#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

ترامپ کاخ سفید را ترک کرد + فیلم

دونالد ترامپ، که دوره ریاست جمهوری وی به پایان رسیده، کاخ سفید را ترک کرد.

همچنین شبکه الجزیره، در خبری، از ورود بالگردی که می‌بایست ترامپ را منتقل کند به کاخ سفید خبر داد و اعلام کرد: اندکی پیش از ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، انتقال اثاثیه او آغاز شد. بر پایه این گزارش، ترامپ پس از ترک کاخ سفید به سوی فلوریدا، محل اقامتی که قرار است دوره بعد از پایان ریاست جمهوری را در آنجا سپری کند، رهسپار شد. او پیش از رفتن به اقامتگاهش در فلوریدا، به پایگاه شکاری اندروز رفت.

هم زمان با ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا راهی کلیسا شد تا در مراسم نیایشی شرکت کند.

در فرودگاه سنت اندروز با شلیک توپ از ترامپ استقبال شد.

ترامپ در سخنانی ضمن تشکر از مردم و همه دوستان، خانواده و همکارانش طی چهار سال گذشته اعلام کرد که دستاوردهای زیادی داشته است.

وی گفت: کاری که ما کردیم شگفت انگیز بود. ما ارتش آمریکا را بزرگ کردیم. ما یک دولت معمولی نبودیم. ما یک شاخه جدید در ارتش به وجود آوردیم. ما از کهنه سربازان حمایت کردیم. معافیت‌های مالیاتی زیادی ایجاد کردیم. سیستم مالیاتی را اصلاح کردیم. شغل‌های زیادی ایجاد کردیم. اگر کرونا نبود آمار ما در ایجاد شغل غیر قابل باور بود. شما آمارهای خارق‌العاده ما را کم کم خواهید دید. ما را به یاد داشته باشید وقتی این موفقیت‌ها را خواهید دید.

ترامپ با نامیدن ویروس کرونا به نام "ویروس چینی" افزود: در برابر بحران کرونا ما توانستیم کاری بکنیم که معجزه بود؛ ساخت واکسن کرونا در ۹ ماه. ما دو واکسن ساختیم و یکی دیگر هم در راه است. ما خیلی زحمت کشیدیم و نتایج آن را به مرور خواهید دید. از تمام موانع رد شدیم. ۷۵ میلیون رای به دست آوردیم که رکوردی در میان همه رییسان جمهور آمریکاست. افتخار می‌کنم به انتخاب ۳۰۰ قاضی که رکوردی برای خودش است.

رییس جمهور در حال کناره‌گیری ادامه داد: مایه افتخار بود که رییس جمهوری شما باشم. من همیشه برای شما خواهم جنگید. امیدوارم که دولت جدید به موفقیت دست یابد زیرا پایه‌های موفقیت برای آن فراهم شده است. ما به نحوی از انحا باز خواهیم گشت و بار دیگر از معاونم و کنگره تشکر می‌کنم. شما را به زودی خواهیم دید. متشکرم.

ترامپ و همسرش در فرودگاه سنت اندروز

ترامپ کاخ سفید رو ترک کرد

ترامپ کاخ سفید رو ترک کرد

ترامپ کاخ سفید رو ترک کرد

ترامپ کاخ سفید رو ترک کرد

ترامپ کاخ سفید رو ترک کرد

ترامپ کاخ سفید رو ترک کرد

پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۷:۳۷:۵۶ | چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ | Wednesday 20 / 01 January / 2021
آخرین اخبار روز