کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

وزیر ارتباطات: بانکی هک نشده‌، پیمانکار فنی سابق باج می‌خواهد!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی را در مورد خبر مربوط به هک شدن برخی بانک‌های کشور و درز اطلاعات کاربرانشان در شبکه‌های اجتماعی ارائه داد.

آذری جهرمی: بانک‌ها هک نشده‌اند، پیمان‌کار فنی سابق باج می‌خواهد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی را در مورد خبر مربوط به هک شدن برخی بانک‌های کشور و درز اطلاعات کاربرانشان در شبکه‌های اجتماعی ارائه داد.

بعد از گذشت مدتی از این خبر، پنج بانک سپه، ملت، تجارت، سرمایه و قوامین در واکنش به دست به دست شدن خبر نشت اطلاعات کاربرانشان در شبکه‌های اجتماعی، این اخبار را بی‌اساس دانسته و اعلام کردند اطلاعات مشتریان همچنان دارای امنیت کافی است. ناگفته نماند که هیچ‌کدام از بانک‌ها بیانیه‌ای به‌طور رسمی منتشر نکرده‌اند اما در پاسخ به سؤال‌هایی که از آن‌ها شده، این موضوع را تکذیب کرده‌اند. همچنین برخی شنیده‌ها حکایت از این موضوع داشت که پلیس فتا و افتای ریاست جمهوری در حال پیگیری اطلاعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی برای شناسایی منبع خبر مذکور و دلیل همه‌گیر شدن آن است. ورود احتمالی افتای ریاست جمهوری به این بحث نشان می‌دهد که ظاهرا شواهدی وجود دارد که برخی از افراد با در دست داشتن اطلاعاتی سعی در نمایش لو رفتن اطلاعات بانک‌ها دارند. با این حال مسئولان بانکی به‌صورت غیررسمی تأکید کردند که اطلاعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هیچ ارزشی ندارند و بیشتر به منظور ایجاد ترس میان مشتری‌های بانک‌ها منتشر شده‌اند.

بالاخره  محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در واکنش به خبر هک شدن برخی بانک‌های کشور اعلام کرد که این بانک‌ها هک نشده‌اند بلکه پیمانکار فنی سابق یکی از مجموعه‌ها که به اطلاعات دسترسی داشته در حال باج‌خواهی به کمک این اطلاعات است. وی گفت:

 بانک‌ها هک نشده بودند بلکه پیمانکار فنی سابق یک مجموعه از اطلاعاتی که به آن‌ها دسترسی داشت نسخه‌ی پشتیبان گرفته بود و اکنون با دسترسی به این نسخه در حال تهدید و باج‌گیری است. اگر برای آن سازمان مدیریت سطوح امنیتی مهم بود فکر می‌کنید اجازه می‌داد که مدیر فنی نسخه‌ای از اطلاعات را در اختیار داشته باشد. این مجموعه‌ها به مدیریت سطوح امنیتی دسترسی اطلاعات اهمیت نمی‌دهند بعد که دچار مشکل می‌شوند انتظار دارند که مرکز ماهر تمام مشکلاتشان را حل کند.

پویشگر: خبرپو     منبع: زومیت

۲۱:۳۷:۰۲ | یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | Sunday 08 / 12 December / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon