نرخ ارز
کرونا
آلودگی هوا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

شارل میشل قرنطینه شد، اجلاس سران اتحادیه اروپا به تعویق افتاد

نشست سران اروپا که قرار بود روز‌های ۲۴ و ۲۵ سپتامبر برگزار شود به علت ابتلای یکی از نزدیکان شارل میشل رئیس شورای اروپا به تاریخ دیگری موکول شد.

نشست ویژه سران اروپایی که قرار بود در روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته برگزار شود به دلیل قرنطینه رئیس شورای اروپایی به دلیل ارتباط نزدیک با یکی از محافظان که تست کرونایش مثبت اعلام شده است به تعویق افتاد.

تعویق نشست ویژه سران اروپایی به دلیل به قرنطینه رفتن

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، نشست سران اتحادیه اروپا که برای پنج شنبه و جمعه برنامه ریزی شده بود به دلیل به قرنطینه رفتن "چارلز میشل"، رئیس شورای اروپایی به اوایل اکتبر موکول شد.

این خبر را "بارلند لیتس" یک سخنگوی شورای اروپایی روز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد. به گفته وی علت این مسئله مبتلا شدن یکی از محافظان "چارلز میشل" به کرونا و به قرنطینه رفتن رئیس شورای اروپایی است.

لیتس اعلام کرد که رئیس شورای اروپایی امروز فهمید که یکی از محافظان وی که اوایل هفته گذشته با وی در تماس نزدیک بوده است به بیماری کووید 19 مبتلا شده است.

وی با اشاره به اینکه رئیس شورای اروپایی مرتبا تست کرونا می دهد و تازه همین دیروز تستش منفی اعلام شده است در عین حال گفت که بر اساس قواعد بلژیک وی از امروز به قرنطینه می رود. وی تاریخ بعدی برای برگزاری نشست ویژه سران اتحادیه اروپا را اول و دوم اکتبر (10 و 11 مهر) اعلام کرد.

قرار بود سران اتحادیه اروپا در نشست ویژه ای که روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود از جمله به مناسبات بین اتحادیه اروپا و ترکیه بپردازند.

همچنین مناسبت با چین و تحولات بازار داخلی اروپا از جمله دیگر مسائلی بود که قرار بود در این نشست به آن پرداخته شود. همچنین صدر اعظم آلمان به عنوان رئیس شورای اروپایی قرار بود با همتایان خود درباره مسئله برگزیت صحبت کند.

 


پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۰:۵۸:۰۶ | چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ | Wednesday 23 / 09 September / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon