ثبت نام مسکن ملی tem.mrud.ir
آلودگی هوا
تعطیلی مدارس
زلزله
برجام
اخبار انتخابات
اخبار فرهنگیان

اقدام تلافی‌جویانه ترکیه علیه آمریکا

خبرگزاری بلومبرگ می‎گوید که به دستور رئیس جمهو ترکیه این کشور در حال بررسی تدابیر تلافی‌جویانه علیه تحریم‌های احتمالی آمریکا است.

خبرپو به نقل از میزان:
ترکیه در حال بررسی اقدام تلافی‌جویانه علیه آمریکا

یک مقام ارشد ترکیه می‎گوید که این کشور به دستور «رجب طیب اردوغان» در حال بررسی تدابیر تلافی‌جویانه علیه تحریم‌های احتمالی آمریکا است.

به گزارش بلومبرگ، این منبع آگاه گفته که آنکارا به عنوان بخشی از تدابیر تلافی‌جویانه احتمالی، در حال بررسی محصولات وارداتی از آمریکا و محصولات صادراتی از ترکیه به این کشور است.

هفته گذشته مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب لایحه‌ای از دولت این کشور خواسته تا به دلیل خرید سامانه موشکی «اس_۴۰۰» روسیه از سوی ترکیه، قانون «کاتسا» درباره ترکیه را اجرا کند.

بر اساس قانون کاتسا آمریکا، در صورت خرید تجهیزات دفاعی و تسلیحاتی از روسیه توسط هر کشور خارجی، دولت آن کشور با تحریم‌های واشنگتن روبرو خواهد شد.

پیش از این «مولود چاووش اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه نیز هشدار داده که این کشور هذرگونه اعمال تحریم از سوی آمریکا را تلافی خواهد کرد.

ترکیه پس از چندین ماه مذاکره در نهایت ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ توافق خرید سامانه موشکی اس_۴۰۰ را با روسیه امضا کرد و از زمان امضای این توافق مقامات آمریکا همواره به ترکیه درباره عواقب خرید این سامانه موشکی هشدار داده‌اند.

آمریکا هموراه هشدار داده که در صورت عدم انصراف ترکیه از خرید سامانه موشکی اس_۴۰۰، حضور این کشور را در برنامه توسعه جندگنده «اف_۳۵» محروم خواهد کرد.

با وجود این تهدیدها، ترکیه همواره بر عزم خود در ارتباط با خرید سامانه موشکی از روسیه تأکید کرده است.

پویشگر: خبرپو     منبع: میزان

۱۳:۵۵:۲۸ | شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 15 / 06 June / 2019
آخرین اخبار روز