سهام عدالت samanese.ir
ماه رمضان
برجام
اخبار فرهنگیان
اخبار حوزه و دانشگاه

تعقیب و گریز جنگنده اف-۱۶ و یک هواپیمای شخصی بر فراز اقامتگاه مارالاگوی ترامپ

در پی ورود یک هواپیمای شخصی به منطقه محدودیت‌های موقت پرواز مارالاگو، یک فروند جنگنده اف-۱۶ نیروی هوایی آمریکا وارد عمل شد.

تعقیب و گریز جنگنده اف-۱۶ و هواپیمای شخصی بر فراز اقامتگاه مارالاگوی ترامپبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی ورود ناگهانی یک هواپیمای شخصی به منطقه محدودیت موقت پرواز بر فراز اقامتگاه مارالاگوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جنوب فلوریدا، یک فروند جنگنده اف-۱۶ نیروی هوایی این کشور وارد عمل شد.

فرماندهی دفاع هوایی آمریکا در پی وقوع این رویداد اعلام کرد روز گذشته یک هواپیمای شخصی که از نوع تک موتوره بود بدون کسب اجازه وارد منطقه محدودیت موقت پرواز پالم بیچ در جنوب فلوریدا که محل اقامت ترامپ بود، شد. پس از آنکه هواپیما از پاسخ به برج کنترل خودداری کرد یک فروند جنگنده اف-۱۶ به همراه یک فروند بالگرد نظامی واده عمل شدند تا هواپیمای شخصی مذکور را از محل دور کنند. در نهایت، هواپیمای شخصی با برج کنترل تماس برقرار کرد و موفق به رهایی از حیطه محاصره بالگرد و جنگنده اف-۱۶ شد.

در پی وقوع این رویداد، اداره هواپیمایی فدرال، محدودیت‌های موقت پرواز را تا شعاع ۱۰ مایلی آسمان منطقه مارالاگو گسترش داد.

محدودیت‌های موقت پرواز بخشی از تدابیر امنیتی است که همزمان با سفر دونالد ترامپ به اقامتگاه خود در مارالاگو اجرا می‌شود.

محدودیت‌های پرواز شامل منطقه‌ای تا شعاع یک مایلی اقامتگاه مارالاگو است. البته برخی پرواز‌های تجاری و غیرتجاری مشمول این محدودیت‌ها نمی‌شوند و پرواز‌هایی که قصد عبور از این منطقه را دارند پس از ارتباط با برج مراقبت جواز عبور کسب می‌کنند. هواپیما‌های کوچک مانند گلایدرها، بالگردها و پهپادها مجاز به تردد از این منطقه و فرود در ۳۰ مایلی این اقامتگاه نیستند.

طبق گزارش اداره هواپیمایی فدرال، در نخستین سال ریاست جمهوری ترامپ، ۷۳ هواپیما از منطقه محدود شده عبور کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۵ دونالد ترامپ با به جریان انداختن یک پرونده ۱۰۰ میلیون دلاری مدعی شد هواپیما‌هایی که از فراز مارالاگو پرواز می‌کنند به ملک تاریخی‌اش آسیب می‌زنند که این شکایت راه به جایی نبرد.

انتهای پیام/


۱۲:۴۸:۰۷ | دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | Monday 22 / 04 April / 2019