بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

اعتراض شدیدالحن ایران به فیفا بدلیل اهانت بحرینی ها به سرود ملی

دیدار تیم‌های ملی ایران و بحرین، در حالی با برتری یک بر صفر میزبان به پایان رسید که تماشاگران بحرینی در ورزشگاه ملی بحرین در شهر الرفاع، به سرود کشورمان بی‌احترامی کردند.

خبرپو به نقل از آخرین خبر:

دیدار تیم‌های ملی ایران و بحرین در چارچوب دیدارهای انتخابی جام‌جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های 2023 چین، در حالی با برتری یک بر صفر میزبان به پایان رسید که تماشاگران بحرینی در ورزشگاه ملی بحرین در شهر الرفاع، به سرود کشورمان بی‌احترامی کردند.

اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به رفتار سخیف تماشاگران بحرین

هنگام پخش سرود ایران در مراسم آغازین بازی، تماشاگران بحرینی با سوت زدن و ایجاد صداهای ناموزون، به سرود جمهوری اسلامی ایران بی‌احترامی کردند. این اتفاق در حالی رخ داد که بازیکنان تیم‌ملی و همچنین نیمکت‌نشینان با تعصب خاصی سرود کشورمان را می‌خواندند تا به این شکل بی‌اعتنایی خود را به بی‌احترامی بحرینی‌ها نشان دهند.(اینجا ببینید)

به دنبال اهانتِ تماشاگران بحرینی به سرود ملی کشورمان، دو وزیر دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به رفتار آن‌ها واکنش تندی نشان دادند. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از پایان بازی با توئیتی که در صفحه اجتماعی خود منتشر کرد از تماس خود با دروازه‌بان تیم‌ملی گفت. او که کاملا مشخص بود از نتیجه به دست آمده و پس از آن از حریف کشورمان در این بازی ناراحت و عصبانی است در متن خود آورده که بعد از بازی با بیرانوند تماس گرفته و گفته افتخار آفرینی آن‌ها در جام‌جهانی از یاد مردم نرفته است و در پایان نیز یادآور شد که این شکست‌ها از یادها می‌رود اما بی‌احترامی به سرود ملی ایران هرگز!

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ایران نیز در واکنش به اهانت هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین هنگام نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: «مراتب اعتراض رسمی ایران به اهانت‌های صورت گرفته هنگام پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در بازی مقابل بحرین در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق فدراسیون فوتبال به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و از طریق کمیته ملی المپیک به خاطر نقض منشور المپیک برای احترام سرود ملی یک کشور به کمیته بین‌المللی المپیک اعلام و پیگیری‌های لازم برای برخورد قانونی و اعمال مجازات‌های لازم به عمل خواهد آمد.» وی افزود: «توهین هواداران و بازیکنان تیم‌ملی بحرین به سرود ملی کشورمان نقض آشکار قوانین و مقررات فیفا و کمیته بین‌المللی المپیک است و از طریق نهادهای بین‌المللی آن را پیگیری خواهیم کرد.»
در همین حال فدراسیون فوتبال ایران هم نسبت به این رفتار زشت بحرینی‌ها واکنش نشان داد. امیر مهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: «در پی رفتار ناشایست جمعی از تماشاگران بحرینی در آغاز بازی امشب و در هنگام پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، ضمن ابراز تاسف عمیق از این موضوع، اعتراض شدیدالحن فدراسیون فوتبال نسبت به این رفتار سخیف، به ناظر مسابقه و متعاقب آن جهت بررسی‌های بعدی به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال شد.

رفتار زشت بحرینی‌ها در حالی رخ داد که طی هفته گذشته در چند مورد شاهد نقض قوانین فیفا از سوی تماشاگران و بازیکنان فوتبال بوده‌ایم. سلام نظامی بازیکنان تیم‌ملی ترکیه در دیدار با فرانسه و همچنین توهین نژادپرستانه تماشاگران بلغارستان علیه چند بازیکن تیم‌ملی انگلیس فضای ملتهبی را در فوتبال بوجود آورده، به‌طوری که موجب واکنش رئیس فیفا نیز شده است.

اینفانتینو در این خصوص گفت: «بسیاری از مواقع می‌گوییم چنین رفتارهایی جایی در فوتبال ندارد، اما با این وجود ما همچنان با چالش‌هایی برای رفع این مشکل در ورزش مواجهیم. برای کمک به شناسایی و مجازات مجرمان به حمایت مقامات دولتی احتیاج خواهیم داشت، اما باید به طور گسترده فکر کنیم که چه کاری باید برای رفع این مشکل انجام داد. وقتی من در یوفا مشغول به کار بودم، در سال 2009 رویه‌ای سه مرحله‌ای را پیشنهاد کردم و بعد از چند سال ما آیین‌نامه را هم سخت‌تر کردیم. اما در آن مقطع تصور نمی‌کردیم که پس از مدت کوتاهی دوباره مجبور شویم به فکر چگونگی مبارزه با مشکل و فاجعه‌ای که روز به روز در حال افزایش است باشیم.» وی افزود: «من از کلیه دستگاه‌های حاکم بر فوتبال می‌خواهم که به ما پیوسته و به روش‌های جدید، قوی و موثر برای ریشه کن کردن این رفتارها در فوتبال تلاش کنند. به عنوان نقطه شروع، من پیشنهاد می‌کنم که همه سازمان‌دهندگان رقابت‌ها مقرراتی را وضع کنند که ممنوعیتی برای افراد قانون‌شکن در استادیوم‌ها اعمال شود و فیفا نیز می‌تواند چنین تحریم‌هایی را در سطح جهانی اعمال کند.»

پویشگر: خبرپو     منبع: آخرین خبر

۱:۱۶:۳۷ | چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ | Wednesday 16 / 10 October / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon