#اخبار کرونا #اربعین #اخبار دولت #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بورس #افغانستان #اخبار فرهنگیان

مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی: می‌دانم در تامین اجتماعی چه خبر است

مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه ما امانتدار مردم هستیم و باید مناسبات را به شکل عادلانه ترسیم کنیم گفت: دست اندازی‌ها با هر رویکردی باید قطع شود. یکی از شعار‌های اصلی دولت فسادستیزی است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، میرهاشم موسوی در مراسم معارفه اش به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بحث رفاه یکی از دغدغه‌های مهم در عرصه‌های حکمرانی است گفت: از این منظر که نظام مقدس جمهوری اسلامی به موضوع عدالت توجه ویژه‌ای داده به نظر می‌رسد ضریب اهمیت عدالت برای این نظام بیشتر باشد و حکمرانی تامین اجتماعی با این رویکرد دینی که دنبال می‌کنیم از اولویت‌های اساسی و مهم محسوب می‌شود.

وی افزود: نمی‌خواهم به مباحث تخصصی ورود کنم، اما لازم است رویکرد خودم را در این عرصه در قالب چند مفهوم و انتظاراتی که وزیر رفاه دارد بیان کنم. امید است با یک فهم مشترک برنامه هایمان را در حوزه‌های مختلف از بیمه تا درمان طراحی کرده و به اجرا در بیاوریم.

موسوی با اشاره به سه مفهوم تحول، عدالت و اعتماد گفت: مفهوم تحول نسبت ما را با وضعیت موجود مشخص می‌کند. علیرغم تلاش‌هایی که در دولت‌های مختلف در عرصه نظام تامین اجتماعی صورت گرفته به نظر می‌رسد همچنان ظرفیت‌های مختلفی به ویژه در درون سازمان نهفته است و می‌توانیم نگاه فراتری داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: اگرچه سازمان در وضعیت کنونی محصول تلاش مدیران سابق است، اما وقتی در فضای عمل قرار می‌گیریم می‌بینیم چالش‌های مختلفی وجود دارد که جز با حرکت تحولی و رویکرد جهش انقلابی نمی‌توانیم به شکل عادی پاسخ سوالات را بدهیم.

وی با بیان اینکه بعد از ۴۰ سال باید تحولات را در چندجهت در تامین اجتماعی ایجاد کنیم عنوان کرد: تحول سه جهت دارد. یکی در چشم انداز و نگاه کلان به مسایل، دوم تحول در جهت‌گیری و سیاست‌ها و سوم تحول در فرایند ها، کارکرد‌ها و عملیات اقدام و عمل است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مفهوم عدالت که رویکرد و جهت تحولی را مشخص می‌کند گفت: حق باید به حق دار برسد. ما امانتدار مردم ایم و باید مناسبات را به شکل عادلانه ترسیم کنیم. عزل و نصب‌ها باید با شاخص‌های مدنظر وزیر رفاه صورت گیرد. دست اندازی‌ها با هر رویکردی باید قطع شود. یکی از شعار‌های اصلی دولت فسادستیزی است. همانند حضور در اتاق شیشه ای، زمینه فساد در تامین اجتماعی باید برچیده شود. افراد نزدیک به فساد از این سیستم دور خواهند شد.

موسوی افزود: مفهوم سوم اعتماد است. اعتماد یعنی باید کارایی و کارآمدی خودمان را به حدی برسانیم که رضایت عمومی برای خدمت گیرندگان حاصل شود. باید رضایت در جامعه خدمت گیرندگان به وجود بیاید. اگر رضایتی تولید شود خود این رضایت مولد اعتماد است و در نهایت می‌تواند منجر به کارایی و کارآمدی سیستم شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: با امیدواری کامل می‌توانم بگویم سازماندهی کار‌ها بر اساس این سه اصل، شدنی است. ما می‌توانیم با این سه اصل الگوی موفق تامین اجتماعی را برای جامعه خود عرضه کنیم. من می‌دانم در تامین اجتماعی چه خبر است، می‌فهمم ۴۳ هزار میلیارد هزینه درمان یعنی چه و.... اما اگر این جهت‌ها را با این معیار‌ها تنظیم نکنیم در نهایت اثربخشی لازم را مشاهده نمی‌کنیم. دست یاری به سوی همه شرکای اجتماعی دراز می‌کنم. اینجا خانه مردم است.


 • استخدام آموزش و پرورش 1400 (اخبار استخدام جدید)
 • آخرین اخبار از دائمی‌سازی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان/ ۲ میلیون تومان به سبد معیشت خانوار افزوده شد
 • جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد
 • ساعت و تاریخ بازی تیم ملی فوتسال ایران مقابل ازبکستان در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی
 • چه افرادی بیشتر خیانت می کنند
 • نتایج قرعه کشی سایپا امروز ۱ مهر ۱۴۰۰+ اسامی برندگان سایپا با کد پیگیری و کد ملی
 • علت اصلی ابتلا به آلزایمر کشف شد
 • پلاکارد بسیار بی ادبانه استقلالی ها در تجمع!/ عکس
 • کاهش 10 درصدی قیمت همه خودروها + جدول
 • شلاق، مجازات آزار یک زن در قبرستان
 • راجر میشل کارگردان «ناتینگ هیل» در ۶۵ سالگی درگذشت
 • افزایش شدید قیمت سکه و طلا در بازار (پنج‌شنبه اول مهر)

 • پویشگر: خبرپو     منبع: دانشجو

  ۹:۵۷:۳۹ | یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ | Sunday 12 / 09 September / 2021
  آخرین اخبار روز