برجام
قیمت دلار
قیمت طلا و سکه
قیمت خودرو
نقل و انتقال فوتبال
اخبار فرهنگیان
حوزه و دانشگاه

بحران در سرخابی های پایتخت

طی روزهای اخیر خبرهای خوبی از دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس به گوش نمی‌رسد و هر روز شاهد اتفاقات عجیبی از سوی این دو باشگاه مردمی هستیم.

خبرپو به نقل از آخرین خبر:

ماجرای ستاره ها در فوتبال ایران و استقلال و پرسپولیس واقعا عجیب است و وقتی عجیب تر می شود که بدانیم فقط دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس ، بدون هیچ معیاری در حال دعوا بر سر این ستاره ها هستند و هواداران خود را نیز درگیر کرده اند.​​​

​طی روزهای اخیر خبرهای خوبی از دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس به گوش نمی‌رسد و هر روز شاهد اتفاقات عجیبی از سوی این دو باشگاه مردمی هستیم. از تجمع هواداران سرخ مقابل ساختمان باشگاه به دلیل جدایی برانکو گرفته تا مصاحبه‌های آتشین مسئولان و بازیکنان استقلال و این آخری استعفای رئیس هیئت مدیره آبی‌پوشان؛ همه و همه این دو باشگاه را در شرایط بحرانی فرو برده است.

***
پرسپولیس اگرچه با دو قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی شرایط باثباتی داشت اما با جدایی برانکو و پیوستنش به الاهلی عربستان، موجب شد تا این باشگاه نیز وارد بحران شود. استقلال هم مثل پرسپولیس درگیر بحران شده است. با این تفاوت که بحران آبی‌ها خود ساخته است و مشکلات و اختلافات درونی باشگاه است که هر ساعت یک چالش تازه برای آنها ایجاد می‌کند.
بحران تازه آبی‌ها از مصاحبه روز گذشته معاون باشگاه آغاز شد. مصاحبه‌ای که برخی از اختلافات درونی باشگاه را باز کرد و باعث شد تا دو بازیکن ملی پوش این تیم در مقام پاسخگویی بر آمده و اختلافات این تیم علنی شود. این پایان کار نبود و امروز هم پژمان منتظری، یکی دیگر از ملی پوشان استقلال در گفتگویی مفصل نارضایتی‌اش از شرایط باشگاه را ابراز و خداحافظی‌اش از این تیم را به دلیل همین مشکلات اعلام نمود.
پس از آن احمد سعادتمند رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال هم استعفای خود را اعلام کرد. هرچند «دو شغله بودن» دلیل استعفای سعادتمند اعلام شد، اما شاید «دو شغله بودن» تنها بهانه‌ای برای استعفای رئیس هیات مدیره بود. البته خبرگزاری میزان دلایل استعفای سعادتمند را به شرح ذیل اعلام کرده است: 

 

*جدایی احتمالی بازیکنان خوب و تاثیرگذار استقلال مثل وریا غفوری، حسین حسینی، پاتوسی و پژمان منتظری.
*درخواست فسخ قرارداد بازیکنانی، چون روزبه چشمی و مرتضی تبریزی.
*ناتوانی مدیریت باشگاه در جذب بازیکن و سپردن تمام امور به فتحی و خطیر.
*بستن تیم و جذب بازیکن توسط معاون ورزشی باشگاه به تنهایی و اینکه بدون هیچ سررشته‌ای در حال جذب بازیکن است. این در شرایطی است که در چنین مواقعی یا کمیته فنی یا سرمربی باید بازیکن جذب کند.
*بی‌انضباطی‌های مالی باشگاه.
*عدم هماهنگی بین هیئت مدیره و مدیرعامل.
*حواشی اخیر استقلال و مصاحبه‌ها و همچنین مهم‌تر بی‌توجهی به هواداران.

***
از سویی دیگر بعد از جدایی برانکو از پرسپولیس، هواداران این تیم راهکار اعتراضی خود را تجمع مقابل باشگاه می‌جویند. روز گذشته این تجمع کلید خورد و امروز نیز ادامه یافت.
هواداران پرسپولیس که از رفتن برانکو ایوانکوویچ از این تیم بسیار ناراحت هستند صبح امروز مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند تا اعتراض خود را نسبت به مدیریت باشگاه در این زمینه نشان دهند. آن ها با شعارهای خود جدایی برانکو را متوجه مدیریت باشگاه می دانستند و خواستار کناره گیری عرب مدیرعامل باشگاه شدند. تجمع هواداران پرسپولیس که با ۱۰۰ نفر شروع شده بود ظهر امروز به ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر رسید تا باعث سلب آسایش همسایگان شود. جالب اینکه یکی از همسایگان که این تجمع بسیار ناراحت بود با پاشیدن آب توسط شلنگ آب خانه اش قصد متفرق کردن هواداران پرسپولیس را داشت. به هرشکل آن‌گونه که به نظر می‌رسد اوضاع خوبی در این دو باشگاه حاکم نیست و فصل خوبی برای آن‌ها نمی‌توان متصور بود.
پویشگر: خبرپو     منبع: آخرین خبر

۱۹:۲۱:۱۲ | سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | Tuesday 18 / 06 June / 2019