نرخ ارز
کرونا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

فیلم| واکنش روحانی به بازدید قالیباف از بیمارستان کرونایی‌ها و لغو جلسه سران قوا

روحانی: من هرجلسه ای را منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا کردم. کسی نمی‌تواند برود وسط سیل و بگوید که من نمیترسم!

رئیس جمهور با بیان اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی برای ما یک اصل بسیار مهم است تصریح کرد: همه مردم و مسئولان بدون استثناء همه باید تابع دستورات ستاد ملی کرونا باشند، هیچ استثناء نداریم. این تأکید رهبر معظم انقلاب است. این قانون کشور، وظیفه ملی و قانونی و شرعی ماست.

وی ادامه داد: همه باید دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم. هیچ‌کس نمی‌تواند از این دستورالعمل‌ها تخلف کند. دستورالعمل‌های بهداشتی را اگر زیر پا بگذاریم، اهمیت ندهیم، خداوند به ما عقل داده، با عقل موظف هستیم جان خود و دیگران را حفظ کنیم. خود شرع و قانون و شرایط بهداشت جهانی هم همین را به ما می‌گوید.

روحانی گفت: در شرایط سختی هستیم. شما می‌بینید حتی کشور‌های پیشرفته و اروپایی، آن‌ها هم گرفتارند و دچار مشکل هستند و آن‌ها هم بدون همکاری پیش نمی‌روند. هر جا که امروز رشد فرهنگی و اجتماعی باشد، بر کرونا پیروز می‌شوند هر جا که خدای ناکرده رشد فرهنگی، اجتماعی پایین بیاید، به قانون و مقررات توجه نکنند، به مقررات ستاد ملی کرونا توجه نکنند، مشکل ایجاد می‌شود.

رئیس جمهور یادآور شد: در تمام مواردی که در طول این مدت شک کردم، خودم از ستاد ملی کرونا سوال کردم. گفتم که این کار را بکنم یا نکنم. این جلسه را بگذارم یا نگذارم. این اجتماع را انجام بدهم، این سمینار باشد، یا نباشد، هر چه آن‌ها دستور دادند، عمل کردم. این وظیفه دینی و شرعی ماست و همه باید عمل کنیم. کسی نمی‌تواند وسط مسیل بایستد و صدا سیل را هم بشنود و بگوید تو می‌ترسی وسط رودخانه بایستی، خوب آب می‌آید و او را می‌برد. زلزله تکان می‌دهد، می‌گوید می‌ترسی زیر سقف باشی، خوب برو بیرون؛ می‌گوید من نمی‌ترسم می‌خواهم زیر سقف باشم. خوب باش. سقف می‌آید روی سرت.

 


پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران - آپارات

۱۳:۳۰:۲۴ | چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ | Wednesday 07 / 10 October / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon