مشاهده دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
اخبار کرونا
اخبار مجلس
قیمت خودرو
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
سامانه سجام بورس sejam.ir
سامانه فروش ایران خودرو esale.ikco.ir
سامانه فروش سایپا saipa.iranecar.com
سامانه امتا ecsw.ir
اخبار فرهنگیان

بهنام بانی؛ همه چیز از دامغان تا استیج برج میلاد

با وجود تعداد زیاد خوانندگان و سبک‌های مختلف در بازار موسیقی امروز، انتشار قطعات باکیفیت و در عین حال داشتن شخصیت خوب می‌تواند از عوامل اصلی ماندگاری در دنیای موسیقی شود.

بهنام بانی یکی از خوانندگانی است که توانسته مسیر موفقیت را به خوبی طی کند.

https://khabarpu.com/img/post/1586860279.jpg

زندگی شخصی

بهنام بانی خواننده دوست‌داشتنی متولد 11 مهر 1366 در خانواده‌ای 4 نفره و شهر دامغان است و فقط یک خواهر بزرگتر از خودش دارد و بارها خواهرزاده خود را نیز در کنسرت‌ها و روی سن در آغوش کشیده است. جوانک جویای نام سابق و خواننده موفق این روزها از 8 سالگی به هنگام صبحگاه قرآن میخوانده و شاید همین نکته در پرورش صدای اون بسیار مهم باشد. در سال 1384 در رشته مهندسی عمران دانشگاه شاهرود دانشجو شد، که حتی علاقه‌ای هم به آن نداشت و حتی در اخذ مدرک هم ناموفق بود.

 

زندگی حرفه‌ای

اولین جرقه‌های علاقه به موسیقی، در خانواده و توسط پدر زده شد. پدرش خودش آکاردئون نواز بود و از 10 سالگی بهنام را در یادگیری موسیقی همراهی کرد. پس از گذشت چند سال و حرفه‌ای تر شدن بهنام در دوران نوجوانی او را به آموزشگاه موسیقی برد. محمد نوری یکی از اساتید آن زمان بهنام بانی بود. اما علاقه بهنام به موسیقی سنتی نبود و تصمیم گرفت تا دنبال علاقه خود در صنعت موسیقی پاپ بگردد.

https://khabarpu.com/img/post/1586860301.jpg

پس از قبولی در دانشگاه از سال 85 به صورت جسته گریخته در فعالیت‌های موسیقی شرکت میکرد. یکی از سکوهای پرتابش که باعث شد کمی در این امر حرفه‌ای تر شود همکاری با گروه روژان در همان شهر شاهرود بود. گروهی که خواننده اصلی مهدی یغمایی یکی دیگر از خوانندگان به نام این روزهای موسیقی کشور بود. پس از جدایی مهدی یغمایی بهنام بانی جایگزین او شد و با آن گروه توانست اجراهای متعددی در کافه‌های و سالن‌های کوچک بگذارد که شاید تمرینی بود برای آینده.

به گفته خودش بهنام بانی حاصل سال‌ها صبوری، تمرین و توکل است و این را هم میتوان از نحوه فعالیتش فهمید. درست است تا سال 1395 به موفقیت چشمگیری نرسیده بود، اما هیچ وقت نا امید نشده بود سعی میکرد با انتشار قطعاتی به صورت مداوم در دنیای موسیقی حاضر شود و نامش در بین اهالی این هنر بچرخد. در واقع بهنام بانی خواننده یک شبه و یک ساعته نیست که با رانت و باندبازی به اینجا رسیده باشد. سال‌ها زحمت کشیده و صبوری کرده تا توانسته به این جایی که الان هست برسد.

اما شروع محبوبیت و معروفیت بهنام بانی از مرداد 95 رقم خورد. تا قبل از آن بهنام بانی 2 آهنگ ای کاش و فصل عاشقی را به صورت تکی روانه بازار موسیقی کرده بود که گمنام مانده بودند. اما از اسفند 94 او دیگر تحت لوای برند آوای فروهر قرار داشت و با این موسسه کار خود را پیش برد و همان موقع هم آهنگ بیخیال و سپس زیبای بی همتا را روانه بازار کرد. اما در 5 مرداد 95 او با آهنگ علاقه خاص و با استفاده درست از شبکه‌های مجازی توانست توجه طیف گسترده‌ای از مردم را جذب کند. علاقه خاص اولین همکاری حامد برادران و بهنام بانی بود.

در ادامه این همکاری که باعث شد تا هر دو نفر سود کنند و شهرت و محبوبیت بهنام بانی بیشتر شود، آهنگ من یه دیوونم را منتشر کردند که با استقبال بالای مخاطبین و مردم مواجه شد و دیگر صدای بهنام بانی داشت تبدیل به یک صدای آشنا میشد و نام حامد برادران به عنوان یک تنظیم کننده میدرخشید.

بهنام بانی که دیگر مسیر موفقیت را پیدا کرده بود فقط مانده بود تا یکی دیگر از خواسته‌هایش را برآورده کند و آن هم کنسرت روی استیج‌های بزرگ تهران بود. پس از آن بود که دوباره گروه 2 نفره، بهنام بانی، حامد برادران و عاطفه حبیبی فعالیت خود را قوی تر از گذشته ادامه دادند تا بتوانند قطعات کاملتر و جذابتری برای بهنام بانی تولید کنند و او را برای کنسرت آماده کنند.

سرانجام با تولید قطعات شنیدنی و فوق العاده همه دنیام، بسمه، اخماتو وا کن و چه بخوای و چه نخوای، سرانجام بهنام بانی با تعداد قطعات قابل قبول و دریافت مجوز توانست در تاریخ 20 مرداد 96 اولین کنسرت خود را در نمایشگاه میلاد برگزار کند که با استقبال فوق العاده هواداران و اهالی موسیقی همراه بود. وی در این کنسرت که خود نیز سرشار از شادی و شعف بود، از خدای خود، پدر و مادر و طرفدارانش بسیار تشکر کرد بابت اینکه در این مسیر موفقیت وی را تنها نگذاشتند و همواره با او بودند.

یکی دیگر از عوامل موفقیت که این همکاری برایش سکوی پرتاب بود، عاطفه حبیبی ترانه سرای بهنام بانی بود. 8 تا قطعه اول مهم و سرنوشت ساز بهنام بانی همگی توسط عاطفه حبیبی سروده شد و توسط حامد برادران تنظیم شد. این مثلث همکاری با آهنگ چه بخوای چه نخوای که از رسانه موزیکیشو منتشر شد، دیگر توانسته بودند دنیای موسیقی را تسخیر کنند و همه جا صحبت از این گروه بود.

https://khabarpu.com/img/post/1586860323.jpg

پیشنهاد‌های همکاری برای هر 3 آنها زیادتر شده بود و مسیر موفقیت را به خوبی پیدا کرده بوند. از طرفی فعالیت بالای حامد برادران و کار با خوانندگان دیگری همچون علیرضا طلیسچی که او هم نیز از خوانندگان خوب این روزهاست باعث ایجاد ارتباطات بهتر شده بود. علیرضا طلیسچی یکی دیگر از خوانندگان خوب این روزهای موسیقی است که با آهنگ‌های قرار نبود و دوست دارم توانست مسیر موفقیت را شروع کند و در ادامه با همکاری با حامد برادران و دیگر اهالی خوب موسیقی آهنگ‌های پرطرفدار من همونم، نفس کی بودی، دیوونه دوست داشتنی و زندگی جونم را از رسانه موزیکیشو منتشر کند که باعث موفقیت هرچه بیشتر این خواننده شد.

بهنام بانی پس از همه این موفقیت‌ها، هیچ وقت مغرور نشد و خیلی ها او را از بابت مردمی بودن و انتقاد پذیر بودنش بسیار ستایش میکنند. از طرفی رفتار خوب خانوادگی وی باعث شد تا بهنام بانی تبدیل به خواننده‌ای شود که همه خانواده از پیر و جوان و بزرگ و کوچک مخاطب او باشند با آهنگ‌هایش به رقص و شادی بپردازند. خود بهنام هم البته با ایجاد حاشیه‌‌های با نمک در کنسرت‌هایش توانست با مردم ارتباطات بیشتری بر قرار کند. شوخی هایی همچون پریدن به هنگام اجرا، یا شوخی با مردم برای تشویق بیشتر آنها به همکاری در کنسرت و حتی ماجرای گل زدنش به تیم پرسپولیس.

پس از آن هم بهنام بانی و حامد برادران تمرکز خود را روی تولید آهنگ‌های بیشتر ولی با کیفیت بالاتر گذاشتند و شاید همین باعث شده تا بهنام بانی در مارکت موسیقی کشور ماندگار باشد و بدرخشد. آهنگ شاد و 6و8 صد سال و پشت بند آهنگ ریتمیک و فوق العاده قرص قمر باعث شد تا بهنام بانی در خیلی از میکس ها و مجالس سهم عمده‌ای داشته باشد. از طرفی این شهرت برای او اتفاق خوبی همچون تیتراژ ماه عسل را به ارمغان آورد، صدای او برای اولین بار به صورت رسمی از صدا و سیمای ملی کشور پخش شد. همه این‌ها نشان از مسیر درست بهنام بانی داشت و تلاش او برای باقی ماندن در این مسیر ستودنی بود.

همکاری حامد برادران و بهنام بانی به قدری خوب و موفقیت آمیز بود که در صحنه کنسرت‌ها هم تاثیرگذاشت فروش 4000 بلیط در کمتر از نیم ساعت نام بهنام بانی را ماندگار کرد. از طرفی این 2 پس از تجربه قبلی قرص قمر، این بار انتشار آهنگ قرص قمر 2 در سایت موزیکیشو تقریبا یکی از شادترین آهنگ‌های دنیای موسیقی ایران در سال 1398 را منتشر کردند که با استقبال بی سابقه هواداران و مخاطبین موسیقی مواجه شد.

بهنام بانی با روی گشاده و از هم مهمتر با اخلاق خوب و جنبه انتقاد بالا، توانسته جای خود را در دل خانواده ایرانی باز کند و مخاطبینش دیگر فقط قشر نوجوان نباشند. از طرفی پایداری بالا در انتخاب تیم کاری باعث شده تا بدون لغزش و بدون حاشیه مسیر موفقیت را طی کند. به امید موفقیت هرچه بیشتر این خواننده دوست داشتنی.


۱۶:۴۹:۱۸ | سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ | Tuesday 14 / 04 April / 2020