#اخبار فلسطین #اخبار کرونا #اخبار برجام #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #اخبار شهرآورد تهران #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا vaccine.salamat.gov.ir #سهام عدالت samanese.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

استفاده از «یوان دیجیتال» در المپیک زمستانی 2022

چین قصد دارد به شهروندان خود، بازدیدکنندگان و ورزشکاران شرکت کننده در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اجازه دهد از یوان دیجیتال استفاده کنند.

ورزشکاران المپیک زمستانی ۲۰۲۲ «یوان دیجیتال» را آزمایش می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چین تصمیم دارد آزمایش‌های مربوط به یوان دیجیتال را گسترده‌تر کند و در شهرهای بیشتری انجام دهد. اما به گفته «لی بو» معاون رئیس کل بانک مرکزی این کشور، هنوز زمان بندی دقیقی برای آن اعلام نشده است.

این کشور سال گذشته در چند شهر از جمله سوژو، شنژن، چنگدو و شیونگ آن، تست ارز دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرد.

به گفته معاون رئیس کل بانک مرکزی چین، آزمایش‌ها نشان داده مکانیسم صدور و توزیع یوان دیجیتال با سیستم مالی فعلی همخوانی دارد.

«بو» در این باره می‌گوید: چین به بهینه سازی اکوسیستم یوان دیجیتال ادامه می‌دهد، امنیت و اعتبار آن را افزایش می‌دهد و چهارچوبی قانونی برای آن ایجاد کند.

او در ادامه افزود: سعی داریم در المپیک زمستانی پکن که سال آینده برگزار می‌شود، یوان دیجیتال را نه تنها برای کاربران داخلی، بلکه برای وزرشکاران بین المللی و بازدیدکنندگان نیز ارائه کنیم.

شبکه خبری سی ان بی سی نیز در گزارشی به این امر اشاره می‌کند و می‌نویسد: این اقدام احتمالاً نخستین تست ارز دیجیتال یوان توسط کاربران بین المللی است.

به گفته او در حال حاضر هدف توسعه یوان دیجیتال، استفاده داخل کشور و همکاری با کشورهای دیگر است تا در بلند مدت راه حلی برای پرداخت‌های بین مرزی کشف شود.

چین یکی از پیشتازان عرضه ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی و مدرن سازی سیستم مالی است.

پویشگر: خبرپو     منبع: مهر

۱۳:۲۳:۲۷ | دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | Monday 19 / 04 April / 2021
آخرین اخبار روز