نرخ ارز
کرونا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

تذکر رئیس دستگاه قضا به مسئولان قضائی

رئیس قوه قضائیه گفت: دستورالعمل نحوه مشارکت مردم در مأموریت‌های دستگاه قضائی برای قرار گرفتن در زونکن پس از رؤیت صادر نشده است بلکه برای همه بخش‌ها لازم‌الاجرا است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله رئیسی در نشست شورای عالی قوه قضائیه با شورای قضایی استان‌ها با بیان اینکه "مبارزه با فساد"، "حمایت از تولید" و "تکریم ارباب‌رجوع به عدلیه" سه اولویت اصلی قوه قضائیه در سال 99 است، اظهار کرد: مقابله با قاچاق کالا به عنوان یکی از موانع تولید، با جدیت در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد.

تذکر رئیسی به مسئولان قضائی: بخشنامه مشارکت مردم در مأموریت‌ها برای درج در زونکن نبود

رئیسی تصریح کرد: نابسامانی و عدم نظارت در صدور کارت‌های بازرگانی، زمینه سوءاستفاده از ارز‌های تخصیصی برای واردات را فراهم می‌کند؛ گاهی می‌بینیم یا می‌شنویم که به نام یک پیرزن یا پیرمرد روستایی یا یک کودک، واردات انجام می‌شود که اصلاً از این مسئله حتی مطلع نیستند؛ این مسئله هم عجیب است هم غیرقابل تحمل.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: دستورالعمل نحوه مشارکت مردم در مأموریت‌های دستگاه قضائی برای قرار گرفتن در زونکن پس از رؤیت صادر نشده است بلکه برای همه بخش‌ها لازم‌الاجرا است؛ اولویت همکاران قضائی این باشد که از تمام ظرفیت‌ها برای حل و فصل دعاوی و خصومت‌ها در شورا‌های حل اختلاف استفاده کنند. در کنار حل و فصل دعاوی، حبس‌زدایی و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس مورد تأکید ماست.

رئیسی تصریح کرد: شکل‌گیری دستگاه قضائی هوشمند در گرو استفاده از فناوری‌های نوین است و بر همین اساس دادرسی الکترونیک و استفاده از سامانه‌ها در همه بخش‌ها و امور قضائی باید در اولویت قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه همچنین گفت: نتیجه غربالگری در برخی زندان‌ها نشان می‌دهد که هنوز کسانی در زندان هستند که با استفاده از ظرفیت قوانین موجود هم امکان آزادی دارند.

رئیسی ادامه داد: لازم است صیانت از سلامت دستگاه قضایی و همکاران با جدیت دنبال شود؛ حضور یک نیروی ناسالم در مجموعه قضایی دغدغه‌آفرین است و قبل از اینکه غصه‌دار محروم شدن از یک همکار شویم، باید برای صیانت از او تدبیر کنیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: حضور قاضی در دفتر وکیل و کارشناس ولو آنکه از همکاران سابق دادگستری باشند، زمینه روابط ناسالم را فراهم می‌کند؛ روابط ناسالم را تحمل نمی‌کنیم و به نصیحت و توصیه در این زمینه اکتفا نخواهیم کرد.

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۳:۱۹:۰۶ | پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Thursday 01 / 10 October / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon