اخبار ترور و شهادت پدر هسته ای ایران + انتقام ایران
اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
سامانه شاد shad.ir
اخبار فرهنگیان

تدابیر سختگیرانه محدودیت های کرونایی؛ آنچه که باید بدانید

طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا شهرهای مختلف از فردا براساس وضعیت قرمز، نارنجی و زرد تدابیر سختگیرانه ای در پیش خواهند گرفت.

محدودیت‌های دو هفته سخت کرونایی؛ آنچه که مردم باید بدانند

کرونا شرایط کشور را به سمت حادی پیش برد، شرایطی که مسئولان را مجبور کرد تا از اول آذرماه محدودیت و تعطیلی فراگیر دو هفته ای در کشور برقرار کنند. طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا شهرهای مختلف از فردا براساس وضعیت قرمز، نارنجی و زرد تدابیر سختگیرانه ای در پیش خواهند گرفت.
شهرهایی که در آن روزانه به ازای هر 100 هزار نفر، تست PCR بیش از 10 نفر مثبت باشد شهرهایی هستند که وضعیت قرمز کرونایی دارند.
در حال حاضر نزدیک به  150 شهر کشور که تهران و 24 مرکز استان جزئی از آنها هستد اوضاع بحرانی و قرمز کرونایی را تجربه می کنند.
در این شهرها از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح منع رفت و آمد و تردد اعمال می‌شود، تعطیلی در مناطق قرمز یعنی همه جا تعطیل است به جز گروه شغلی شماره یک که مایحتاج ضروری مردم را تهیه می‌کنند.

در شهرهای قرمز تعداد شاغلین مشاغل گروه یک که در محل کار حضور دارند می تواند بر اساس نظر مسئول تا 50 درصد کاهش پیدا کند، در سایر ادارات یک سوم کارکنان باید حاضر باشند.
در شهرهایی وضعیت فقط کسانی که پلاک بومی آن شهر را دارند اجازه تردد دارند و بقیه اجازه ورود به آن شهرها را ندارند، اگر فردی با خودروی خود از شهری با وضعیت قرمز راهی شهرهای دیگر شود یک میلیون تومان جریمه می شود. تردد خودروهای بومی در سطح شهر نیز از ساعت 9 شب تا 4 صبح ممنوع است دوربین های سطح شهر برای متخلفان جریمه 500 هزار تومانی لحاظ می کنند.در این ساعات کلیه ناوگان تاکسیرانی، آژانس‌ها و تاکسی‌های اینترنتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و شهروندانی که ضرورت خروج منزل در این ساعات را دارند، می‌توانند از این ناوگان استفاده کنند.

مدارس و دانشگاه‌ها و آزمون‌ها در هر سه سطح هشدار کاملاً غیرحضوری خواهد بود و مساجد و نمازجمعه در هر سه سطح؛ قرمز، نارنجی و زرد تا دو هفته تعطیل می شوند.
در شهرهای نارنجی نیز محدودیت هایی در نظر گرفته شده است،  تعداد شاغلان مشاغل گروه یک که خدمات ضروری هستند می تواند تا یک سوم کاهش پیدا کند و ادارات خدمات عادی نیز می توانند کارکنان خود را به نصف برسانند.
تردد برون شهری نیز در شهرهای نارنجی محدود می شود و اگر کسی از شهری در چنین وضعیت به شهری دیگر سفر کند خودروی او 500 هزار تومان جریمه خواهد شد.

در شهرهای وضعیت زرد دستگاه های خدمات ضروری با صد درصد شاغلین به کار خود ادامه می دهند و در سایر ادارات باید دو سوم کارمندان حضور داشته باشند.
هر نوع جلسه رسمی در مناطق قرمز تا سقف ۱۵ نفر و در سطح نارنجی تا سقف ۲۰ نفر و در مناطق با سطح زرد تا سقف ۳۰ نفر مجاز است و باید ۴ متر فاصله بین افراد رعایت شود این قانون برای همه به طور یکسان اجرا می‌شود.
افراد شاغل در کارخانه‌ها شامل این محدودیت‌های حضور یک سوم یا یک دوم نمی‌شوند بلکه صنعت و تولید تغییری نخواهند داشت.

پویشگر: خبرپو     منبع: آخرین خبر

۲۲:۰۳:۰۰ | جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ | Friday 20 / 11 November / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon