بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
استخدام بخش خصوصی inre.ir
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

صدور مجوز وضع تحریم‌‌های شدید علیه ترکیه توسط ترامپ

وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد رئیس‌جمهور این کشور مجوز وضع تحریم‌‌های شدید علیه ترکیه را صادر کرده است.

خبرپو به نقل از تسنیم:

ترامپ مجوز وضع تحریم‌‌های شدید علیه ترکیه را صادر کرد

وزیر خزانه‌داری آمریکا در عین حال تأکید کرد: «اگرچه مجوز وضع تحریم‌های شدید علیه ترکیه برای وزارت خزانه‌داری آمریکا صادر شده است، اما فعلاً قصد نداریم تحریمی علیه ترکیه وضع کنیم.»

ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کُرد متحد آمریکا را آغاز کرد.

خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به‌عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در خصوص پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده‌اند.

تنی چند از نمایندگان سنای آمریکا از جمله سناتور جمهوری‌خواه «لیندزی گراهام» اعلام کرده‌اند که در حال آماده‌سازی طرح تحریم ترکیه به دلیل حمله به شمال شرقی سوریه هستند.

دونالد ترامپ از روز دوشنبه با انتشار پیام‌هایی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر به ترکیه هشدار داده است که اگر در شمال شرقی سوریه پا را از حد فراتر بگذارد، با واکنش شدید واشنگتن مواجه خواهد شد. وی حتی تهدید کرده است که اقتصاد ترکیه را با حربه تحریم ویران خواهد کرد؛ تهدیدی که «شوکت آپوهان» اقتصاددان مشهور ترک آن را «غیرقابل اجرا» خوانده است.


اخبار مرتبط:

 

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۹:۵۲:۴۶ | شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | Saturday 12 / 10 October / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon