لیگ ملتهای والیبال 2019
قیمت دلار
قیمت خودرو
نقل و انتقال فوتبال
برجام
اخبار فرهنگیان
حوزه و دانشگاه

غلامی: رشته‌های بدون بازار کار از دانشگاه‌ها حذف شدند

وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: تعدادی از رشته‌ها که بازار کار مناسبی نداشتند، از دانشگاه‌ها حذف شدند.

غلامی: رشته‌های بدون بازار کار از دانشگاه‌ها حذف شدند

به گزارش خبرنگار علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ظهر امروز در حاشیه نشست هم‌اندیشی با صاحب‌نظران و اساتید دانشگاهی که در محل وزارت علوم برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: امروز برای آن‌که بتوانیم برنامه‌های وزارت علوم را در کنار ساماندهی آموزش عالی و پژوهش پیش ببریم، این جلسه را تشکیل دادیم تا از نظر و ایده صاحبان اندیشه استفاده کنیم.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: وزارت علوم تلاش می‌کند تا موضوعات و چالش‌های پیش روی کشور را برطرف کند، چنانکه در سال گذشته نیز به کمک دانشگاهیان مسائل و نیازهای جامعه موضوعاتی نظیر زلزله و خشکسالی دریاچه ارومیه مطرح و توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه بررسی شد.

وزیر علوم ادامه داد: با توجه به سیل اخیری که در کشور اتفاق افتاد، گروه‌های دانشگاهی و محققان وارد کار شدند و راهکارهای پیشگیری از این میزان خسارت را بررسی کردند.

وی در خصوص رشته‌های حذف شده از دانشگاه‌ها، توضیح داد: به دلیل آن‌که برخی از رشته‌ها متقاضی کمتری دارند و در مقطع ارشد و دکترا تعداد کمی از دانشجویان مورد پذیرش قرار می‌گیرند، تصمیم گرفتیم این رشته‌ها را حذف کنیم، زیرا بازار شغلی مناسبی برای آن‌ها وجود نداشته است. البته وزارت علوم تلاش می‌کند تا تمام رشته‌های دانشگاهی که متقاضی متناسبی دارند تدریس شود، اما توجه به بازار کار نیز از مأموریت‌های وزارت علوم است.

غلامی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص بودجه معوقه دانشگاه‌ها از سال ۹۷ اظهار کرد: مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و میزانی از بودجه دانشگاه‌ها در خزانه باقی مانده بود که امسال به دانشگاه‌ها در کنار بودجه سال ۹۸، بودجه معوقه نیز پرداخت خواهد شد.

منبع : فارس

۱۴:۵۵:۲۳ | دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | Monday 15 / 04 April / 2019