انتخاب رشته کنکور sanjesh.org
کرونا
بورس
برجام
نرخ ارز
لیگ قهرمانان آسیا
انتخابات 2020 آمریکا
قیمت سکه و طلا
خودرو
سهام عدالت samanese.ir
نقل و انتقالات فوتبال
پرسپولیس
استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

انگلیس به طور رسمی اعلام کرد دچار رکود اقتصادی شده است

انگلیس به طور رسمی اعلام کرد در پی شیوع ویروس کرونا، برای اولین بار در یازده سال گذشته وارد رکود اقتصادی شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی اعلام کرد این کشور برای اولین بار در یازده سال گذشته وارد رکود اقتصادی شده است. انگلیس رسما اعلام کرد به علت همه‌گیری ویروس کرونا دچار رکود اقتصادی شده است.

دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) چهارشنبه اعلام کرد شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در این کشور به کاهش ۲۰.۴ درصدی تولید ناخالص داخلی انگلیس در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ منجر شد و در این زمینه رکورد زد.

در ۲۴ ساعت منتهی به ۹ صبح روز سه شنبه، هزار و ۱۴۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در انگلیس تایید شد که بیشترین رقم از ۲۱ ژوئن (اول تیر) است. تعداد مبتلایان در ۲۱ ژوئن هزار و ۲۲۱ نفر گزارش شده بود.

موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در انگلیس در آغاز ژوئیه به پایین‌ترین میزان خود رسیده بود، اما از آن زمان شروع کرد به افزایش یافتن – هرچند اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده است نشان می‌دهد موارد جدید ابتلا به این بیماری تقریبا ثابت شده بود.

اکنون این نگرانی وجود دارد که پس از افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در برخی کشور‌های اروپایی، انگلیس شاهد به راه افتادن موج دوم شیوع کرونا باشد. همین مسئله نخست وزیر را بر آن داشت تا جلوی کاهش بیشتر محدودیت‌ها را بگیرد.

هرچند درصد افرادی که جواب آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بوده است، از پایان ژوئن افزایش یافته بود، اما اداره ملی آمار انگلیس اعلام کرد شواهد نشان می‌دهد اکنون این رقم در حال تثبیت شدن است.

 


پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۳:۴۳:۵۹ | چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Wednesday 12 / 08 August / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon