اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
وضعیت راه‌ها
انتخابات آمریکا
قره باغ
قیمت سکه و طلا
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
سامانه شاد shad.ir
اخبار فرهنگیان

ادعای فعال رسانه ای عراق؛ مرگ معاون صدام در کشور اردن

یکی از فعالان رسانه ای عراق با انتشار پستی توئیتری از مرگ «عزت الدوری» معاون صدام معدوم، در اردن خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «عامر الکبیسی» فعال رسانه‌ای عراقی یک پست توئیتری را در خصوص مرگ «عزت الدوری» معاون صدام معدوم، منتشر کرد.

مرگ «عزت الدوری» در کشور اردن/ واکنش فعالان رسانه‌ای عراق

بر اساس این گزارش، وی در این پست توئیتری از مرگ عزت الدوری در کشور اردن خبر داده است.

مرگ عزت الدوری واکنش‌هایی را نیز به دنبال داشته است. در همین راستا، کریم الکرعاوی، نویسنده مستقل عراقی به انتشار خبر درگذشت عزت الدوری واکنش نشان داد.

وی در این پست توئیتری اعلام کرده است: اعلام رسمی خبر مرگ عزت الدوری در اردن بدین معناست است که در تمام این سال‌هایی که او از سوی ملت عراق تحت پیگرد بود، عملیات‌های تروریستی را تأمین مالی و رهبری می‌کرد.

در ادامه این پست توئیتری آمده است: در تمام این سال‌ها که همه دنبال او بودند، او در کنار ما و در کشور برادر اردن ساکن بود؛ کشوری که ما نفت رایگان به آن می‌دهیم و از معافیت مالیاتی برخوردار است.

الکرعاوی در پست خود همچنین مدعی شد من کاملاً مطمئن هستم که برخی از اشخاص در دولت‌های عراق و برخی رهبران سیاسی از این موضوع آگاه بودند و حتی برای او حقوق هم می‌فرستادند.!

نجاح محمد علی فعال رسانه‌ای عراقی نیز به مرگ عزت الدوری واکنش نشان داد. وی با انتشار یک پست توئیتری اعلام کرد: رهبر واقعی داعش مُرد.

عزت الدوری که بود؟ 

عزت الدوری متولد سال ۱۹۴۲ میلادی و مرد شماره دو عراق در رژیم صدام معدوم به شمار می رفت و پست های زیادی را در این رژیم بر عهده داشت که از جمله آنها معاونت رئیس شورای موسوم به رهبری انقلاب عراق، وزیر کشور و وزیر کشاورزی بود. وی همچنین به عنوان یکی از فرماندهای اصلی عملیاتهای تروریستی داعش در عراق محسوب می شد.

پس از اشغال عراق توسط آمریکا الدوری متواری شد و حزب منحله بعث پس از اعدام صدام، وی را به عنوان دبیر کل این حزب اعلام  کرد. عزت الدوری طی سال های اخیر همواره تلاش کرده است تا مواضع خصمانه خود علیه مردم عراق و دولت این کشور را به هر نحوی به تصویر بکشد. وی در سال ۲۰۱۰ با انتشار یک فایل ویدیوئی سالروز روی کار آمدن حزب بعث در عراق را گرامی داشت و از نقش خود در سلسله مبارزات این حزب برای به قدرت رسیدن سخن گفت.

مرد شماره دو رژیم صدام به دلیل ویژگی های شخصیتی و شرایط زندگی که تجربه کرده بود همواره مورد تمسخر مردم عراق بود به گونه ای که گفتن لطیفه درباره وی کاری روزمره برای عراقی ها بوده و هست. وی تحصیلات خود را در نیمه راه رها کرده و به یخ فروشی روی آورد و همواره به مانند یک احمق تمام عیار در خیابان های عراق ظاهر می شد تا جایی که عراقی ها او را اصطلاحا «طرطور» یعنی «بی دست و پا» می نامیدند.


از عزت الدوری می توان به عنوان نسخه جدیدی از صدام یاد کرد. وی به دلیل روحیه شیعه ستیزی که داشت در نزد شیعیان عراق به شکنجه های وحشیانه ای که علیه آنها انجام می داد، معروف بود. در همین رابطه وی به صراحت گفته است: دشمنی با شیعیان جزو وظایف و تکالیف بر دوش ماست.

الدوری در سال ۲۰۱۴ با انتشار یک فایل صوتی، ضمن اعلام حمایت خود از گروه تروریستی داعش از این گروه به‌عنوان قهرمان یاد کرد. وی در این فایل صوتی به صراحت گفت: باعث افتخار من است که می توانم به این گروه (داعش) و رهبران آنها درود بفرستم و از آنها بخاطر اقداماتشان قدردانی کنم.

پویشگر: خبرپو     منبع: مهر

۱۲:۳۸:۱۲ | دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ | Monday 26 / 10 October / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon