اخبار انتخابات مجلس
اخبار کرونا
هواشناسی
وضعیت راهها
تعطیلی مدارس
سهام عدالت
حمایت معیشتی
برجام
اخبار فرهنگیان

بهترین اقامتگاه‌های سنتی شیراز کدامند؟

شیراز یکی از زیباترین و توریستی‌ترین شهرهای ایران است و به همین دلیل هتل‌های بسیار زیادی دارد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای هتل‌های لوکس و امروزی به اقامتگاه‌های سنتی بروند که چند سالی است طرفداران زیادی در میان گردشگران پیدا کرده‌اند. خوشبختانه شیراز هم از آن شهرهایی است که علاوه بر هتل، اقامتگاه‌های سنتی هم دارد. اسنپ‌ تریپ در این مطلب چند تا از بهترین اقامتگاه‌های سنتی شیراز را معرفی کرده است.

اقامتگاه سنتی پنج دری

اقامتگاه سنتی پنج دری
یکی از اقامتگاه سنتی پنج دری شیراز، یکی از بهترین اقامتگاه‌های سنتی این شهر است که هم از لحاظ زیبایی برای گردشگران جذابیت دارد و هم قیمت بالایی ندارد. این اقامتگاه در واقع یکی از خانه‌های تاریخی زیبای شیراز است که مدتی است تغییر کاربری داده و به اقامتگاه تبدیل شده است. این خانه در دوران قاجار ساخته شده و ۱۲۰ سال قدمت دارد. پنج دری، در سال ۹۶ بازسازی شده و هم‌چنان سبک و سیاق سنتی و قدیمی‌اش را حفظ کرده و حیاطی با صفا دارد. این اقامتگاه در خیابان ۹ دی شیراز و در نزدیکی جاهای دیدنی شیراز مثل مسجد شاهچراغ، مسجد نصیرالملک و مسجد عتیق واقع شده است. هزینه رزرو اتاق در اقامتگاه سنتی پنج دری از ۲۵۲ هزار تومان تا ۴۵۲ هزار تومان است.

اقامتگاه سنتی فیل

اقامتگاه سنتی فیل
یکی دیگر از هتل های تخفیف دار شیراز , اقامتگاه سنتی فیل است که البته جزو گران‌ترین هتل‌های این شهر هم به حساب می‌آید. اقامتگاه سنتی فیل در خیابان کریم خان زند قرار دارد و دسترسی‌اش به جاهای مهم شهر بسیار خوب است. بنای این اقامتگاه سنتی، معماری زیبا و چشم‌نوازی دارد که یادآور معماری اصیل ایرانی است. فضای داخلی اتاق‌ها نیز شبیه خانه‌های اعیانی قاجاری‌هاست. امکانات و تجهیزات اتاق‌های اقامتگاه فیل در سطح هتل‌های خوب شهر است. هزینه رزو اتاق‌های این اقامتگاه سنتی از ۱ میلیون و ۳۰ هزار تومان برای اتاق دو تخته دابل شروع می‌شود و به ۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان برای سوئیت چهار تخته می‌رسد.


اقامتگاه سنتی ترنجستان

اقامتگاه سنتی ترنجستان
اقامتگاه سنتی ترنجستان یکی دیگر از اقامتگاه‌های سنتی خوب شیراز است که در خیابان لطفعلی خان زند و در کوچه نارنجستان قوام قرار دارد. خیابان لطفعلی خان زند، یکی از خیابان‌های مهم شیراز است که به دلیل دیدنی‌هایی که دارد مورد توجه گردشگران است و خیلی از مسافران ترجیح می‌دهند در این خیابان اقامت داشته باشند.
اقامتگاه سنتی ترنجستان نیز خانه‌ای تاریخی است که مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی است. این خانه تاریخی در سال ۹۷ مورد بازسازی قرار گرفته و به اقامتگاه تبدیل شده است. ترنجستان، حیاطی باصفا دارد که حوض زیبا و درخت‌های نارنجش آن را زیبا کرده‌اند. این اقامتگاه دارای کافه و رستوران سنتی خوبی هم هست. همچنین دسترسی اقامتگاه به وسایل حمل‌ونقل عمومی نیز مناسب است. هزینه رزرو اتاق‌های اقامتگاه سنتی ترنجستان از ۲۶۵ هزار تومان تا ۷۴۵ هزار تومان است.


برای رزرو هتل در شیراز و کم کردن هزینه‌های سفر به این شهر و رزرو هتل در سراسر ایران را با قیمت مناسب می‌توانید به سایت اسنپ تریپ بروید.

آخرین اخبار روز