بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
استخدام بخش خصوصی inre.ir
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

رکورد تاریخی رشد شاخص بورس ایران در یک روز!

شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه اول مهر ماه سه رکورد تاریخی به ثبت رساند که اولین آن میزان رشد شاخص که توانست 9 هزار و 471 واحد رشد کند

خبرپو به نقل از آخرین خبر:

رکورد تاریخی رشد شاخص بورس ایران در یک روز

آخرین خبر/ شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه اول مهر ماه سه رکورد تاریخی به ثبت رساند که اولین آن میزان رشد شاخص که توانست 9 هزار و 471 واحد رشد کند که طی 50سال اخیر بی سابقه بوده است و دوم فتح قله311 هزار و 434 واحد بود و سوم ارزش معاملات امروز بورس که از مرز 23.6 هزار میلیارد ریال عبور کرد و نشان دهنده ورود نقدینگی به بازار سرمایه است.

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 3.01 درصد رشد کرد؛ شاخص کل هم وزن نیز 2.47 درصد مثبت بود. شاخص فرابورس نیز با رشد 104 واحدی به قله 4 هزار و 121 واحد دست یافت.
معاملات امروز بورس در حالی آغاز شد که اکثر نمادهای بورسی مثبت و یا در صف خرید معامله شدند. همچنین نمادهای شاخص ساز توانستند شاخص کل بورس را به 311 هزار واحد برسانند همچنین با خبر اصلاح قوانین بازار پایه معاملات اکثر نمادها در ابتدا به تعادل رسید ولی متاسفانه مجددا اکثر نمادها منفی و یا صف فروش شدند. به نظر می رسد کاهش حدود چهل هزار میلیارد تومانی بازار پایه به دلیل اصلاح قوانین معامله گران بازار پایه را ترسانده است و جز با حمایت سازمان بورس و تزریق نقدینگی به این بازار قابل جبران نباشد.

پویشگر: خبرپو     منبع: آخرین خبر

۱۳:۰۲:۲۴ | دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ | Monday 23 / 09 September / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon