کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان «سمپاد» به تعویق افتاد

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از لغو آزمون روز جمعه 27 تیر خبر داد و اعلام کرد که این آزمون با تاخیری حداقل دوهفته‌ای برگزار خواهد شد.

فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، امروز چهارشنبه 25 تیرماه 99 در گفت‌وگو با شبکه خبر تلویزیون از تعویق آزمون وروری مدارس استعدادهای درخشان خبر داد.

قرار بود این آزمون روز جمعه ۲۷ تیرماه در ساعت ۹ صبح برای ورودی پایه هفتم و در ساعت ۱۴ برای پایه دهم برگزار ‌شود.

نشست خبری رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان

 

مهاجرانی درباره زمان جدید آزمون اظهار کرد: «در شرایط کنونی همه ما ملزم به تبعیت از فرامین ستاد ملی کرونا هستیم؛ بنابراین علیرغم اینکه همه برنامه‌ریزی‌ها انجام شده بود و ما مایل به برگزاری آزمون در روز جمعه بودیم، با دستور ستاد ملی کرونا آزمون را با تاخیری حداقل دو هفته‌ای برگزار خواهیم کرد.»

به گفته فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، امسال در آزمون ورودی استعدادهای درخشان azmoon.medu.ir ، سیصد و سی و پنج هزار نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۱۱۷ هزار و ۵۷۵ نفر تکمیل ظرفیت پایه دهم و مابقی برای ورود به پایه هفتم شرکت خواهند کرد.

فقط 60 درصد متقاضیان کارت ورود به جلسه گرفتند

مهاجرانی درباره داوطلبانی که اقدام به گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون کرده‌اند گفت: «از بین 330 هزار داوطلب تقریبا 60 درصد یعنی حدود 210 هزار نفر کارت ورود به جلسه امتحان را دریافت کرده بودند.»

10 مرداد زمان جدید برگزاری آزمون استعدادهای درخشان

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان درباره زمان جدید برگزاری آزمون گفت: «انشاءالله با این تاخیر وضعیت کشور به گونه‌ای باشد که روز 10 مرداد امکان برگزاری آزمون را داشته باشیم.»

المپیاد فیزیک لغو شده است

مهاجرانی در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری المپیادها گفت: «المپیادهای جهانی در رشته‌های شیمی، ریاضی، کامپیوتر و زیست‌شناسی به صورت مجازی برگزار شده و فردا آخرین روز برگزاری المپیادهاست؛ البته بخش عملی المپیادها حذف شده است.»

وی ادامه داد: «المپیاد فیزیک از سوی کشور میزبان لغو شده است. تنها برگزاری المپیاد نجوم نامشخص است که منتظر اعلام نظر کمیته جهانی هستیم.»

 


پویشگر: خبرپو     منبع: پانا

۱۱:۳۶:۵۱ | چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ | Wednesday 15 / 07 July / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon