سامانه سلامت کرونا salamat.gov.ir
اخبار کرونا
هواشناسی
حمایت معیشتی
تعطیلی مدارس
برجام
اخبار فرهنگیان

تحریم ۵ عضو شورای نگهبان از سوی آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم ۵ نفر از اعضای شورای نگهبان خبر داد.

آمریکا 5 عضو شورای نگهبان را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه ساعاتی مانده به آغاز انتخابات مجلس شورای اسلامی، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام 5 نفر از اعضای شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به فهرست افراد تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه افزوده شده است.

بر اساس این بیانیه، نام آیات عظام جنتی و یزدی و آقایان کدخدایی، ره‌پیک و صادقی مقدم در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته‌ است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا به بهانه «رد صلاحیت افراد برای رقابت در انتخابات» اقدام به افزودن نام این 5 عضو شورای نگهبان به فهرست تحریم‌های خود کرده است.

مقامات آمریکایی طی هفته‌های اخیر چندین بار اظهارات مداخله‌جویانه‌ای را درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و روند تأیید صلاحیت نامزدها مطرح کرده و شورای نگهبان قانون اساسی را آماج انتقادات بی‌اساس خود قرار داده بودند.

اکنون وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان آخرین تیر ترکش خود برای تأثیر گذاشتن بر روند انتخابات در ایران، در فاصله 13 ساعت مانده به گشایش حوزه‌های اخذ رأی اقدام به تحریم 5 نفر از اعضای شورای نگهبان قانون اساسی به‌عنوان نهاد ناظر بر انتخابات جمهوری اسلامی ایران کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا که پیش این نیز دهها نفر از مقامات، نهادها و شرکت‌های ایرانی را تحریم کرده، در ماه‌های اخیر عملاً نشان داده است که دیگر گزینه‌‌ای برای اعمال فشار بر ایران در اختیار ندارد.

 


  • آخرین اخبار انتخابات مجلس, نتایج انتخابات مجلس به تفکیک شهرها
پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۲:۱۳:۴۴ | جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ | Friday 21 / 02 February / 2020
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!
زودتر از دیگران از آخرین حاشیه ها, اخبار مهم و جنجالی روز, با خبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon