کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

نخست وزیر پاکستان در ایران به دنبال چیست؟ + فیلم

دومین سفر رسمی نخست وزیر پاکستان به جمهوری اسلامی ایران که بوی میانجیگری میان تهران و ریاض از آن به مشام می‌رسد، پس از شش ماه انجام شد.

خبرپو به نقل از آخرین خبر:

دومین سفر رسمی نخست وزیر پاکستان به جمهوری اسلامی ایران که بوی میانجیگری میان تهران و ریاض از آن به مشام می‌رسد، پس از شش ماه انجام شد و رئیس جمهور ایران امروز در مجموعه تاریخی - فرهنگی سعد آباد از «عمران خان» استقبال کرد.

نخست وزیر پاکستان که در صدر یک هیات عالی رتبه سیاسی وارد تهران شده، پس از استقبال و معرفی هیات عالیرتبه همراه، وارد محل مذاکرات دوجانبه شد.
سفر نخست وزیر پاکستان به ایران در حالی انجام شد که عمران خان پیش از این با ابراز نگرانی نسبت به تحولات اخیر در منطقه خلیج فارس گفته بود که ما نسبت به تحولات اخیر و مسائلی که میان ایران، عربستان و آمریکا به وجود آمده نگران هستیم و آماده ایم از طریق دیپلماسی برای تنش زدایی نقش آفرینی کنیم.

«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز هفته گذشته گفته بود: اسلام آباد از هیچ تلاشی برای تنش زدایی در منطقه فروگذار نخواهد کرد.
تنها یک روز پس از تایید برنامه سفرهای آتی عمران خان به تهران و ریاض از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، منابع رسمی نیز گفتند: نخست وزیر پاکستان با هدف پیشبرد ابتکار میانجیگری در منطقه به ایران سفر می کند.
در همین رابطه رسانه‌های پاکستانی هم این سفر را در ادامه تلاش‌های اسلام‌آباد برای کمک به تنش‌زدایی در خلیج‌فارس در مسیر بهبود روابط میان دو کشور مهم اسلامی یعنی ایران و عربستان توصیف کردند.
روزنامه پاکستانی «داون» هم به نقل از منابع آگاه (بدون ذکر نام) گزارش داده بود: عمران خان پس از دیدار رسمی وی با دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران تهران را به مقصد ریاض ترک خواهد کرد جایی که عمران خان قرار است گفت وگوهایی با حاکمان سعودی داشته باشد.


در همین حال رئیس جمهوری روسیه نیز فردا (دوشنبه) و پس از 12 سال به منظور دیدار با پادشاه و ولیعهد عربستان به ریاض سفر خواهد کرد. به گفته برخی کارشناسان این سفر نیز در راستای میانجیگری میان ایران و عربستان صورت میگیرد.
وزارت خارجه ایران واکنشی به این گمانه زنی های رسانه ای نشان نداده است و این تحولات را در راستای سفرهای روتین دیپلماتیک تفسیر کرده است.
حال باید منتظر ماند و دید که در فکر عمران خان چه می‌گذرد و نخست وزیر پاکستان در ایران به دنبال چیست؟

پویشگر: خبرپو     منبع: آخرین خبر

۱۴:۰۷:۰۶ | یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ | Sunday 13 / 10 October / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon