سهام عدالت samanese.ir
ماه رمضان
برجام
اخبار فرهنگیان
اخبار حوزه و دانشگاه

اجرای کشوری پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل تا یک ماه آینده

طرح پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل با پيگيري معاونت پرستاری به موافقت سازمان بیمه سلامت رسید و فاز اول اجرای آن در 6 استان به مدت يك ماه، به صورت کشوري اجرا می شود.

اجرای کشوری پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل تا یک ماه آینده

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، جلسه مشترک معاونت پرستاری و بیمه سلامت با مدیران پرستاری و مدیران کل بیمه سلامت استان های همدان، کرمان، اردبیل، یزد، تهران و گیلان به صورت ویدیو کنفرانس درخصوص پوشش خدمات بیمه ای مراکز مشاوه و خدمات پرستاری در منزل با حضور دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، مهندس موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت، دکتر ادیانی معاون بیمه سلامت،دکتر میرزا بیگی عضو هیات مدیره بیمه سلامت، احمد نجاتیان مدیرکل دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری و کارشناسان معاونت پرستاری و سازمان بیمه سلامت برگزار شد. 

مریم حضرتی در این جلسه با بیان اینکه برنامه ششم توسعه و نیاز مردم به دریافت خدمات مراقبتی، ما را مکلف می‌کند که به سمت توسعه خدمات مشاوره و مراقبت در منزل حرکت کنیم، پوشش خدمات پرستاری در منزل را بهترین و مهمترین تسهیل کننده در این مسیر دانست.

وی افزود: طرح پوشش بیمه خدمات پرستاری در منزل در ابتدا و به صورت آزمایشی در سه استان تهران، کرمان و همدان با ۵ بیماری نارسایی‌های ‏قلبی، سکته‌های مغزی، سرطان‌ها، بستری در آی سی یو با علت بیماری‌های مزمن و یرقان نوزادان صورت گرفت و در ادامه برای دریافت نتیجه بهتر سه استان گیلان، یزد و اردبیل نیز به این مجموعه اضافه شدند و در دو بیماری نارسایی‌های ‏قلبی و بیماران بستری در آی. سی. یو به مدت یک ماه دیگر براساس بسته های خدمتی اعلام شده و به صورت آزمایشی این طرح را دنبال خواهند کرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اجرای این طرح موجب رضایت بیماران، افزایش کیفیت و کاهش هزینه های سلامت می شود، افزود: در جریان برگزاری این طرح، کمیته تخصصی معاونت پرستاری و بیمه سلامت به صورت هفته ای جلساتی را خواهند داشت و نواقص و موانع کار را بررسی و رفع خواهند کرد.

موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز در این جلسه با بیان اینکه حرکت جمعیت به سمت سالمندی توجه به بحث خدمات پرستاری در منزل را جدی تر می کند، گفت: برای ما در موضوع خدمات پرستاری در منزل قبل از کاهش هزینه ها آسایش و رضایت بیماران و خانواده های آنان مورد توجه است،چرا که معتقدیم در فضایی که درمان پاسخ نمی دهد و مراقبت جایگزین آن می شود، آرامش و آثار روانی می تواند بر بیماری ها فایق آید.

وی افزود: موضوع یک اقدام بین بخشی است که مورد توجه وزیر بهداشت نیز هست. لذا ما به صورت جدی به دنبال نتیجه مطلوب این طرح هستیم.

در ادامه محمد میرزابیگی نیز به وجود بیش از یک هزار مرکز مراقبت در منزل در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، بیش از ۱۳۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم که هر مرکز مراقبت در منزل می‌تواند پشتیبان ۱۳۰ تخت بیمارستانی باشد و بیمارانی که دچار ‏بیماری‌های مزمن هستند می‌توانند از خدمات این مراکز استفاده کنند. 

همچنین در پایان این جلسه نیز، کارشناسان بیمه سلامت، معاونت پرستاری و مدیران کل بیمه سلامت استان ها نظرات خود را پیرامون طرح مطرح کردند.

انتهای پیام/


۲۰:۰۷:۳۲ | چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | Wednesday 24 / 04 April / 2019