کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

تجربه کاهش وزن 80 کیلو کاهش وزن از نویسنده کتاب راز کاهش اشتها

نویسنده کتاب «راز کاهش اشتها » از تجربه خود در کاهش 80 کیلو اضافه وزن در این کتاب می گوید.

تجربه کاهش وزن 80 کیلو کاهش وزن از نویسنده کتاب راز کاهش اشتها

سینا شریف زاده کارشناس ارشد فیزیولوژی و تغذیه و رزشی و نویسنده کتاب "راز کاهش اشتها"، "راز کاهش وزن" و "اراده کاهش وزن" است. وی خود دانش آموخته روان درمانی کاهش وزن بوده و تاکنون بیش از 20.000 نفر در دوره های کاهش وزن او شرکت کرده اند.
امروز و در این مطلب، در خدمت آقای شریف زاده هستیم تا در مورد تجربه کاهش وزن ایشان مصاحبه ای را انجام دهیم.


چگونه وزنتان زیاد شد و چگونه کاهش وزن را تجربه کردید؟

اضافه وزنم از 4 سالگی شروع شد و دلیلش پرخوری های غیر طبیعی بود. نمی توانستم جلوی ولع خوردن را بگیرم و همیشه به دنبال خوردن غذا و هله هوله بودم. فکر می کردم دنیا بدون پرخوری کردن جای خوبی برای زندگی نباشد و این باعث شده بود که همیشه مجبور باشم لباس های گشادتری بخرم. هر سال وزنم بیشتر و بیشتر می شد و هیچ کسی نمی توانست کمک کند لاغر شوم. وزنم به دویست و پنج کیلو رسید و توانستم هشتاد کیلو گرم وزن کم کنم.


آیا لاغر شدن و کنترل اشتها آسان است؟

خیلی ها فکر می کنند لاغر شدن پیچیده است. این باور اشتباه است. دلیل این باور اشتباه این است که عده ای سودجو یا نادان به جای آموزش صحیح و اصولی کاهش وزن به افراد چاق، به آنها رژیم های سخت و عجیب و غریب می دهند. اینطوری نه تنها چاق ها بیشتر گرسنگی می کشند بلکه مغزشان هم گرسنه تر می شود. به همین دلیل نام کتابی را که نوشته ام راز کاهش اشتها، کنترل مغز گرسنه است.


یعنی چاق ها زیاد غذا نمی خورند و برای لاغر شدن نیاز نیست گرسنگی را تحمل کنند؟

وقتی به دیگران بگویید چاق هستی چون زیاد می خوری آنها این حرف را باور می کنند. چاق ها به جای توجه کردن به کمتر خوردن و کالری غذاها باید به این توجه کنند که اول چگونه ذهن شان را به درستی کنترل کنند؟ دوم اینکه غذاها چه اثری بر بدن آنها می گذارد؟ سوم اینکه دلیل اینکه انتخاب می کنند چیزی بخورند دقیقا چیست؟ بنابراین پاسخ واضح است. سال ها رژیم غذایی گرفتم. لاغر می شدم و دوباره چاق می شدم. نتیجه آن این بود که وزنم تا 205 کیلو بالا رفت. وقتی یاد گرفتم ذهنم را چگونه کنترل کنم و درک کنم که گرسنگی و سیری چیست، توانستم 80 کیلو وزن کم کنم و حالا بدنی ماهیچه ای برای خودم بسازم.


جالب شد! فکر می کنم دلیل اینکه چاق ها انتخاب می کنند بخورند این است که خوردنی ها را چیز خوشمزه تری نسبت به لاغرها می دانند. این درست است؟

باید بگویم که آزمایش ها دقیقا برعکس این را نشان می دهند. این مطلب را در کتاب راز کاهش اشتها توضیح داده ام. آزمایش های اسکن مغز نشان می دهد افرادی که لاغر هستند هنگامی که چیزی می خورند بخش های لذت در مغزشان بیشتر از افراد چاق فعال می شود. در واقع چاق ها دیرتر و کمتر از خوردن لذت می برند زیرا آگاهانه خوردن را در هیچ مدرسه ای یاد نگرفته اند. به افراد لاغر نگاه کنید. به نظر شما لاغرها گرسنگی می کشند؟ خیر آنها آنقدری می خورند که از خوردن راضی شوند. افراد چاق بعد از آموختن اینکه چگونه به بدن خودشان توجه کنند می توانند یاد بگیرند درست بخورند ، گرسنگی نکشند و با لذت بردن از خوردن لاغر شوند.


درباره کاهش وزن چند کتاب نوشته اید و آیا کتاب هایی که نوشته اید می توانند به افراد کمک کنند وزنشان را کاهش دهند؟

دو کتاب راز کاهش اشتها و راز کاهش وزن کتاب هایی هستند که آنها به چاپ رسیده اند. درحال حاضر بر روی سومین کتابم با موضوع اراده تمرکز کرده ام و بزودی نوشتنش را شروع می کنم. کتاب های زیادی در بازار وجود دارند که موضوع آنها کاهش وزن است. اغلب این کتابها با هدف بازاریابی نوشته شده اند اما کتاب راز کاهش وزن و کتاب راز کاهش اشتها یک راهنمای عالی برای کنترل ولع و کاهش وزن هستند. به جای مطالعه چندین کتاب مختلف به کسانی که سالها در آرزوی لاغری هستند پیشنهاد می کنم کتاب راز کاهش اشتها، کنترل مغز گرسنه را بارها مطالعه کنند تا کلید کنترل اشتها را پیدا و مسیر چربی سوزی را هموار کنند.

آخرین اخبار روز