صورت همزمان از ساعت 19:05 دقیقه سپاهان در ورزشگاه جاسم بن حمد میهمان شاگردان ژاوی هرناندز می شود و پرسپولیس نیز در ورزشگاه شارجه به مصاف الشارجه می رود.
*شاگردان قلعه نویی شروع قدرتمندی در رقابت های آسیایی داشته اند و با چهار گل العین را در هم کوبیدند و در دیگر بازی گروه سوم مسابقات، دو تیم السد و النصر به تساوی 2 بر 2 دست یافتند.

* پیش از آغاز این مسابقه امیرقلعه نویی و ژاوی برای دقایقی با هم صحبت کردند و این گفتگو با عکسی یادگاری خاتمه یافت.

* باشگاه السد همانطور که قول داده بود، پیراهن 16 که امیرقلعه نویی 35 سال پیش در این باشگاه قطری به تن می کرد را پیش از آغاز بازی توسط ژاوی به سرمربی سپاهان تقدیم کرد.

* رسول نویدکیا، محسن مسلمان، محمد ایرانپوریان، کی روش استنلی و شهاب عادلی در جایگاه ویژه تماشاگر دیدار تیمشان برابر السد خواهند بود و در لیست 18 نفره تیم حضور ندارند.

* حدود 2500 نفر درورزشگاه جاسم حمد این بازی را تماشا می کنند.

* آب و هوای دوحه در قطر عالی است و همه چیز مهیای شروع بازی است.

* حدود 50 تماشاگر حامی سپاهان در جایگاه مختص به هواداران میهمان حضور دارند.
* هواداران السد در زیر جایگاه خبرنگاران مستقر هستند و با حضور ژاوی روی نیمکت، کاغذهای سفیدی را به داخل زمین پرت کردند.

* آنالیزوز السد در جایگاه خبرنگاران حضور دارد و با دو لپ تاپ مشغول ارسال آنالیز لحظه به لحظه بازی به تیم فنی السد است.

* حضور استنلی کی روش در میان بازیکنان حاضر روی سکو تعجب خبرنگاران را در پی داشته و خبرنگاران قطری به دنبال دلیل غیبت این بازیکن هستند که ژاوی در کنفرانس خبری او را ستاره سپاهان نامیده بود.

* در ترکیب السد هیچ تغییری نسبت به بازی قبل ندارد. یاسر عیسی به دلیل محرومیت حسن عبدالکریم در ترکیب اصلی قرار گرفته است و در پست دفاع چپ کار سختی مقابل مهاجمان سپاهان دارد.

* امیرقلعه نویی در دقیقه 14 در کنار خط با حضور کنار داور چهارم به عملکرد تیم داوری اعتراض کرد.
* عبدالکریم حسن ستاره تیم فوتبال السد  در ورزشگاه حاضر است و بازی را از نزدیک تماشا می کند.

* گل دوم السد به سپاهان در موقعیتی مشکوک به آفساید به ثمر رسید. کمک های اول و دوم این مسابقه بارها روی اعلام آفسایدها در طول بازی اشتباه کرده اند.

در نهایت بازی با نتیجه 3 بر صفر به سود السد به پایان رسید


پویشگر: خبرپو     منبع: ورزش سه

۲۱:۰۷:۵۷ | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | Tuesday 18 / 02 February / 2020
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!
زودتر از دیگران از آخرین حاشیه ها, اخبار مهم و جنجالی روز, با خبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon