#نظرسنجی انتخابات 1400 #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #سایت انتخاب ایران entekhabiran.moi.ir, سامانه شعبه یاب #لیگ ملت های والیبال #اخبار کرونا #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

سید حسن نصرالله: در سلامت هستم/ طبق معادله جدید تجاوز به قدس به منزله جنگ منطقه‌ای است

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس شبکه المنار لبنان، ضمن ابراز اطمینان درباره سلامتی خود، گفت: انشاءالله با یکدیگر در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.

در سلامت هستم/ با یکدیگر در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس شبکه المنار لبنان ضمن ابراز اطمینان درباره سلامتی خود، گفت: در ابتدا از همه دوستداران و محبتی که به من درباره وضع سلامتی‌ام داشتند، تشکر می کنم و از همه دوستداران تشکر می کنم و به محبت دوستداران افتخار می کنم و به همه دوستداران اطمینان می دهم که در سلامت هستم. و این راه را با هم ادامه خواهیم داد ان شاءالله.

ابراز امیدواری برای به جای آوردن نماز در مسجد الاقصی

وی افزود: من شکر خدا در میان شما هستم و همچنان امید دارم که انشاءالله با یکدیگر در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: از همه کسانی که در تاسیس شبکه المنار نقش داشتند و در راس آنها سید عیسی طباطبایی تشکر می کنم و از همه کسانی که در موفقیت و توسعه شبکه المنار از ابتدای تاسیس آن تا به امروز نقش داشته اند، تشکر می کنم.


 • معایب باورنکردنی این قسمت از مرغ که هرگز نباید آن را بخورید | سالم‌ترین قسمت بدن مرغ کجاست؟
 • صنعت نفت با استفاده از مدیریت کارآمد و تجارب نیروهای نخبه و توانمند جایگاه شایسته خود را بدست می آورد
 • سردار آزمون در کنار نامزدش آناهیتا + عکس
 • تعطیلی موقت کارخانه هیوندای در آمریکا به دلیل کمبود ریزتراشه
 • استخدام بیمه پاسارگاد در سراسر کشور
 • فال روز یکشنبه 23 خرداد 1400
 • فیلم / وقتی رئیسی فوتبال تماشا می‌کند!
 • پخش زنده فوتبال ایران - عراق
 • جلیلی هم به نفع آیت‌الله رئیسی کناره‌گیری کرد
 • حمایت مولوی عبدالحمید از آیت الله رئیسی + متن بیانیه

 • وی تاکید کرد: شبکه المنار کانالی نیست که به دنبال سود باشد و به دنبال هیجان و رقابت باشد بلکه این شبکه جانفشانی می کند و تاوان می دهد. این شبکه شهیدان، زخمی شدگان، اسیران، جانفشانان و پیروزمندان است.

  انگیزه اصلی المنار برای پخش ماهواره ای انتفاضه فلسطین بود

  نصرالله در ادامه گفت: انگیزه اصلی المنار برای پخش ماهواره ای انتفاضه فلسطین بود و این نشان دهنده این است که شبکه المنار شبکه آرمان فلسطین است.

  نتانیاهو شکست خورده برای خروج از بحران به دنبال روی آوردن به همه گزینه هاست

  آنچه در حال حاضر در فلسطین و قدس و مسجد الاقصی رخ می دهد نشان می دهد که ما در برابر دشمن کینه توز و احمق و دشمنی که به علت بحران داخلی خود فرار رو به جلو دارد، قرار داریم.

  دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: نتانیاهو امروز شکست خورده و بحران زده است و به گزینه های مختلف و نابخردانه برای خروج از بحرانش روی می آورد. امکان روی آوردن نتانیاهو به گزینه احمقانه وجود دارد و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد. فلسطینی ها در غزه و قدس و کرانه باختری و اراضی ۴۸ مصمم به حمایت از قدس و مقدسات هستند و همه امت اسلامی باید به مسئولیت خود عمل کنند.


 • بهترین یخچال ایرانی کدام مارک است؟
 • اظهارات یک دانشجوی خارجی درباره انتخابات ایران
 • عکس عجیب مهراوه شریفی نیا قبل از خودکشی رابی
 • اعمال «فوق العاده ویژه معلمان» در انتظار تصویب شورای دستمزد
 • جزئیات جدید از پرداخت یارانه بنزین به مردم
 • مردم با رأی خود سرنوشت کشور را رقم می‌زنند/ قهرکردن با صندوق مشکلی را حل نمی‌کند
 • تفاوت ها و شباهت های ترکی استانبولی با ترکی آذری
 • فوق العاده ویژه فرهنگیان پرداخت می شود؟
 • گزارش بازار بورس 22 خرداد / اصلاحات ادامه دارد!/پیش بینی بورس فردا
 • آشنایی با مرکز خرید ارگ تجریش

 • نصرالله افزود: تعدی به قدس به مثابه جنگ منطقه ای است. اولین موضع گیری درباره معادله جدید برای قدس از یمن عزیز و از سوی عبدالملک الحوثی بیان شد. قدس و مسجد الاقصی موضوع کل امت اسلامی است.

  المنار صدای ملت مظلوم یمن در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن

  وی در ادامه گفت: در جنگ ۳۳ روزه شبکه المنار آماده و حاضر بود و جانفشانی کرد و تصویر و صدایش هرگز قطع نشد. در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، شبکه المنار صدای ملت یمن بود و بهای آن حذف المنار از عرب ست و نیل ست بود.

  متجاوزان به یمن به دنبال خروج از بن بست هستند

  نصرالله گفت: امروز بهانه حمله آمریکایی-سعودی به یمن شکست خورده است و آنها به دنبال برون رفت و کسب دستاورد هستند. ما از روز اول به توان ملت یمن و پایداری و پیروزی آن اطمینان داشتیم. آنچه آن با حمله نظامی موفق به انجام آن نشدند به دنبال تحقق آن با تحریم های اقتصادی و محاصره ملت یمن هستند.

  وی افزود: آمریکا نیرنگ می کند و دست به اقدامات گمراه کننده می زند. آمریکا با عوام فریبی، خود را به عنوان کمک کننده به توقف جنگ یمن معرفی می کند. آمریکا می خواهد که جنگ را پایان و محاصره را ادامه دهد.

  دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: آنچه ما امروز در لبنان با آن دست و پنجه نرم می کنیم در واقع بخشی از رنجی است که یمنی ها طی سالیان تحمل می کنند تا مجبور به امتیاز دادن شوند.

  نصرالله در ادامه اعلام کرد: شبکه المنار به مسئولیت خود در مبارزه با تروریسم عمل کرد و در جریان آزادسازی الجرود لبنان شهیدانی داد.

  مخالف برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در لبنان هستیم

  وی در ادامه گفت: از چند هفته قبل از تعویق برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر و  احتمال تمدید دوره پارلمانی کنونی سخن گفته می شود. موضوع تعویق انتخابات به ذهن ما نیز خطور نکرده است و با کسی از متحدانمان در اینباره صحبت نکرده ایم. انتخابات باید در موعد مقرر آن برگزار شود. ما ضد انتخابات زودهنگام پارلمانی هستیم و این وقت تلف کردن است زیرا دستاورد جدیدی به همراه ندارد. آنانی که از انتخابات پارلمانی دم می زنند بفرمایند و دولت را تشکیل دهند. آنانی که به دنبال برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی هستند به دلایل حزبی آنرا می خواهند.

  حامی طرح نبیه بری برای تشکیل دولت لبنان هستیم

  نصرالله گفت: ما حامی ادامه تلاشها برای تشکیل دولت هستیم و اینکه نباید ناامید شد. ما حامی نبیه بری در طرحش هستیم. دست اندرکاران تشکیل دولت باید به دغدغه های مردم لبنان توجه کنند و نگرانی که در چشمان مردم لبنان است را مشاهده کنند. دست اندرکاران تشکیل کابینه باید بحث موضوعات انسانی را در درجه اول قرار دهند.

  وی افزود: اتهام حزب الله مبنی بر اینکه عامل بحران است و نادید گرفتن علت حقیقی، همان موضع آمریکا و اسرائیل است. عملکرد کنونی در همه جنبه ها ضعیف است به ویژه که تشکیل دولت طولانی شده است. تراکم بحرانها اوضاع کشور را به اینجا رسانده است. بر اساس اطلاعات ما دارو در انبارها موجود است و محتکران دارو و نیز مواد غذایی را احتکار کرده اند. محتکران به اسم معروف هستند اما تحت پوشش سیاسی در آزادی به سر می برند. راهکار ریشه ای بحران اقتصادی به سالها زمان نیاز دارد. محتکران امروز در لبنان، خائن و قاتل و فجار هستند.

  راهکار حل مشکل بنزین در لبنان از طریق ایران امکان پذیر است

  نصرالله تاکید کرد: وزیران کنونی باید علیه احتکار و محتکران اعلام جنگ کنند. حزب الله حاضر است که بیست هزار داوطلب برای مبارزه با احتکار و کمک به دولت اختصاص دهد. حل بحران بنزین در لبنان امکان پذیر است و این طی چند روز از طریق نفت ایران امکان پذیر است اما به تصمیم سیاسی جسورانه نیاز دارد. پیشنهاد ایران برای ارسال محموله های سوخت به لبنان و با پول ملی لبنان همچنان پابرجاست. هنگامی که از مسئولیت دولت مایوس شویم، حزب الله با ایران گفتگو خواهد کرد و از آن  بنزین و گازوئیل خواهد خرید. 

  دبیر کل حزب الله لبنان گفت: باید در راستای کاهش رنج مردم حرکت شود و ما اقداماتی به عمل خواهیم آورد.

  سید حسن نصرالله در پایان گفت: تشکیل دولت جدید راه طبیعی مقابله با بحرانهای مالی و اقتصادی و سرو سامان دادن به اوضاع لبنان است.

  پویشگر: خبرپو     منبع: مهر

  ۲۱:۲۴:۱۹ | سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ | Tuesday 08 / 06 June / 2021
  آخرین اخبار روز