کرونا
بورس
برجام
نرخ ارز
لیگ قهرمانان آسیا
نقل و انتقالات فوتبال
انتخابات 2020 آمریکا
نتایج کنکور سراسری sanjesh.org
قیمت سکه و طلا
خودرو
شبکه شاد shaddl.medu.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
پرسپولیس
استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

اولتیماتوم مجلس به کره جنوبی

عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با بلوکه شدن پول‌های ایران در کره جنوبی گفت: به کره جنوبی اولتیماتوم داده‌ایم اگر بدهی به جمهوری اسلامی ایران را پرداخت نکند، قطعا در مورد محصولات کره علاوه بر روابط سیاسی، تجدید نظر می‌کنیم.

به گزارش برنا،  فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در رابطه با "طرح توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی» گفت: در جلسه ای که ظریف در کمیسیون امنیت ملی حضور داشت، ضمن توجه به شیطنت های اخیر آمریکا نظر اعضای کمیسیون بر این بود که اگر آمریکایی ها به کارهایشان ادامه دهند در اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی تجدیدنظر می کنیم، این حق جمهوری اسلامی است که اجرای آن را متوقف کند. در این رابطه به دنبال نگاه اجماعی بین دولت و مجلس هستیم.

ایران - کره جنوبی

او در ادامه گفت: اگر طرحی را مصوب کنیم هیچ واهمه ای از تهدیدات آمریکا نداریم. امریکا هرچه علیه ایران گفت آن را انجام داد، آمریکا تحریم و هزار مشکل دیگر را علیه ایران انجام داد، دیگر چیزی برای تحریم دوباره وجود ندارد. در این زمینه نظر و دیدگاه های کمیسیون و ظریف به هم نزدیک است و بر روی برخی از موضوعات باید کار کارشناسی شود.

مالکی در رابطه با ۱۲ طرح ضد آمریکایی کمیسیون امنیت ملی گفت: اینها در ارتباط با عملکرد اخیر آمریکا در بحث حقوق بشر است و دارای موضوعات مختلفی است. طرحی که سه کشور اروپایی به دنبالش بودند قطعا با تحریکات امریکایی ها است، این حق طبیعی مجلس یازدهم است که بر روی این قضیه مقابله به مثل داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با بلوکه شدن پول های ایران در کره جنوبی بیان کرد: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم اگر بدهی به جمهوری اسلامی را پرداخت نکند، قطعا در مورد محصولات کره علاوه بر روابط سیاسی، تجدیدنظر می کنیم. این پیام از طریق مجلس به کره جنوبی از طریق سفیرمان در سئول داده شده است که اگر بدهی جمهوری اسلامی را پرداخت نکنند، قطعا  در محصولات مهمی مثل سامسونگ را در موردش تصمیم جدی خواهیم گرفت.   

 

پویشگر: خبرپو     منبع: برنا

۱۳:۳۴:۲۷ | چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Wednesday 12 / 08 August / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon