نرخ ارز
کرونا
آلودگی هوا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟

تبلیغ در گوگل یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای افزایش ترافیک به وبسایت است، زیرا از این طریق مردم به محصولات و خدماتی که شما ارائه می دهید به طور مستقیم دست می یابند.

 تبلیغ در گوگل یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای افزایش ترافیک به وبسایت است، زیرا از این طریق مردم به محصولات و خدماتی که شما ارائه می دهید به طور مستقیم دست می یابند. در حقیقت در هر ثانیه تقریباً 2.3 میلیون سرچ در موتور جستجوی گوگل انجام می شود. در این میان اکثر صفحات نتایج جستجوی گوگل (SERP) حاوی تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز است. در این مقاله می آموزید که تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز چیست؟، چگونه کار می کند؟ ساخت و شارژ حساب گوگل ادوردز به چه صورت اچگونه انجام می شود؟ هزینه تبلیغات در گوگل به چه صورت است؟ افزایش نصب اپلیکیشن موبایل با گوگل ادز ممکن است؟

تبلیغات در گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز چیست؟

موتور جستجوی گوگل به کاربران خود سایت هایی را در صفحه اول نشان می دهد. اما این سایت ها چگونه به صفحه اول رسیده اند؟ در شکل زیر شمایی از صفحه نتایج جستجوی گوگل را می بینید که در دو بخش قرار دارد. یک بخش درون کادر قرمز است و دیگری درون کادر سبز. بخش قرمز همان نتایج اسپانسر شده یا تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز است که در کنار آنها آیکون ad دیده می شود. پس از آن نتایج جستجوی گوگل و یا به عبارتی لینک های ارگانیک و طبیعی هستند که با کادر سبز نشان داده شده اند. تبلیغ کنندگان برای نمایش این لینک ها استراتژی هایی غیر از پرداخت هزینه انجام داده اند.

تبلیغات کلیکی گوگل

عملکرد تبلیغات در گوگل چگونه است؟ 

 تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز بر اساس مزایده کلمات کلیدی قرار دارد که در آن تبلیغ کنندگان فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را برای هدف گیری مخاطبان خود انتخاب می کنند. این کلمات کلماتی است که کاربران بیشتر از همه برای جستجوی  محصولات و خدمات مورد نیاز خود در گوگل سرچ می کنند. تبلیغ کنندگان به ازای هر کلیک روی تبلیغات خود پیشنهاد مزایده (bid) می دهند. بعد از آن گوگل بر اساس امتیاز کیفیتی که به تبلیغ پیشنهادی تبلیغ کننده اختصاص می دهد، تعیین می کند که کدام تبلیغ در صفحه نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود. زمانی که کاربران بر روی تبلیغ کلیک می‌کنند، تبلیغ کننده هزینه خاصی برای آن می پردازد که به آن هزینه به ازای کلیک و یا CPC می گویند. توجه داشته باشید که شما برای نمایش تبلیغ خود در صفحه جستجو هزینه ای پرداخت نمیکنید بلکه تنها در صورتی که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند، هزینه ای از میزان شارژ اکانت ادوردز شما کسر می شود.

مزایده تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز 

 گوگل ادوردز بر اساس سیستم مزایده عمل می کند. برای اینکه بتوانید در مزایده کلمات کلیدی برنده باشید و تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز شما برای کلمات مرتبط در SERP نمایش داده شود، لازم است تا امتیاز کیفیت و میزان پیشنهاد مزایده خود را بهینه سازی کنید. هرچه امتیاز کیفی شما در کنار پیشنهاد مزایده بالاتر باشد، جایگاه تبلیغات شما در SERP بهتر خواهد بود. عوامل زیر بر امتیاز کیفیت شما تاثیر گذار است:

زمانی که امتیاز کیفیت بالایی به دست می آورید از مزایای زیر برخوردار می شوید: 

مزایده ادوردز

شارژ حساب گوگل ادوردز

شما با شارژ حساب گوگل ادوردز و شرکت در مزایده می توانید تبلیغات خود را به مشتریان خود نمایش دهید. به این منظور می بایست وارد صفحه ads.google.com شوید و بر روی دکمه Start now کلیک کنید. در آنجا با وارد کردن حساب Gmail و رمز عبور خود می توانید اکانت خود را بسازید. شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمتی کاملا رقابتی حساب گوگل ادوردز خود را شارژ کنید. کافی است به وبسایت تاپ ادورت مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت نمایید تا مراحل سفارش و شارژ حساب شما در 10 دقیقه انجام شود. این مجموعه خدمات ساخت اکانت گوگل ادوردز را به صورت رایگان به شما ارائه می دهد.

هزینه تبلیغات در گوگل چگونه است؟ 

 هزینه تبلیغات گوگل به چند عامل از جمله رقابت‌پذیر بودن کلمات کلیدی و صنعت، موقعیت جغرافیایی، کیفیت کمپین تبلیغاتی و غیره بستگی دارد. در آمریکا میانگین هزینه کلیک برای تبلیغات گوگل ادوردز در تمام صنایع تقریباً 2.32 دلار است. در بقیه کشورها متوسط هزینه تبلیغات در گوگل از این مقدار پایین تر است. هزنینه تبلیغات گوگل به قیمت دلار بستگی ندارد، چرا که ادوردز براساس مزایده عمل می کند و شما و رقبایتان قیمت هر کلیک را مشخص می کنید.

 افزایش نصب اپلیکیشن موبایل 

آمریکای جنوبی و مرکزی، آفریقا و بخش‌های زیادی از خاورمیانه نیز دارای نرخ CPC به مراتب پایین تر از ایالات متحده هستند. این امر را می‌توان به دلایل اقتصادی و همچنین سرعت پایین اینترنت در این مناطق نسبت داد. اما روندی که ملاحظه می کنیم افزایش نصب اپلیکیشن موبایل در این مناطق است. علت این امر این است که در سطح بین الملل، CPC موبایل به طور کلی ارزان تر از CPC دسکتاپ است. از این رو اتخاذ یک استراتژی موفق به کمک موبایل می تواند نقش مهمی برای تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز این کاربران بین المللی ایفا کند. شما نیز می توانید با استفاده از گوگل ادوردز اپلیکیشن خود را در گوگل پلی و اپ استور تبلیغ کنید و تعداد نصب آن را افزایش دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با کارشناسان تاپ ادورت تماس بگیرید.

تاپ ادورت

 


۱۳:۱۴:۱۳ | چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ | Wednesday 14 / 10 October / 2020