نرخ ارز
کرونا
آلودگی هوا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

مناظره انتخاباتی 2020 | ترامپ: تقلب شود نتیجه را نمی‌پذیرم/ بایدن: ترامپ دلقک است

نخستین مناظره انتخاباتی میان «دونالد ترامپ» و «جو بایدن»، نامزدهای حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از ساعت ۲۱ به وقت محلی (برابر با ۰۴:۳۰ بامداد به وقت تهران) آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین مناظره انتخاباتی میان «دونالد ترامپ» و «جو بایدن»، نامزدهای حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از ساعت ۲۱ به وقت محلی (برابر با ۰۴:۳۰ بامداد به وقت تهران) آغاز شد.

مناظره انتخاباتی آمریکا| ترامپ: تقلب شود نتیجه را نمی‌پذیرم/بایدن: فقیرتر و بیمارتر شده‌ایم

این مناظره در «دانشگاه کیس وسترن رزرو»، در شهر کلیولند ایالت اوهایو برگزار شد و ترامپ آن را فرصتی برای جبران عملکرد ضعیف‌ترش نسبت به جو بایدن در نظرسنجی‌ها می‌بیند.

«جو بایدن» قبل از آغاز این مناظره اسناد مروبط به پرداخت‌های مالیاتی خودش را منتشر کرد. یک روز قبل‌تر، روزنامه نیویورک‌تایمز افشا کرد دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ فقط ۷۵۰ دلار مالیات پرداخت کرده است.

مهم‌ترین محورهای این مناظره در زیر آمده است:

🔹نخستین سوال مناظره به انتخاب قاضی دیوان عالی از سوی ترامپ اختصاص داشت. ترامپ از تصمیم خود برای نامزد کردن ایمی بارت برای این سمت دفاع کرد و گفت که بارت گزینه‌ای ایده‌آل برای این سمت بوده است.

🔹جو بایدن از تصمیم ترامپ برای مشخص کردن گزینه عضویت در دیوان عالی آمریکا پیش از نتیجه انتخابات انتقاد کرد.

🔹ترامپ بارها هنگام صحبت کردن جو بایدن و کریس والاس، صحبت‌های آنها را قطع کرده است. کریس والاس به او در این باره تذکر داد.

🔹جو بایدن از دونالد ترامپ بابت برنامه‌هایش در زمینه سلامت انتقاد کرد و گفت او هیچ برنامه‌ای برای سلامت ندارد. بایدن گفت ترامپ همانند همه کارهای دیگرش، بر اساس آرزوهایش تصمیم می‌گیرد و نمی‌داند درباره چه چیزی صحبت می‌کند.

🔹نامزد حزب دموکرات در بخش دوم مناظره که به ویروس کرونا اختصاص داشت از عملکرد دونالد ترامپ انتقاد کرد. بایدن گفت که ترامپ برنامه‌ای برای مبارزه با این بیماری نداشت.

🔹ترامپ در پاسخ به انتقادات بایدن گفت که فرمانداران ایالت‌ها عملکرد او را مورد تمجید قرار داده‌اند. او گفت که دولت او اقدام به تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی کرده، در حالی که اگر بایدن رئیس‌جمهور بود چنین اتفاقی نمی‌افتاد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که کار دست بایدن بود میلیون‌ها نفر کشته می‌شدند. ترامپ همچنین گفت که رسانه‌ها برخورد خوبی با او ندارند.

🔹جو بایدن در ادامه برخی از اظهارنظرهای نادرست ترامپ درباره ویروس کرونا را یادآور شد و گفت: « ترامپ کسی است که می‌گفت کرونا با آمدن فصل گرم از بین می‌رود.»

او در بخش دیگری از انتقاداتش هم گفت: « «او همان کسی است که گفت ماده ضدعفونی کننده تزریق کنید تا مریضی‌تان برطرف شود.»

ترامپ با قطع کردن سخنان جو بایدن گفت که این حرف او شوخی بوده است.

🔹جو بایدن همچنین ادعا کرد در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ آمریکا ضعیف‌تر، بیمارتر، فقیرتر و پراختلاف‌تر شده است.

🔹دونالد ترامپ مدعی شد دموکرات‌ها سال ۲۰۱۶ خواسته‌اند علیه او کودتا کنند. او بر همین اساس، به تلویح گفت که در خصوص انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در صورت باخت در انتخابات همکاری لازم را به عمل نخواهد آورد.

ترامپ گفت: «وقتی که می‌شنوم جو درباره انتقال قدرت صحبت می‌کند، باید بگویم که وقتی من آن انتخابات را بردم خبری از انتقال قدرت نبود.»

وی اضافه کرد: «اگر رفتارهای کلینتون حقه‌باز و آن آدم‌ها را در نظر بگیرید می‌بینید که خبری از انتقال قدرت نبود. چون آنها من را رصد کرده و دنبال کودتا بودند. آنها شروع به جاسوسی از ستاد من کردند. این کار را از روزی که برنده شدم و قبل از برنده شدنم در انتخابات انجام دادند. آنها فاجعه بودند و برای کشورمان شرم ایجاد کردند. ما مچ آنها را گرفتیم.»

🔹رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در پاسخ به سئوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا در صورت باخت نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت گفت: «من از طرفدارانم می‌خواهم به مراکز رأی‌دهی بروند و اوضاع را به دقت تحت نظر بگیرند. این اتفاقی است که باید بیفتد.»

وی اضافه کرد: «همان‌طور که می‌دانید امروز مشکل بزرگی پیش آمدو در فیلادلفیا، ناظران رأی برای نظارت رفته بودند، ولی به آنها اجازه داده نشده بود. می‌دانید چرا؟ چون در فیلادلفیا اتفاقات بدی رخ می‌دهد.»

او در ادامه گفت: «اگر انتخابات منصفانه باشد، من ۱۰۰ درصد همکاری خواهم کرد. ولی اگر ببینم که ده‌ها هزار رأی دارند دستکاری می‌شوند نمی‌توانم این را بپذیرم.»

رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد: همین سه روز پیش رأی‌هایی داخل سطل کاغذهای باطله پیدا کرده‌اند که روی همه آنها ترامپ نوشته شده بود. فکر می‌کنید این خوب است؟»

🔹جو بایدن گفت که او نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت و ترامپ هم همین کار را خواهد کرد. او گفت: «من نتیجه انتخابات را خواهم پذیرفت، او هم همین‌طور؛ می‌دانید چرا؟ چون بعد از آنکه برنده انتخابات پس از شمارش همه آرا اعلام شود، همه چیز تمام می‌شود.اگر برنده من باشم، ماجرا فیصله می‌یابد و اگر من نباشم، از نتیجه انتخابات حمایت می‌کنم. اگر رئیس‌جمهور شوم، نه فقط رئیس‌جمهور دموکرات‌ها، بلکه رئیس‌جمهور دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان خواهم بود.»

آخرین تصویر ثبت شده از جدل بایدن و ترامپ

برترین‌ها: تصویری از صحنه آخر مناظره بایدن و ترامپ ۲ نامزد دموکرات و جمهوریخواه در دانشگاه کیس وسترن رزرو، در شهر کلیولند ایالت اوهایو  خبرساز شد.

آخرین تصویر ثبت شده از جدل بایدن و ترامپ

واکنش‌های توئیتری به مناظره ترامپ و بایدن

نخستین دور از چهار مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بین ترامپ و بایدن در «کلیولند» ایالت اوهایو برگزار شد که واکنش برخی فعالان رسانه ای و کاربران شبکه های اجتماعی را به دنبال داشت.

https://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1399/7/9/2447079_510.jpg

سیاوش اردلان؛ خبرنگار شبکه بی بی سی فارسی در رشته توئیتی چند نکته و حاشیه از مناظره ترامپ و بایدن را مطرح کرد و نوشت:

بایدن یه جا به مسخره راجع به حرفهای ترامپ با لهجه عربی گفت 'انشالله'.

وقتی مجری از ترامپ پرسید 'نژادپرستان رو محکوم میکنید؟' جواب داد: '‌من بهشون میگم بشینند و آماده باشند'.

اولین بار بایدن وسط حرف ترامپ پرید ولی ترامپ خیلی بیشتر این کارو کرد.

یک بار بایدن گفت اولا فلان سوما بهمان که ترامپ گفت دومی رو جا انداختی.

اینقدر ترامپ وسط حرف بایدن و مجری پرید که مجری بهش گفت 'اصلا میخوایی شما بیا بشین جای من'.

بایدن یک بار صداش رو بالا برد و اونم در دفاع از پسرش بود که ترامپ یاداوری کرد قبلا معتاد بود و اونم گفت ترک کرده.

بایدن به اشتباه گفت من آمریکا رو سال ۲۰۳۵ کربن صفر میکنم که احتمالا منظورش ۲۰۵۰ بود.

ترامپ به بایدن حرف زشتی نزد ولی بایدن به ترامپ گفت 'دلقک'،‌ 'حفه شو مرد'،‌ 'میشه خفه شی؟'،‌ 'همش زر میزنه'.

ترامپ اصرار داشت که نتیجه انتخابات تا ماه ها معلوم نخواهد شد.

بایدن گفت حاضره ۲۰ میلیارد دلار به برزیل بده که آمازون رو تخریب نکنه.

بایدن گفت پلیس ها از من حمایت میکنند ولی وقتی ترامپ گفت یک سازمان پلیس رو نام ببر که ازت حمایت کردند، بایدن جوابی نداشت ولی وقتی از یک سخنگوی ترامپ نقل قول کرد بزور اسم سخنگو رو بیاد اورد.

تعداد دفعاتی که بایدن وسط حرفهای ترامپ میخندید و یا میگفت دروغه بسیار بسیار زیاد بود ولی ترامپ اصلا این کارو نکرد.

بایدن بر خلاف ترامپ چندین بار مستقیم توی دوربین نگاه کرد و با مخاطب حرف زد .

بایدن ترامپ رو کم نگاه کرد اما ترامپ انگار خیلی میخواست با بایدن چشم در چشم بشه.

مجری دو بار از ترامپ پرسید نظرت راجع به چیزی که علم به ما درباره تغییرات اقلیمی میگه چیه و ترامپ هر دو بار جواب داد 'من طرفدار آب و هوای پاک هستم.

واکنش کاربران به مناظره ترامپ و بایدن: 

واکنش‌های توئیتری به مناظره ترامپ و بایدن

واکنش‌های توئیتری به مناظره ترامپ و بایدن

واکنش‌های توئیتری به مناظره ترامپ و بایدن

واکنش‌های توئیتری به مناظره ترامپ و بایدن

 


پویشگر: خبرپو     منبع: فارس - برترین ها

۸:۴۸:۴۰ | چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Wednesday 30 / 09 September / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon