بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
استخدام بخش خصوصی inre.ir
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش زمان اعمال قطعی رتبه بندی معلمان را اعلام کرد

حاجی میرزایی گفت: امسال اعتباری برای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی شده است و این طرح در نیمه دوم سال با اطمینان اجرا می‌شود.

خبرپو به نقل از فارس:

محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح 2 مدرسه در پلدختر گفت: این مراسم جشن مسؤولیت پذیری اجتماعی و همکاری همه برای کاستن از مشکلات دیگران و کمک به پیشرفت کشور است.

طرح رتبه‌بندی معلمان در نیمه دوم امسال اجرا می‌شود

وی با بیان اینکه در طول دوره زندگی ما رویدادهای متعددی اتفاق می‌افتد، رویدادهایی که بعضا کم نظیر یا بی نظیر است، تصریح کرد: سیلی که در لرستان و پلدختر و بخش معمولان اتفاق افتاد در برخی از موارد دوره زمانی‌اش قابل شناسایی نیست و شاید صد سال است که تکرار نشده است؛ اعتقاد من این است بزرگتر از این رویداد، رویدادی است که امروز به خاطرش جمع شده‌ایم و آن هم نوع مواجهه مردم با سیل است.

حاجی میرزایی همچنین در خصوص رتبه‌بندی معلمان گفت: این کار جزو مسؤولیت‌های ماست؛ امسال در بودجه اعتباری پیش بینی شده و در نیمه دوم سال با اطمینان انجام می‌شود.

وی افزود: آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در نوبت طرح در دولت است و هر زمانی که رتبه‌بندی ابلاغ شود از ابتدای مهر ۹۸ اِعمال می‌شود.

وزیر آموزش‌ و پرورش با تأکید بر اینکه در کنار سیل ویرانگر، سیل همکاری و تعامل در این منطقه شکل گرفت و مردم خوب لرستان از تمام کشور مردمانی را دیدند که برای کمک و مساعدت آمدند، افزود: بزرگی این اتفاق از بزرگی سیل بیشتر است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌هایی که در آموزش و پرورش تعقیب می‌کنیم، کشاندن مدرسه به میان جامعه و ارتباط برقرار کردن مدرسه با خانواده، جامعه محلی و ... است، گفت: این پیوندها و همکاری‌ها آن چیزی است که در جستجوی آن هستیم؛ هدف نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسان‌هاست و یکی از مهم‌ترین وجوه تربیت، حس تعاون و همکاری است.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز کارهای بزرگی در ایران کرده اند، تصریح کرد: خیرین مدرسه‌ساز در دو دهه اخیر بیش از ۱۱۳ هزار کلاس درس ساخته‌اند و دانش‌آموزان را بهره‌مند کرده‌اند.

وزیر آموزش‌ و پرورش در ادامه با ذکر نام مرحوم حافظی که مجمع خیرین مدرسه ساز را پی‌ریزی کرد، افزود: امروز مجمع خیرین مدرسه‌ساز به یک درخت تنومندی تبدیل شده است؛ باید در برابر عظمت و بزرگی خیرین سر تعظیم فرود آورد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه نیروی انسانی در آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های من است، اظهار کرد: تمام تلاش من و همکارانم این است که چطور می‌توانیم مشکل را به نحو مناسبی حل کنیم؛ اگر نظام تعلیم و تربیت بخواهد به ماموریت‌های خود خوب عمل کند باید این دغدغه را نداشته باشد و معلم توانمند و مجهز باید بتواند کار خود را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه نیروهای انسانی ما همه نگران آینده خود باشند مطلوب ما نیست، از کوچکترین تلاشی برای حل مشکل دوستان دریغ نمی‌کنیم.

وزیر آموزش‌ و پرورش یادآور شد: آیین‌نامه به کارگیری آموزشیاران نهضت و حق‌التدریس‌ها در هیأت دولت به تصویب رسیده و شیوه‌نامه هم به استان‌ها ابلاغ شده، تمام تلاش مدیران استانی این است که این کار با سرعت و دقت انجام شود.

 

پویشگر: خبرپو     منبع: فارس

۱۳:۳۱:۲۸ | شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | Saturday 12 / 10 October / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon