#اخبار فلسطین #اخبار کرونا #اخبار برجام #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #اخبار شهرآورد تهران #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ماه رمضان - عید فطر #ثبت نام واکسن کرونا vaccine.salamat.gov.ir #سهام عدالت samanese.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

فرماندار گناوه: تسهیلات بلاعوض به زلزله‌زدگان پرداخت می‌شود

فرماندار گناوه گفت: پس از وقوع زلزله بلافاصله تیم‌های امداد و نجات و بازرسی به موقع وارد عمل شدند و امداد رسانی از همان ساعت‌های اولیه با سرعت انجام شد.

زلزله

غلامرضا مهرجو در گفت وگو با همشهری آنلاین افزود: روز گذشته استاندار و دیگر مدیران استانی و شهرستانی هم از مناطق زلزله زده بازدیدکردند. همزمان نیز با اعزام تیم‌های امداد و نجات به روستاهای آسیب دیده  و فراخوانی اعضای مدیریت بحران شهرستان در فرمانداری نشستی اضطراری با حضور مدیرکل بحران استانداری بوشهر برگزار شد.

همچنین بلافاصله پس از زلزله روز گذشته در بندر گناوه، تیم‌های ارزیاب هلال احمر و بنیاد مسکن به صورت میدانی به روستاها اعزام شدند و تا عصر روز گذشته ۲۹ فروردین ارزیابی‌ها انجام شده و به زودی میزان خسارت اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: پرداخت تسهیلات بلاعوض و تسهیلات برای بازسازی خانه‌ها نیز در کمترین زمان پس از ارائه گزارش بنیاد مسکن که به صورت میدانی در منطقه حضور دارند صورت خواهد گرفت.

مهرجو بیان کرد: در شب گذشته تعداد ۴۹ چادر برای اسکان اضطراری مردم روستاهایی که در نزدیکی کانون زلزله قرار داشتند پس از شناسایی توسط اکیپ‌های امدادی جمعیت هلال احمر و همکاری دهیاران توزیع شد.

فرماندار گناوه ادامه داد: توزیع چادر در سطح شهر نیز در دستور کار قرار گرفت اما هنوز گزارشی مبنی اینکه شهروندان نیاز داشته باشند وصول نشده است.

وی اظهار کرد: با توجه به قدرت بالای زلزله خسارت‌ها جزئی است و بیشتر خانه‌های قدیمی در ۷ روستای بخش مرکزی دچار خسارت شدند. نکته مهم این که واحدهای مقاوم سازی شده در این زلزله خسارت ندیدند. به تعدادی دام هم در مناطق کوهستانی خسارت وارد شده است.

فرماندار گناوه با اشاره به تعداد بالای پس لرزه‌ها گفت: وقوع بیش از۷۰  پس لرزه باعث نگرانی مردم شده است، آخرین پس لرزه نیز حدود ساعت ۳ نیمه شب به قدرت ۴.۷ ریشتر بود و تا امروز صبح پس لرزه نداشته‌ایم.

وی از مردم خواست تا توجهی به شایعات نداشته باشند و آرامش خود را حفظ کنند. چرا که در برخی شبکه‌های مجازی شایعه کرده‌اند که پس از این زلزله، زلزله‌ای به بزرگی ۸.۹ ریشتر خواهد آمد. همین مساله باعث شد مردم شب گذشته را با ترس و نگرانی و بی خوابی بگذرانند.

مهرجو افرود: دشمنان با پخش شایعه و نشان دادن وسعت تخریب و میزان بالای تلفات می‌خواهند شهروندان را دچار نگرانی کنند و اقداماتی که از سوی مسئولان انجام می‌شود را کم اهمیت جلوه دهند.

بر اساس این گزارش حوالی گناوه در استان بوشهر ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه روز یکشنبه کانون زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر بود که پس لرزه‌های متعددی داشت و بسیاری از شهرهای استان‌های همجوار را هم به لرزه درآورد.

پویشگر: خبرپو     منبع: همشهری

۱۰:۵۹:۱۹ | دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | Monday 19 / 04 April / 2021
آخرین اخبار روز