کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

خبر خوش سخنگوی دولت درباره کمک‌های حمایتی + جزئیات واریز وجه

سخنگوی دولت گفت: طرح معیشت اقشار کم‌درآمد مقطعی نیست و به طور منظم هر ماه مبلغ اختصاص‌یافته به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

همزمان با اجرای سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین، سخنگوی دولت تاکید کرد: طرح معیشت اقشار کم‌درآمد مقطعی نیست و به طور منظم هر ماه مبلغ اختصاص‌یافته به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. قابل ذکر است این مبلغ هیچ ارتباطی به یارانه ها ندارد و جدا از یارانه نقدی می باشد. یارانه ها هم طبق روال قبل پرداخت می شود.

ربیعی: طرح معیشت اقشار کم‌درآمد مقطعی نیست و پرداخت‌ها منظم و هر ماه خواهد بود

علی ربیعی سخنگوی دولت عصر امروز در پایان جلسه شورای هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا گفت: نکته مهم دیگر درباره بسته معیشتی این هست که پرداخت ها به صورت نقدی می باشد. ربیعی گفته این کمک قطعا به صورت نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و بنا به صلاحدید برای هر خریدی قابل استفاده است. 

براین اساس قرار است هر ماه علاوه بر یارانه نقدی ، برای "خانوارهای" تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شود. نوبخت هم دیشب درباره زمان پرداخت ها گفت: این پول از هفته آینده به خانوارها پرداخت می‌شود. نوبخت در ادامه گفته بود که سیاست طرح جدید این است که همه درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین بین خانوارهای هدف توزیع شود.


به گفته او ممکن است افرادی از گروه دریافت کنندگان یارانه نقدی حذف شده باشند اما بتوانند از این حمایت معیشتی استفاده کنند. برای مثال کسانی که برای کمک به دولت از دریافت یارانه انصراف دادند می‌توانند در این گروه قرار بگیرند.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مسؤولیت شناسایی اقشار کم درآمد و متوسط حدود 18 میلیون خانوار بر عهده این وزارتخانه است.نحوه توزیع بسته معیشتی و ساز و کار چگونگی اجرا به‌طور جداگانه به‌زودی از سوی شورای اطلاع رسانی دولت اعلام می‌شود.اطلاع رسانی در خصوص موضوع یادشده از سوی افراد و یا مراجع دیگر مورد تایید این وزارتخانه نیست.
پویشگر: خبرپو     منبع: فارس - آخرین خبر

۲۰:۵۸:۴۲ | شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ | Saturday 16 / 11 November / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon