لیگ ملتهای والیبال 2019
نقل و انتقال فوتبال
قیمت دلار
قیمت خودرو
برجام
اخبار فرهنگیان
حوزه و دانشگاه

تاج: مبلغ قرارداد ویلموتس قابل انتشار نیست / از مشکلات با کی‌روش درس گرفتیم

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال درباره قرارداد مارک ویلموتس بیان کرد: بحث مذاکره با ویلموتس فقط موضوع امضا کردن قرارداد نبود بلکه موانعی وجود داشت که در قرارداد او پیش‌بینی شده بود. باید آن مشکلات را رفع می‌کردیم، اما بعضی از دوستان فکر می‌کردند که فقط برای امضای قرارداد است که با او صحبت می‌کنیم و باید به بلژیک برویم، اما امضا را در همین داخل کشور ۱۰ بار می‌شود، انجام داد.

خبرپو به نقل از باشگاه خبرنگاران:

تاج: باید ویلموتس را سرمربی ایران بدانیم/ مبلغ قرارداد این مربی قابل انتشار نیست/ بند‌های قرارداد با ویلموتس ۲ یا ۳ برابر بند‌های قرارداد کی‌روش است

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: بعضی از این موانع مانند انتقال پول بود که به چه شیوه‌ای بتوان دستمزد او را پرداخت کرد. در رسانه‌ها برخی موارد را دیدم که آن‌ها هم نبودند و مشکلات دیگری وجود داشت. باید تقریباً ویلموتس را سرمربی ایران بدانیم. انشاالله او یکشنبه یا دوشنبه به ایران می‌آید و باید ادامه صحبت‌ها را انجام دهیم و اکنون نیز در حال انجام دادن کارهایش است و دوشنبه یا سه‌شنبه اسامی تیم ملی را هم اعلام خواهد کرد و می‌توانیم فصل جدیدی را با این مربی خوب در مسابقاتی که کمیته فنی مناسب دیده، آغاز کنیم. ما پس از کارلوس کی روش مربی جوانی می‌خواستیم که بین ۵۰ تا ۵۵ سال داشته باشد که این اتفاق افتاد و ویلموتس حدود ۵۰ سال دارد.

تاج در خصوص اینکه چرا تاکنون قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال امضا نشده است؟ بیان کرد: هنوز بحث‌هایی مثل مالی مانده است و چیزی نیست که در اختیار فدراسیون فوتبال باشد که در یک جلسه رئیس فدراسیون یا هیئت رئیسه تصمیم بگیرند این کار را انجام دهند یا خیر. مشکلاتی وجود دارد که باید رفع شود.

تاج: باید ویلموتس را سرمربی ایران بدانیم/ مبلغ قرارداد این مربی قابل انتشار نیست/ بند‌های قرارداد با ویلموتس ۲ یا ۳ برابر بند‌های قرارداد کی‌روش است

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مبلغ قرارداد ویلموتس گفت: مبلغ قرارداد این مربی برای دو طرف قابل انتشار نیست و این در قرارداد آمده است. در قرارداد او موارد خوبی ذکر شده است. مثلاً در اواخر سرمربیگری کی‌روش در تیم ملی، ۱۰ یا ۱۱ دستیار خارجی در تیم ملی بود که در قرارداد با این مربی بلژیکی، تعداد دستیاران به ۲ یا ۳ مربی کاهش یافته، اما دستیاران ایرانی او افزایش یافته است و فدراسیون آن‌ها را به ویلموتس معرفی کرده است.

وی گفت: نگاه ویژه به آکادمی و تیم‌های پایه یکی دیگر از مفاد قرارداد او است که باید نظارت دقیقی داشته باشد و سوپروایزر این مجموعه‌ها باشد. هم‌چنین در قرارداد آمده است که از مصاحبه علیه تیم‌های دیگر که در گذشته از آن رنجیده شده‌ایم، پرهیز کند. همچنین سفرهایش باید با هماهنگی با رئیس فدراسیون فوتبال باشد. بند‌های قرارداد با ویلموتس ۲ یا ۳ برابر بند‌های قرارداد با کی‌روش است. از مشکلاتی که با سرمربی قبلی داشتیم درس گرفتیم.

تاج درباره اینکه آیا ویلموتس مربی پروازی است یا نه گفت: به هیچ وجه بحث مربی پروازی مطرح نیست و او کارش را جد‌ی از دوشنبه شروع خواهد کرد و شخص ویلموتس نیز چنین خواسته‌ای از ما نداشت.

تاج: باید ویلموتس را سرمربی ایران بدانیم/ مبلغ قرارداد این مربی قابل انتشار نیست/ بند‌های قرارداد با ویلموتس ۲ یا ۳ برابر بند‌های قرارداد کی‌روش است

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره این که سطح ویلموتس از کی‌روش بالاتر است یا نه، تصریح کرد: ویلموتس مربی جوانی است و کارنامه موفقی دارد. کی‌روش هم پیش از تیم ملی در رئال حضور داشت، اما مشکلاتی داشت. کی‌روش موفقیت‌ها و شکست‌هایی داشت، اما چیزی که مهم است جوان بودن سرمربی بلژیکی و پایه‌گذاری نسل طلایی فوتبال بلژیک است.


۱۳:۴۴:۴۳ | شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 25 / 05 May / 2019
پربيننده ترين اخبار روز