بورس
کرونا
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
خودرو
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

بایدها و نبایدهای خرید لوازم یدکی خودروهای آلمانی

بایدها و نبایدهای خرید لوازم یدکی خودروهای آلمانی

لوازم یدکی یکی از ملزومات مهم در حفظ و نگهداری خودرو است. برای تهیه لوازم یدکی خودرو باید دقت و توجه کافی خرج کرد تا بتوان لوازم یدکی اصل و اورجینال را تهیه نمود؛ چرا که در بازار لوازم یدکی محصولات تقلبی زیادی وجود دارد و به دلیل آن که بعضی از افراد در زمینه تهیه و خرید لوازم یدکی دانش کافی ندارند؛ جنس تقلبی را با قیمت بالایی تهیه کرده و سپس با استفاده از آن نه تنها مشکل خودروی خود را بر طرف نمی‌کنند؛ بلکه در زمینه کارکرد دیگر قطعات نیز اختلال ایجاد می‌کنند. از طرفی لوازم یدکی تقلبی ممکن است به جان سرنشینان خودرو نیز آسیب برسانند. به همین دلیل بهتر است پیش از خرید لوازم یدکی خودرو مخصوصا خودروهای آلمانی که لوازم یدکی آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردارند؛ چرا که خودروهای آلمانی ارزش زیادی دارد و بنابراین لوازم یدکی آن‌ها نیز قیمت بالایی دارد. به همین دلیل یکی از اهداف تولید کنندگان سود جو لوازم یدکی تقلبی، تولید قطعات اصلی خودروهای آلمانی مانند لوازم یدکی بنز، بی ام و و پورشه و فروش آن‌ها به قیمت لوازم یدکی اصل است. در واقع تولید کنندگان لوازم یدکی تقلبی از نام برند و ارزش خودروهای آلمانی استفاده می‌کنند تا بتوانند به منافع مالی بیشتری برسند. به همین دلیل صاحبان خودروهای آلمانی مانند بنز، بی ام و و پورشه باید از اطلاعات و دانش کافی درباره لوازم یدکی برخوردار باشند تا بتوانند لوازم یدکی اصل و اورجینال را تهیه کنند.


نکاتی درباره تهیه لوازم یدکی اصل خودروهای آلمانی

هر چند تولید کنندگان لوازم یدکی تقلبی سعی بر این دارند که لوازم یدکی تقلبی را مانند لوازم یدکی پورشه , بنز و بی ام و تولید کنند؛ اما امکانات و تجهیزات آن‌ها را ندارند؛ بنابراین در زمینه تولید لوازم یدکی تقلبی با نواقصی مواجه هستند که توجه به آن‌ها در زمان خرید می‌تواند کمک زیادی به تشخیص لوازم یدکی تقلبی از اصل و اورجینال به خریداران کند.


بسته بندی مناسب اجناس

یکی از راهکارهایی که برای خرید لوازم یدکی اهمیت زیاد دارد؛ توجه به نحوه بسته لوازم یدکی اجناس است. کارخانجات خودروسازی آلمانی مانند بنز، بی ام و پورشه از الگو و روش‌های خاصی برای بسته بندی و عرضه لوازم یدکی خود استفاده می‌کنند؛ به عنوان مثال لوازم یدکی بی ام و، طرح و بسته بندی متفاوتی با لوازم یدکی پورشه دارد و همین‌طور بست بندی لوازم یدکی تقلبی معمولا کیفیت پایین تری نسبت به لوازم یدکی اصل و اورجینال دارد. به همین دلیل توجه به بسته بندی لوازم یدکی می‌تواند کمک زیادی به خریداران برای شناخت لوازم یدکی اصل و اورجینال کند.


کیفیت اجناس

لوازم یدکی بنز , بی ام و پورشه اصل از مواد اولیه با کیفیت تهیه شده‌اند؛ درحالی که تولید کنندگان لوازم یدکی تقلبی از مواد اولیه با کیفیتی برخرودار نیستد؛ بنابراین لوازم یدکی که تولید می‌کنند مرغوبیت بالایی ندارند. افرادی که در زمینه تهیه لوازم یدکی از تخصص و دانش بالایی در زمان خرید لوازم به راحتی می‌توانند لوازم یدکی بی ام و، پورشه و بنز اصل را فیک تشخیص دهند.


نوشته روی قطعات

لوازم یدکی اصل و اورجینال ساخته شده کارخانجات بنز، بی ام و و پورشه کد و نوشته‌هایی دارند که اصالت آن‌ها را نشان می‌دهد. از طرفی تولید کنندگان لوازم یدکی این نوشته‌ها را روی قطعات حک نمی‌کنند یا در صورت حک کردن از کیفیت خوبی برخوردار نیستند؛ به همین دلیل حتما در زمان خرید لوازم یدکی خودروهای آلمانی به نوشته روی قطعات آن‌ها توجه کنید و در صورت شک داشتن درباره آن از فردی که در زمینه خرید و فروش لوازم یدکی تخصص داردپرس و جو نمایید.


بایدها و نبایدهای خرید لوازم یدکی خودروهای آلمانی

خرید از فروشگاه‌های مطمئن لوازم یدکی

فروشگاه‌هایی وجود دارند که لوازم یدکی بی ام و , بنز و پورشه به صورت اصل و اورجینال عرضه می‌کنند. هر چند این فروشگاه‌ها اندک هستند اما با پرس و جو و تحقیق از تعمیرگاه‌های خودرو و دیگر کسانی که در زمینه فروش لوازم یدکی اطلاعات دارند می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. فروشگاه‌های تخصصی معمولا انحصاری فعالیت می‌کنند و مراجعه به آن‌ها می‌تواند اطلاعات خوبی به شما درباره لوازم یدکی خودروهای آلمانی بدهد. از طرفی هر چند در زمان خرید از این فروشگاه‌ها نیز باید به نکات گفته شده توجه کرد.
این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

آخرین اخبار روز