برجام
قیمت دلار
قیمت طلا و سکه
قیمت خودرو
نقل و انتقال فوتبال
اخبار فرهنگیان
حوزه و دانشگاه

افزایش 3 درصدی سهم آموزش‌وپرورش در بودجه عمومی کشور

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس با تأکید بر لزوم توجه به‌نظام آموزش‌وپرورش گفت: سهم وزارت آموزش‌وپرورش در بودجه عمومی کشور در دو سال گذشته سه درصد افزایش داشت.

خبرپو به نقل از مهر:

سهم آموزش‌وپرورش در بودجه عمومی کشور ۳ درصد افزایش داشته است

غلامرضا کاتب ظهر چهارشنبه در دیدار بافرهنگیان آرادان به میزبانی سالن جلسات اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اظهار داشت: علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی و کمبود اعتبارات دولتی، بیشترین تحولات در اعتبارات مشمول وزارت آموزش‌وپرورش شده است.

وی با بیان اینکه سهم آموزش‌وپرورش در بودجه عمومی کشور در دو سال گذشته سه در صد افزایش داشته است، افزود: سهم این وزارت‌خانه در سال ۹۶ کمتر از ۱۰ درصد بود اما این آمار به ۱۱.۳ درصد در سال ۹۷ و ۱۳ درصد در سال ۹۸ افزایش یافت.

کاتب با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش رکن اصلی تعلیم و تربیت آینده‌سازان کشور است، خاطرنشان کرد: شش هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در لایحه بودجه سال ۹۸ به وزارت آموزش‌وپرورش کمک شده است.

تمدید قانون معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب، برق، گاز

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: طرح رتبه‌بندی آموزش‌وپرورش یکی از مهم‌ترین رویکردهای مجلس شورای اسلامی است و امسال نزدیک به دو هزار میلیارد تومان برای تحقق این امر به اعتبارات وزارت آموزش‌وپرورش اختصاص‌یافته است.

کاتب با بیان اینکه قانون معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب و برق و گاز در سال ۹۸ تمدیدشده است، یادآور شد: بااین‌وجود باید در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی کنیم و اگر مدرسه‌ای از حد مجاز مصرف انرژی فراتر رود باید هزینه مصرف آن را پرداخت کند.

وی جذب اعتبارات برای نوسازی مدارس را برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان آرادان در دستور کار دانست و اضافه کرد: دریافت قیر رایگان برای آسفالت و بهسازی محوطه مدارس شهرستان‌های گرمسار و آرادان از دیگر اولویت‌ها است.

پویشگر: خبرپو     منبع: مهر

۱۰:۰۷:۲۴ | پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | Thursday 20 / 06 June / 2019