اربعین
اخبار سوریه
عراق
یارانه
کارت سوخت
برجام
اخبار فرهنگیان

واکنش رژیم صهیونیست از افزایش ظرفیت تولید اورانیوم غنی شده ایران

دبیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از تصمیم ایران مبنی بر افزایش ۴ برابری ظرفیت تولید اورانیوم غنی‌شده ابراز نگرانی کرد.

خبرپو به نقل از ایسنا:

یووال روتم

به گزارش ایسنا، یووال روتم، دبیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در پیامی توییتری در این باره نوشت: اینکه ایران سرعت غنی‌سازی اورانیوم با غنای پایین را درست یک هفته پس از اینکه خروج از برخی تعهدات برجامی‌اش را اعلام کرده است، گزارش‌هایی نگران‌کننده‌اند.

وی در ادامه مدعی شد: جامعه جهانی باید فشار بر ایران را افزایش دهد که در حال افزایش سرعت خود برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای است.

به گزارش ایسنا، بهروز کمالوندی عصر روز دوشنبه در نشست خبری در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران و مدیران رسانه‌های داخلی از سایت شهید احمدی روشن گفت: از امروز در سایت نطنز ۴ برابر طرفیت قبلی که تولید اورانیوم غنی شده داشتیم، تولید خواهیم کرد.

کمالوندی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه «اروپایی‌ها معتقدند اگر آژانس بگوید ایران به تعهدات برجامی‌اشپایبند نبوده نقض برجام صورت گرفته است، در حالی که ایران چنین نظری ندارد»، تصریح کرد: اروپایی‌ها خوب می‌دانند اقدامات ما چه معنایی دارد و آن را درک می‌کنند. اگرچه در ادبیاتشان ممکن است این مساله قدری تفاوت داشته باشد. بعلاوه آژانس ناظر است، نه قاضی و فقط مطالب را باید گزارش کند اما ربطی به آژانس ندارد که بگوید اقدامات مطابق با برجام بوده است یا نه.

وی ادامه داد: ما بر اساس بند ۲۶ برجام اقدامات مرتبط با کاهش تعهدات را انجام می‌دهیم و این موضوع کاملاً روشن است.

پویشگر: خبرپو     منبع: ایسنا

۱۴:۰۵:۲۳ | سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | Tuesday 21 / 05 May / 2019
آخرین اخبار روز