#اخبار کرونا #ماه رمضان #اخبار برجام #لیگ قهرمانان آسیا #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #سامانه ثبت املاک amlak.mrud.ir + راهنما #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #بیت کوین و ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

رئیس جمهور اسبق فرانسه بر اثر کرونا درگذشت

رئیس جمهور اسبق فرانسه که طی سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۱ میلادی زمام قدرت را در دست داشت، درگذشت.

رئیس جمهور اسبق فرانسه بر اثر کرونا درگذشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ژیسکارد رئیس جمهور اسبق فرانسه که اخیرا در شهر تورز واقع در غرب فرانسه در بیمارستان بستری شده بود، در خانه اش بر اثر تبعات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

بر اساس این گزارش، ژیسکارد یک بار در ماه سپتامبر در بیمارستان بستری شده بود و بار دیگر نیز اواسط نوامبر به خاطر مشکلات تنفسی ناشی از ویروس کرونا در بیمارستان بستری شد.

ژیسکارد به خاطر تلاش هایش برای مدرنیزه کردن جامعه فرانسه در دوران ریاست جمهوری از جمله صدور مجوز طلاق بر اساس رضایت زوجین و قانونی کردن سقط جنین مشهور شد و یکی از پایه گذاران اصلی همگرایی اروپا به شمار می رود.

ژیسکارد که در سن 48 سالگی پس از شارل دوگل به قدرت رسید، به دنبال لیبرال کردن اقتصاد فرانسه بود و پروژه های عمرانی و اقتصادی بزرگی از جمله شبکه قطار سریع السیر تی جی وی را راه اندازی و اجرا کرد.

وی نتوانست برای دومین دوره به ریاست جمهوری فرانسه برسد و در رقابت با فرنسوا میتران شکست خورد، آن هم پس از افول و بحران اقتصادی دهه 1970 میلادی.

نیکولاس سارکوزی رئیس جمهور پیشین فرانسه در این باره گفت: ژیسکارد در طول کل زندگی اش برای تقویت روابط بین کشورهای اروپایی تلاش کرده است.

کریستوف کاستانر رهبر حزب ماکرون در پارلمان فرانسه نیز گفت: سیاست های ترقی خواهانه و مدرن وی مهمترین دستاورد میراثش خواهد بود.

ژیسکارد با برقراری روابط نزدیک با هلموت اشمیت صدر اعظم وقت آلمان پایه و اساس تشکیل منطقه پولی واحد یورو را ایجاد کرد.

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۲:۱۹:۱۷ | پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ | Thursday 03 / 12 December / 2020
آخرین اخبار روز