اخبار سوریه
اربعین
عراق
یارانه
کارت سوخت
برجام
اخبار فرهنگیان

هشدار کره شمالی به کره جنوبی درباره اف-۳۵ آمریکا

کره شمالی به خرید جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ آمریکایی از سوی کره جنوبی واکنش نشان داد و آن را اقدامی بسیار خطرناک دانست.

خبرپو به نقل از باشگاه خبرنگاران:

به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی امروز پنجشنبه اعلام کرد دستیابی کره جنوبی به جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ آمریکا، پیونگ یانگ را مجبور می‌کند «سلاح‌های ویژه ای» را برای نابودی تسلیحات جدید بسازد و آزمایش کند.

بخش تحقیقاتی مطالعات آمریکایی وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای که در خبرگزاری دولتی این کشور منتشر شد، آورده است: «مقامات کره جنوبی در خصوص مذاکره آشکار در مورد مصالحه و همکاری بین دو کره بسیار گستاخانه و رقت انگیز هستند. این در حالی است که آن‌ها به دنبال خرید تسلیحات بیشتر از آمریکا هستند. شکی نیست که تحویل جنگنده‌های اف-۳۵‌ ای که سلاح کشنده نامرئی نیز نامیده می‌شود، با هدف تضمین برتری نظامی سئول بر کشور‌های همسایه در منطقه شبه جزیره کره است و دروازه تهاجم به کره شمالی را باز می‌کند».

واکنش کره شمالی به دستیابی کره جنوبی به جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «از سوی دیگر، ما نیز گزینه دیگری جز توسعه و آزمایش تسلیحات ویژه برای نابودی سلاح‌های کشنده کره جنوبی نداریم».

کره شمالی همچنین دستیابی کره جنوبی به این جنگنده‌ها را «اقدامی بسیار خطرناک» توصیف کرد که مذاکرات صلح دو کره را با مشکل مواجه می‌سازد.

کره جنوبی در ماه مارس نخستین محموله جت‌های اف-۳۵ خود را از آمریکا تحویل گرفت. طبق توافق بین آمریکا و کره جنوبی ۴۰ فروند هواپیما تا سال ۲۰۲۱ به کره جنوبی تحویل داده می‌شود.

پیش از این، ارتش کره جنوبی اعلام کرده بود برای مقابله با حمله نظامی احتمالی کره شمالی، در مرز‌های آبی با این کشور کشتی جنگی و پهپاد شناسایی مستقر می‌کند.

پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۱:۱۸:۳۳ | پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ | Thursday 11 / 07 July / 2019
آخرین اخبار روز