بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
استخدام بخش خصوصی inre.ir
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

واریز سود صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب فرهنگیان بازنشسته

8 میلیارد تومان سود و سهم الشرکه صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب فرهنگیان بازنشسته واریزشد.

خبرپو به نقل از صدا و سیما:

مدیر کل آموزش و پرورش استان در نشست کارگروه این صندوق گفت: این رقم به 698 فرهنگی ای که در فاصله زمانی مهر 97 تا پایان مرداد 98 بازنشسته شده و عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند، پرداخت شده که اولین دریافتی آنان پس از بازنشستگی است.

پرداخت 8 میلیارد تومانی سود به فرهنگیان بازنشسته

واقعی با اشاره به عضویت 12 هزار و 349 نفر از فرهنگیان خراسان جنوبی در صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: تا کنون 6 هزار و 485 نفر از این فرهنگیان میزان سهم الشرکه خود را به 5 درصد افزایش داده اند که این میزان نسبت به گذشته 53 درصد افزایش دارد.
وی گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان هر ماه 3 تا 5 درصد از حقوق معلمان به استثناء برخی از ردیف‌هایی که در حکم آنان است را به اختیار خود معلمان کسر می‌کند و در بنگاه‌های اقتصادی متعلق به این صندوق مشارکت اقتصادی می دهد.


مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این که سودی که از فعالیت‌های اقتصادی صندوق حاصل می‌شود، در پایان هر سال مالی، به حساب سهامداران واریز می شود افزود: براساس قانون، در صورت تسویه حساب اعضا، سه نوع پرداختی به آنان تعلق می گیرد که شامل حق‌السهمی که از حقوقشان کسر شده، سهمی که دولت داده و سودی که از سرمایه گذاری پرداخت شده است.


واقعی با اشاره به افزایش سودآوری فعالیت های اقتصادی صندوق ذخیره به هزار میلیارد تومان در سال تحصیلی گذشته، از معلمان شاغل و بازنشسته خواست از انصراف و تسویه حساب خودداری کنند .

 

پویشگر: خبرپو     منبع: صدا و سیما

۱۷:۴۰:۴۴ | شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | Saturday 12 / 10 October / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon