بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
استخدام بخش خصوصی inre.ir
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

ایران خواستار «توقف فوری» حملات ترکیه به سوریه شد

وزارت امور خارجه ایران روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف فوری حملات ترکیه و خروج نظامیان این کشور از خاک سوریه شد.

خبرپو به نقل از اسپوتنیک:

وزارت امور خارجه ایران امروز در بیانیه ای خواستار خروج فوری نظامیان ترکیه از خاک سوریه شد.

ترکیه به بهانه ساخت منطقه ای حائل برای پناهجویان سوری و اسکان آنان در این مناطق و پاکسازی مطقه از وجود نیروهای باقی مانده از داعش و گروهک های تروریستی کرد معروف به نیروهای دموکراتیک کرد سوریه وارد این کشور شده و دست به حملات هوایی و زمینی زده است. طبق اعلام منبع مطلع ترک، ارتش ترکیه وارد مناطق شمال شرقی سوریه شدند تا نیروهای کرد مورد حمایت آمریکا را مجبور به عقب نشینی از مرز کنند.

درخواست فوری ایران از ترکیه برای خروج و توقف حملات به سوریه

پیشتر ترکیه به کردهای سوریه پیشنهاد کرده بود تسلیم شوند و گفته بود در غیر اینصورت ارتش ترکیه و شبه نظامیان عضو ارتش آزاد سوریه پیشروی خواهند کرد.

پیشتر ترکیه به کردهای سوریه پیشنهاد کرده بود تسلیم شوند و گفته بود در غیر اینصورت ارتش ترکیه و شبه نظامیان عضو بالصطلاح ارتش آزاد سوریه پیشروی خواهند کرد.

چندی پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده بود  به زودی درباره آغاز عملیات نظامی جدید ترکیه در شرق رودخانه فرات تصمیم گیری خواهد شد.


اخبار مرتبط:

اردوغان ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخته بود تدارکات لازم برای اجرای این عملیات که هم از زمین و هم از هوا صورت خواهد گرفت، انجام شده و دستورالعمل های مربوطه صادر شده است.

رئیس جمهور ترکیه افزود هدف عملیات آتی پاکسازی نواحی همجوار ترکیه در سوریه از گردان های مدافع  خلق کردهای سوریه و ایجاد منطقه امنیتی در آنجا از جمله برای اسکان دادن آوارگان سوری است.

پویشگر: خبرپو     منبع: اسپوتنیک

۱۳:۴۷:۴۱ | پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ | Thursday 10 / 10 October / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon