بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

بسته ویدئویی| چین، ایرانی ها را به دردسر انداخت

میلیون برای مراسم عروسی اضافه، وجود 500 هزار میلیارد رانت اقتصادی در ایران و خودکشی در شادترین کشورهای دنیا بخشی از خبرهای ویژه ای است که در قالب یک بسته مکتوب و تصویری تقدیم می شود.

خبرپو به نقل از آخرین خبر:

250 میلیون برای مراسم عروسی اضافه
روزنامه شهروند در گزارشی نوشته که از هر 3 عروس و داماد تهرانی، یک زوج دوست دارند دوبار برای مراسم عروسی خود هزینه کرده و یک بار بدون حضور مهمان فیلم و کلیپ تهیه کنند. این هزینه ها که شامل آرایشگاه، لباس عروس، کرایه ماشین، ساخت کلیپ و فیلمبرداری در لوکشین های خاص مانند غواصی در زیر دریا می شود، از 10 تا 250 میلیون هزینه دارد.

به نام مردم به کام پزشک
گزارش های وزارت اقتصاد نشان می دهد از سال 92 تا سال 98 هزینه های طرح تحول سلامت 400 درصد افزایش یافته است. این هزینه ها، بار مالی سنگینی برای تامین اجتماعی داشته و باعث شده هزینه های این سازمان در 2 سال برابر با 50 سال گذشته باشد. در این طرح که برای مردم، دستاوردی نداشته، حقوق پزشکان به بیش از 3 برابر افزایش پیدا کرده است.

زنان از مردان سبقت گرفتند
روزنامه آرمان امروز اعلام کرد که آمارها نشان می دهد میل به جرم در زنان افزایش یافته و از نسبت 10 به 90 میان زنان و مردان به نسبت 50 به 50 رسیده است. در استان خوزستان نیز زنان در قتل و سرقت از مردان پیش گرفته اند و آمار اعتیاد در زنان 100 درصد افزایش یافته است. کارشناسان علت این مساله را حضور بیشتر زنان در جامعه، بالا رفتن سطح تحصیلات آن ها، تمایل برای استقلال بیشتر عنوان کرده اند.

وجود 500 هزار میلیارد رانت اقتصادی در ایران
محمود بهمنی، نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس گفته در حال حاضر بیش از 500 هزار میلیارد تومان رانت اقتصادی و فرار مالیاتی در کشور وجود دارد. از نظر این نماینده مجلس علت رانت خواری، دو سه نرخی بودن اقتصاد، وابستگی زیاد به نفت، بالا بودن هزینه ها و افتتاح پروژه های جدید است.

15 درصد کارمزد برای آزاد کردن پول خودمان
ابوالفتح صانعی رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی اعلام کرده بانک کونلون چین از آزاد کردن پول های بازرگانان تجهیزات پزشکی خودداری می کند و در دو ماه فقط 10 درصد از بازرگانان توانستند پول را به خریداران خود انتقال دهند. این بانک 15 درصد کارمزد نیز دریافت می کند. علاوه بر این پرداخت هزینه 4 تا 5 درصدی برای انتقال به صرافی ها و پرداخت تنها 6 درصد از هزینه توسط بانک مرکزی باعث شده است واردات تجهیزات پزشکی به کندی انجام شود

خودکشی در شادترین کشورهای دنیا
سایت دانمارکی Faktalink.dkبه بررسی آمار خودکشی در این کشور که یکی از شادترین کشورهای دنیا می باشد، پرداخته و نشان می دهد سالانه 10 هزار نفر از مردم بلژیک بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند. آمار خودکشی در این بین بزرگسالان بلژیکی 6 برابر جوانان در این کشور است.

پویشگر: خبرپو     منبع: آخرین خبر

۷:۳۸:۴۷ | یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ | Sunday 14 / 07 July / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon