#اخبار کرونا #ماه رمضان - اوقات شرعی #لیگ قهرمانان آسیا #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 سامانه ثبت املاک amlak.mrud.ir + راهنما #اخبار برجام #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #بیت کوین و ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

آمریکا: آماده دیدار با طرف ایرانی هستیم

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که واشنگتن به حمایت از ریاض برای دفاع از خود در برابر حملات یمنی‌ها ادامه خواهد داد.

واشنگتن: به تلاش خود برای حمایت از عربستان ادامه می‌دهیم/ بهترین مسیر پیگیری پرونده هسته‌ای ایران، 1+5 است

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که واشنگتن به حمایت از ریاض برای دفاع از خود در برابر حملات یمنی‌ها ادامه خواهد داد.

به گزارش تسنیم، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر روز دوشنبه به وقت واشنگتن در سخنانی اعلام کرد که بایدن در اولین اظهارات خود بر تجدید نظر در سیاست خارجی آمریکا در قبال یمن تأکید کرد.

وی با اشاره به گزارش سازمان سیا درباره قتل خاشقچی گفت که «هدف ما اتخاذ اقداماتی برای جلوگیری از تکرار جنایاتی مانند جنایت قتل خاشقچی است».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که «ما اکنون روی رفتارهای آینده عربستان تمرکز داریم و به فشار خود برای آزادی فعالان سعودی ادامه خواهیم داد».

پرایس افزود: «وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که یک مقام ارشد سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان را که با پرونده قتل خاشقچی مرتبط است، شناسایی کرده است».

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده تأکید کرد که «نام 76 سعودی (که در قتل خاشقی دست داشتند) در لیست افراد ممنوع الورود به آمریکا قرار دارد».

ند پرایس در ادامه اظهاراتش به موضوع یمن اشاره کرد و مدعی شد که «آمریکا به دنبال راه‌های مختلف برای توقف حملات حوثی‌ها به عربستان است».

وی تصریح کرد: «بیش از 80 درصد مناطق یمنی تحت کنترل حوثی‌ها (انصارالله) است و قرار دادن آنها در فهرست تروریسم، موجب خسارت می‌شود».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «ما به حمایت خود از عربستان سعودی برای دفاع از خود در برابر حملات یمنی‌ها ادامه خواهیم داد».

وی تصریح کرد: «ما در فکر اتخاذ اقدامات دیگر برای مجازات رهبران "حوثی" (انصارالله) به دلیل ادامه حملاتشان هستیم و این رفتارها باید تغییر کند».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه «پیشنهاد ما سر جای خود باقی است» تصریح کرد که «واشنگتن آماده دیدار با ایرانی‌ها در چارچوب گروه 1+5 است».

ند پرایس با بیان اینکه «بهترین مسیر پیگیری پرونده هسته‌ای ایران 1+5 است» افزود: «ما به طور شفاف اعلام کرده‌ایم که آماده گفت‌وگو با ایران در چارچوب مسیر 1+5 هستیم».

وی بار دیگر ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرد و گفت که «آمریکا کاملا متعهد و همیشه مصمم است که جلوی رسیدن ایران به این نوع سلاح را بگیرد و مهمترین ابزار برای تحقق این امر دیپلماسی است».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که «ما از پاسخ ایران در رد میانجی‌گری اروپا درباره مذاکرات پرونده هسته‌ای، ناامید شدیم».

وی بر آمادگی واشنگتن برای «بازگشت به یک دیپلماسی معنادار» تاکید کرد و گفت: «هدف این است که ایران و آمریکا به تعهدات خود در برجام بازگردند. ما رای تصمیم‌گیری در مسیر پیش رو با شرکای خود در حال رایزنی هستیم».

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۹:۰۴:۰۴ | سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ | Tuesday 02 / 03 March / 2021
آخرین اخبار روز