#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

توضیحات اداره کل زندان‌های تهران درباره درگذشت زندانی سیاسی

اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران، اطلاعیه‌ای در مورد درگذشت محکوم بهنام محجوبی در یکی از بیمارستان‌های تهران صادر کرد.

توضیحات اداره کل زندان‌های تهران درباره درگذشت بهنام محجوبی

به گزارش ایرنا، اداره کل زندان‌های تهران، ضمن ابراز تاسف نسبت به این واقعه اعلام کرد: فرد یاد شده، دچار مسمومیت از طریق مصرف خودسرانه دارو شده بود که بلافاصله جهت درمان به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شد.  

این اطلاعیه افزود: فرد یاد شده، دارای سابقه بیماری بوده و به همین دلیل در جریان تحمل محکومیت، تحت نظر پزشک قرار داشته و تمام مراقبت‌های پزشکی در طول دوران حبس این محکوم به صورت کامل انجام شده است.  

اداره کل زندان‌های تهران در این اطلاعیه تاکید کرده است: پس از بستری شدن این فرد در بیمارستان، اقدامات ویژه درمانی برای وی در نظر گرفته شد، ولی با وجود تلاش‌های فراوان کادر پزشکی، متاسفانه زندانی مورد اشاره فوت کرده است.  

در این اطلاعیه آمده است: در زمان ورود محکوم به بیمارستان و انجام معاینات تخصصی، پزشکان متوجه چند بسته حاوی مواد سیاه‌رنگ پودری در معده وی شدند که پس از خارج کردن بسته‌های مورد اشاره این موضوع توسط کادر بیمارستان صورتجلسه و برای بررسی دقیق و اعلام نتیجه نهایی به پزشکی قانونی سپرده شد.
این اطلاعیه می‌افزاید: بر اساس اعلام هم بندی‌های محجوبی، وی با اراده و تصمیم خود و بدون مشورت پزشک اقدام به مصرف خودسرانه چندین داروی خود و دیگران در زندان به صورت همزمان کرده است که این ادعاها در حال بررسی دقیق و همه جانبه است.

اداره کل زندان‌های تهران اضافه کرد: در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۹ با نظر مرجع قضایی به دلیل بیماری محکوم مورد اشاره با تعویق اجرای مجازات وی موافقت می‌شود مشروط به اینکه وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی جهت خارج شدن از زندان اخذ شود این موضوع رسما و به صورت کتبی به وی ابلاغ شده است.  
اطلاعیه اداره کل زندانهای استان تهران افزوده است: بررسی دقیق علت فوت این زندانی در پزشکی قانونی صورت می‌گیرد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

این فرد در غائله خیابان گلستان هفتم پاسداران در سال ۹۶ دستگیر و پس از طی همه فرایندهای قضایی، به تحمل حبس محکوم شده بود.

پویشگر: خبرپو     منبع: ایرنا

۹:۰۳:۰۵ | دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ | Monday 22 / 02 February / 2021
آخرین اخبار روز