انتخاب رشته کنکور sanjesh.org
کرونا
بورس
برجام
نرخ ارز
لیگ قهرمانان آسیا
انتخابات 2020 آمریکا
قیمت سکه و طلا
خودرو
سهام عدالت samanese.ir
نقل و انتقالات فوتبال
پرسپولیس
استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

درخواست برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا

رئیس جمهور از تدوین نامه‌ای جهت برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بخش بهداشتی مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه کمیته اقتصادی دولت گفت: ده‌ها هزار تخت نقاهتگاهی در سراسر کشور آماده است و این تخت‌ها برای شرایط بسیار بدبینانه در نظر گرفته شده است.

درخواست برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا/ حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی در اختیار داریماو افزود: ۴ هزار تخت بیمارستانی نیرو‌های مسلح را آماده کردیم که تاکنون از این تخت‌ها استفاده نشده است؛ ۱۳ هزار تخت بیمارستانی هم هنوز استفاده نشده است، ما تخت‌های بیمارستانی زیادی داریم که هنوز از آنها استفاده نکرده ایم.

رئیس جمهوری تصریح کرد: فکر نمی‌کنم هیچ کشوری شرایط ایران را داشته باشد، در سخت‌ترین شرایطی که کشور با آن مواجه است، ما ۲۰ هزار تخت خالی بیمارستانی در اختیار داریم، امروز شرایط به گونه‌ای است که پرستاران می توانند طبق معمول کار خود را انجام دهند، کار پزشکان و پرستاران فداکارانه و مجاهدانه است و از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

او ادامه داد: مقررات سخت گیرانه تری از امروز در حال انجام است و فاصله گذاری اجتماعی دوهفته‌ای که تا حدود ۲۰ فروردین مدنظر قرار دادیم، برای اطمینان بیشتر جهت شکستن زنجیره کرونا در کشور است.

رئیس جمهور بیان کرد: در بخش بهداشت و درمان کار خود را صد درصد انجام می‌دهیم و در بخش اقتصادی هم تا امکان و توان فعالیت خود را انجام خواهیم داد تا این سختی‌ها برای مردم آسان‌تر شود.

روحانی گفت: اولین تصمیم امروز ما این بود که نسبت به کسب و کار‌هایی که صدمه دیدند مشروط بر اینکه کارگری را اخراج نکرده و نکنند، در چنین صورتی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.، وزارت صمت و رفاه جدول این مهم را شناسایی خواهند کرد، در مجموع ما یک رقم ۷۵ هزار میلیارد تومانی را برای این کار قرار دادیم، بانک مرکزی با همکاری بانک‌ها این اقدام را انجام خواهد داد.

او افزود: رقم ۷۵ هزار میلیارد تومانی تسهیلات با نرخ ترجیحی در اختیار بنگاه‌های خدماتی و تولید قرار می‌دهیم که بازپرداخت آن دو ساله بوده و نرخ تسهیلات هم ۱۲ درصد است؛ مواردی نیز لازم است از صندوق بیمه بیکاری استفاده کنیم که حدود ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: مجموعه آنچه بخش بهداشت و درمان و صندوق بیمه بیکاری به آن نیاز دارد یک رقم یک میلیارد دلاری است که این نامه را امروز خواهیم نوشت و امیدواریم که رهبر انقلاب موافقت کنند تا از صندوق توسعه ملی این رقم را در اختیار مشکلات و معضلات کرونا مخصوصا در بخش بهداشت و درمان قرار دهیم.پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۲:۳۸:۱۱ | پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ | Thursday 26 / 03 March / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon