انتخاب رشته کنکور sanjesh.org
کرونا
بورس
برجام
نرخ ارز
لیگ قهرمانان آسیا
انتخابات 2020 آمریکا
قیمت سکه و طلا
خودرو
سهام عدالت samanese.ir
نقل و انتقالات فوتبال
پرسپولیس
استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

آغاز توزیع کتب درسی دانش آموزان/ ثبت سفارش تا 31 مرداد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به تمدید نشدن مجدد مهلت ثبت سفارش کتاب درسی گفت: کتاب‌ها از ۲۵ مرداد میان دانش‌آموزان توزیع می‌شود.

اسداله مرتضایی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در یک برنامه تلویزیونی به نحوه و زمان توزیع کتاب‌های درسی اشاره کرد و گفت: «12 ماه تلاش برای چاپ و توزیع بیش از ۱۴۰ میلیون کتاب در سال تحصیلی صورت گرفت تا بتوانیم این کتاب‌ها را سر زمان مشخص به دست دانش‌آموزان برسانیم. تا 20 مردادماه ۱۲ میلیون دانش‌آموز ثبت سفارش کتاب‌های خود را در سامانه ثبت نام و فروش کتاب درسی دانش آموزان irtextbook.ir انجام دادند.»

۲۵ مرداد؛ زمان توزیع کتاب درسی میان دانش آموزان/ مهلت ثبت سفارش تمدید نمی‌شود

وی با بیان اینکه با توجه باقی ماندن حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز برای ثبت سفارش کتب درسی خود، ثبت سفارش کتاب‌ها تا ۳۱ مرداد تمدید شده است تاکید کرد که این زمان، آخرین مهلت نام نویسی است.

مرتضایی افزود: «در طول ماه‌های گذشته تلاش‌های بسیاری در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی انجام شد تا دانش‌آموزان با آرامش سال تحصیلی جدید را آغاز کنند. از 20 مردادماه توزیع کتاب از منطقه به مدرسه انجام می‌شود و از ۲۵ مردادماه کتاب‌ها در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.»

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه دانش‌آموزانی که در داخل کشور تحصیل می‌کننداز طریق سامانه ثبت کتاب‌های درسی irtextbook.com، کتاب‌ها را دریافت می‌کنند، عنوان کرد که دانش‌آموزان اتباع خارجی نیز با توجه به ثبت سفارشی که انجام داده‌اند در همان مدرسه محل تحصیل امکان دریافت کتاب‌های درسی خود را خواهند داشت.

به گفته وی هیچ هزینه‌ای به جز پرداخت هزینه کتاب از دانش‌آموز اخذ نخواهد شد چرا که کاغذ با یارانه دولتی بوده در نتیجه هزینه‌ها در ارزان‌ترین قیمت ممکن خواهد بود.

مرتضایی در این برنامه کمترین این هزینه را ۲۴ هزار تومان در دوره اول دبستان و بیشترین آن را در دوره یازدهم با ۷۱ هزار تومان عنوان کرد.

 


پویشگر: خبرپو     منبع: پانا

۱۹:۴۳:۲۶ | شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | Saturday 15 / 08 August / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon