اخبار دربی
والیبال
کارت سوخت
برجام
قیمت ها
نقل و انتقال فوتبال
اخبار فرهنگیان
حوزه و دانشگاه

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز سه‌شنبه 26 شهریور98

همزمان با نوسان قیمت ارز در بازار، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به روز قبل، با افزایش همراه شده است ؛ فعالان بازار می گویند حباب قیمت سکه نسبت به روزهای قبل کاهش چشم گیر داشته است.

خبرپو به نقل از تسنیم:

امروز در بازار آزاد در زمان درج خبر قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و  33 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 4 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2میلیون و 68 هزار تومان، قیمت ربع‌سکه یک‌میلیون و 259 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 869 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 405 هزار و 600 تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1495.5 دلار معامله می‌شود.

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/26

در حالی که در آستانه نشست فدرال رزرو در اواخر این هفته که انتظار می رود طی آن نرخ بهره کاهش یابد تجار از انجام معاملات عمده خودداری می کنند، قیمت طلا امروز شاهد ثبات نسبی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با اندکی تغییر به 1497 دلار و 98 سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه قبل به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه رشد یک درصدی را شاهد بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.4 درصد کاهش به 1505 دلار و 4 سنت رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر بازار طلا در موسسه فیلیپ فیوچرز گفت: «کاهش احتمالی نرخ بهره در آمریکا در هفته آینده از قبل تاثیر خود را بر بازار گذاشته است، اما تجار در پی آن هستند ببینند که سیاست آینده بانک مرکزی آمریکا چه خواهد بود.»

انتظار می رود فدرال رزرو در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه 25 صدم درصد نرخ بهره را کاهش دهد. این اقدام دومین کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی خواهد بود. پیشتر بانک مرکزی آمریکا آخرین بار در جولای 2008 نرخ بهره را کاهش داده بود.

در همین حال به دلیل احتمال رویارویی نظامی در منطقه به دلیل حمله به تاسیسات نفتی عربستان و افزایش قیمت نفت ارزش پول ملی کشورهای صادر کننده نفت تقویت شده و ارزش دلار نیز بالا رفته است.

ترامپ روز دوشنبه ایران را متهم به دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی عربستان کرد اما تاکید کرد که تمایلی به جنگ ندارد. در عرصه جنگ تجاری، گفت وگوها بین مقامات میانی دولت های آمریکا و چین قرار است روز پنجشنبه در واشنگتن آغاز شود و زمینه را برای مذاکرات سطح بالا میان طرفین در ماه آینده میلادی فراهم سازد.

بروزرسانی: سه شنبه ۲۶ شهريور - ۱۱:۵۷
تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۲۵%) ۱۰۰,۰۰۰ ۴۰,۰۴۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۵%) -۲۰,۰۰۰ ۴۰,۲۳۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۰.۴۸%) ۱۰۰,۰۰۰ ۲۰,۶۸۰,۰۰۰ نیم سکه
(۱.۲۷%) ۱۶۰,۰۰۰ ۱۲,۵۹۰,۰۰۰ ربع سکه
(۰.۸۱%) ۷۰,۰۰۰ ۸,۶۹۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۷%) -۳,۰۰۰ ۴,۰۵۶,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۰۶%) -۳,۰۰۰ ۵,۴۰۸,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۱۱%) -۲۰,۰۰۰ ۱۷,۵۷۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰%) ۷ ۱,۴۹۵.۵۳ انس طلادلار
پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۲:۰۱:۰۹ | سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ | Tuesday 17 / 09 September / 2019
آخرین اخبار روز