#اخبار کرونا #المپیک 2020 توکیو #افتتاحیه المپیک 2020 توکیو #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #اخبار دولت سیزدهم, کابینه دولت #مشاهده سود سهام عدالت sahamedalat.ir #ثبت نام دانش آموزان در سامانه پادا pada.medu.ir #اخبار افغانستان #بورس #برجام #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

رقیب گوگل با تمرکز روی حفظ حریم خصوصی از راه رسید

Brave که با مرورگرش امنیت کاربران را افزایش داده و روی حفظ حریم خصوصی آن‌ها تمرکز دارد، اینبار می‌خواهد وارد بازار موتور جستجوها شود و چنین ویژگی‌هایی را به دنیای جستجوها بیاورد. این مرورگر خودش را برای راه‌اندازی موتور جستجوی Brave Search آماده می‌کند که جایگزینی برای گوگل محسوب می‌شود.

موتور جستجوی Brave Search در راه است: رقیب گوگل با تمرکز روی حفظ حریم خصوصی

Brave نمی‌خواهد یک موتور جستجوی جدید را از همان ابتدا طراحی کند و بجای اینکار، Brave Search مبتنی بر موتور جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی «Tailcat» خواهد بود. این مرورگر به تازگی موتور جستجوی Tailcat را تصاحب کرده که با توجه به کدها، یک بنیاد مناسب برای موتور جستجوی جدید محسوب می‌شود.

Brave بخشی از مشخصات این موتور جستجو را اعلام کرده که به شرح زیر هستند:

*حریم خصوصی: موتور جستجوی Brave Search کاربران را ردیابی نمی‌کند.
*اهمیت کاربران: این موتور جستجو روی کاربران و نه تبلیغ‌کنندگان تمرکز می‌کند.
*گزینه‌ای برای حذف تبلیغات: کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه، به نتایج بدون تبلیغات دست پیدا کنند.
*خزیدن ناشناس: کمپانی‌های بزرگ میلیاردها دلار صرف خزیدن (Crawl) وب‌سایت و تولید نتایج جستجوها می‌کنند. Brave Search بجای اینکار، به مشارکت انجمن‌های ناشناس متکی خواهد بود.
*ضد تعصب: موتور جستجوی Brave برای ارائه نتایج جانبدارانه یا سانسور وب‌سایت از الگوریتم‌ها استفاده نمی‌کند.
*سرعت بالا: Brave Search به مرورگر متصل می‌شود و همراه با تایپ، نتایج را ارائه می‌کند.
*موتور متن باز: هر فردی می‌تواند از Brave Search برای توسعه موتور جستجوی خود بهره ببرد.

باید به این موضوع اشاره کنیم که موتور جستجوی Brave از الگوریتم‌ها استفاده می‌کند، اما فیلترهایی برای نحوه رتبه‌بندی محتوا در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این فیلترها می‌توانند شفافیت بیشتری برای Brave Search به همراه داشته باشند.

در حال حاضر نمی‌دانیم موتور جستجوی Brave چه زمانی از راه می‌رسد، اما کاربران برای دسترسی اولیه به آن می‌توانند هم اکنون در سایت رسمی آن ثبت نام کنند. باید منتظر ماند و دید Brave می‌تواند با موتور جستجوی خود به رقیبی جدی برای گوگل تبدیل شود یا خیر.

پویشگر: خبرپو     منبع: دیجیاتو

۱۱:۵۲:۰۶ | چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ | Wednesday 23 / 06 June / 2021
آخرین اخبار روز