اخبار انتخابات مجلس
هواشناسی
وضعیت راهها
لیگ قهرمانان آسیا
پرسپولیس
استقلال
تعطیلی مدارس
ویروس کرونا
سهام عدالت
حمایت معیشتی
برجام
اخبار فرهنگیان

تخلفات ‌حساب شده در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته بود‌!

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به ‌‌تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد.

خبرپو به نقل از تسنیم:

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به ‌‌تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ‌اختلاس‌ها و تخلف‌ها در صندوق ذخیره فرهنگیان زیاد بود که برخی‌ از ‌این تخلف‌ها ‌حساب شده صورت گرفته بود.

ماجرای ‌تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان؛ تخلفات ‌حساب شده صورت گرفته بود‌

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی صبح امروز در جمع مردم عزادار بیرجند اظهار داشت: برخی از رفتارها با اینکه می‌دانیم گناه است اما باز به سمت آن می‌رویم ولی میل و بی بصیرتی ما را به سمت گناهان می‌برد.

وی گفت: بصیرت مرکب از دو چیز فهم و کنترل میل‌هاست و افسار میل‌ها باید در دست انسان باشد و گرنه انسان با اینکه گناهان را می‌داند ولی راه را کج می‌رود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر امور خارجه اسبق آمریکا ضریب هوشی بالایی داشته و نخبه بود اما طراح جنگ ویتنام بوده و افراد زیادی را کشته چرا که میل و رغبت به این کار داشته و باید بدانیم میل‌ها و حرص‌ها خود را چطوری کنترل کنیم و ریشه بسیاری از بدی‌ها نیز حرص است.

عبادی با بیان اینکه امروز آمریکا همچنان میل به کشتن دارد و نظام حاکمیتی و سیستم حکومتی آمریکا دچار سادیسم شده، گفت: آمریکا از زجر ملت‌هایی مانند عراق، لبنان، سوریه و افغانستان لذت می‌برد و سادیسم سیاسی، روحی، روانی و سیستماتیک به نظام هیات حاکمه آمریکا دست زده و امروز چه بلاهایی بر سر دنیا آورده است.

وی ادامه داد: تمام آن‌هایی که خود را انسان زرنگ می‌دانند و مسیر را اشتباه می‌روند بصیریت ندارند هر چند گاهی فهم آنها مشکل ندارد اما میل و منیت اینگونه انسانها زیاد است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر عادت کردیم که حرص و میل‌های خود را کنترل کنیم به سرانجام می‌رسیم و گرنه به مقصد نمی‌رسیم.

عبادی با بیان اینکه در کربلا هم بسیاری از افراد بصیرت نداشتند و آن حادثه را به وجود آوردند و گرنه خیلی‌ها امام حسین(ع) را می‌شناختند اظهار کرد: امام سجاد(ع) نیز در مورد حضرت ابوالفضل(ع) فرمودند عموی ما عباس(ع) بصیرت قوی داشتند و هم فکر و افسار میل‌ها و هوس‌ها را کنار گذاشتند.

وی افزود: بنابراین اگر می‌خواهیم از پیچ و خم‌ها عبور کنیم و کربلایی شویم باید شناخت‌ها را بالا ببریم و افسار میل و هوس‌ها را قوی کنیم.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بنده به همراه چند نماینده مجلس اولین نفرهایی بودیم که تحقیق و تفحص در بانک سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان را پیگیری کردیم و بعد هیئت تحقیق و تفحص تشکیل شد.

عبادی بیان کرد: ابتدا قرار بود تحقیق و تفحص طی سه یا شش ماه تمام شود اما سپس این تحقیق و تفحص طولانی شد چرا که اختلاس‌ها و تخلف‌ها در صندوق ذخیره فرهنگیان زیاد بود که برخی‌ها این تخلف‌ها را حساب شده انجام دادند تا آبروی جمهوری اسلامی ایران را ببرند.

وی عنوان کرد: گزارش این تخلفات به قوه قضائیه ارسال سپس افراد متخلف محاکمه شده و یا محاکمه می‌شوند و افرادی نیز که تا مرز سکته رفته و یا سکته کردند بارها این اختلاس‌ها را توجیه کرده و گاهی مواقع نیز هیئت تحقیق و تفحص را تهدید می‌کردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس قوه قضائیه در این خصوص محکم ورود کرده اما دولت نیز نباید بگذارد این چنین تخلفاتی صورت بگیرد که قوه قضائیه عمل کند.

عبادی افزود: بزرگ‌ترین ضربه به نظام و آرمان‌های امام و رهبری و انقلاب آمریکا نمی‌زند بلکه کسانی ضربه می‌زنند که لباس جمهوری اسلامی را دارند از بصیرت بی‌بهره هستند.

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۲:۲۴:۵۰ | یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ | Sunday 08 / 09 September / 2019
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!
زودتر از دیگران از آخرین حاشیه ها, اخبار مهم و جنجالی روز, با خبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز